Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Chrystus Król - miłości i pokoju

Dodał: red Data: 2018-11-24 22:18:39 (czytane: 2223)

Kiedyś wszyscy pojawimy się przed sądem Chrystusowym, a wtedy każde kolano zegnie się przed Bogiem. Wszyscy, w niebie, na ziemi i pod ziemią, uznają Jezusa Chrystusa za swego Króla - przypomina w komentarzu na niedzielę Chrystusa Króla, ks. Sławomir Korona.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Jana (J 18, 33 - 37):
Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?”.
Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?”.
Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?”.
Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”.
Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś Królem?”.
Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

chrystus_krol.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Dziś obchodzimy Niedzielę Chrystusa Króla, która kończy rok kościelny. Dzisiaj wyznajemy, pełni radości, że Jezus Chrystus jest naszym Królem i Panem i czcimy Go, jako prawdziwego Syna Bożego, Który jest również prawdziwym Synem Człowieczym.

Chociaż ziemskie rządy są konieczne dla wspólnego dobra, często ulegają korupcji. Moc jest nadużywana, ludzie są na różne sposoby poddawani zniewoleniu. Jako chrześcijanie żyjemy w tym świecie, mimo że nie jesteśmy z tego świata (zob. J 17, 14). Odkupiciel mówi nam, że jest naszym Królem. Ale jego Królestwo nie jest z tego świata (por. J 18, 36). Kiedy Jezus mówi: „Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem”, jednak „ludzie u władzy” zaprzeczają - „Nie musicie mnie kochać, wystarczy, jeśli się będziecie mnie bali”. Stając na sąd przed Piłatem Jezus nie jest upokorzony, On staje wobec swego sędziego pełen mocy.

Ale teraz to Królestwo Chrystusa wciąż jest ukryte przed naszymi oczami, a także przed oczyma świata. Jest to królewskość innego rodzaju niż władców tego świata. Sam Jezus mówi do przesłuchującego Go Piłata - „Moje Królestwo nie jest z tego świata. Gdyby było z tego świata, moi ludzie walczyliby tak, że nie zostałbym wydany Żydom. Ale moje Królestwo nie jest stąd”. Poncjusz Piłata interesuje jeden punkt, kiedy przesłuchuje Jezusa - „Czy jesteś Królem żydowskim?” On chce jedynie wiedzieć, czy Nauczyciel z Nazaretu zagraża jemu i spokojowi cesarstwa. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to posiadając konkretne stanowisko w Jerozolimie może dokonać egzekucji i zaprowadzić na nowo porządek publiczny. On jest po to ustanowiony gubernatorem, aby zapobiegać wszelkiego rodzaju chaosowi, ale wie także jak szybko jego władza może mu zostać odebrana przez cesarza. Wiedzą o tym również arcykapłani.

Królowanie i krzyż stają się naszą prawdą i paradoksalnie najgłębszą prawdą o naszym Królu. Jego korona, to korona z cierni, a tron to krzyż, kolejny instrument tortur, który Mu nie był oszczędzony, ale wręcz go dobrowolnie przyjął. Tutaj zawiera się całe „Credo” naszej chrześcijańskiej egzystencji - „głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”.

Jako prawdziwy Syn Boży Chrystus jest Królem na wieki. Ale jako Odkupiciel ludzi, zaczął swoje królowanie dobrowolnie akceptując cierpienie i śmierć. W ten sposób odkupił nas od naszych grzechów swoją krwią, jak przypomina to św. Jan w Apokalipsie - „uczynił nas królestwem - kapłanami dla Boga i Ojca swojego”.

Jezus Chrystus, Syn Boży i prawdziwy Syn Człowieczy, jest Królem wszechświata. Jego Królestwo jest Królestwem miłości, sprawiedliwości i pokoju. Kiedy Pan powróci przy końcu czasów, aby sądzić żywych i umarłych, z wielką mocą okaże swój królewski majestat. Teraz to jest ono nadal ukryte i rozpoznawalne tylko dla wierzących. Kiedyś jednak wszyscy pojawimy się przed sądem Chrystusowym, a wtedy każde kolano zegnie się przed Bogiem. Wszyscy, w niebie, na ziemi i pod ziemią, uznają Jezusa Chrystusa za swego Króla.

Czego Jezus chce jako Król? On nie pragnie niczego innego niż naszego serca, które ofiarujemy Mu z miłości, aby tam mógł całkowicie panować. Ten, kto jest w stanie kochać, nic nie będzie zachowywał nic dla siebie, ale odda wszystko swemu Zbawcy. Chodzi o całkowite ofiarowanie serca w służbie Bogu i ludziom. Tylko ci, którzy oddają się Jemu i sprawiają, że ich życie jest darem, wygrywają swoje życie. Z drugiej strony, ci, którzy troszczą się o swoje własne bezpieczeństwo i dobre samopoczucie i zapominają o swoim bliźnim, stają się niezdolni do miłości, a także będą mieli trudności, aby Bóg, który jest Miłością, dał im wieczne zbawienie.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: niedziela chrystusa króla   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   ewangelia

Zobacz także

Karawaki Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2020-06-02 16:08 - Komentarze  (0)  czytane (381)

TAGI: andrzej czacharowski, karawaka, krzyż edpidemiczny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Krzyże zasługi dla krwiodawców z Łukowej

Podczas dzisiejszego (24 listopada) spotkania z honorowymi dawcami krwi w Lubelskim Parku Technologicznym, obchodzonego w ramach...