platforma_hala_sportowo_widowiskowa_bilgoraj_rpo.jpg

Wg nieoficjalnych informacji, Platforma Obywatelska miała złożyć Januszowi Rosłanowi propozycję: wystartujesz z naszych list Biłgoraj dostanie dofinansowanie na halę sportowo – widowiskową. To niedorzeczność – ucina, przewodnicząca biłgorajskich struktur PO."/>

Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Chcieli przekupić Rosłana 14 mln zł?

Dodał: TF Data: 2010-06-23 13:13:29 (czytane: 4607)

platforma_hala_sportowo_widowiskowa_bilgoraj_rpo.jpg

Wg nieoficjalnych informacji, Platforma Obywatelska miała złożyć Januszowi Rosłanowi propozycję: wystartujesz z naszych list Biłgoraj dostanie dofinansowanie na halę sportowo – widowiskową. To niedorzeczność – ucina, przewodnicząca biłgorajskich struktur PO.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj14 mln zł za kandydowanie?
Informacje o takiej propozycji krążą po Biłgoraju. Nieoficjalnie nie zaprzeczają im przedstawiciele powiatowych struktur PO. Propozycja miała paść ponoć jeszcze w maju. Oficjalnie nikt jednak jej nie potwierdził. - To niedorzeczność – ucina w rozmowie z bilgoraj.com.pl Zofia Woźnica. - Nie chcę się odnosi do nieprawdziwych plotek, czy oszczerczych pomówień. Nigdy taka propozycja ze strony Platformy nie padła – dodaje przewodnicząca powiatowych struktur PO.

Także Janusz Rosłan zaprzecza jakoby otrzymał taką propozycję: - Ne czuję się przez nikogo szantażowany, a z pewnością można by mówić o szantażu, gdyby ktoś przedstawił mi taką propozycję: kandydujesz na burmistrza z naszych list, to znajdą się środki na dofinansowanie hali. Nie otrzymałem takiej propozycji, nawet gdybym ją otrzymał została by odrzucona.

Wspólny komitet wyborczy
Tymczasem wg niektórych działaczy biłgorajskiego PO, lokalne struktury mają problem ze znalezieniem kandydata mogącego zagrozić głównym pretendentom do fotela burmistrza miasta. Pewnym kandydatem jest na razie Janusz Rosłan, nieoficjalnie mówi się także o tym, że startować może Marian Klecha. - Mamy własnego kandydata na stanowisko burmistrza miasta Biłgoraj. Uważam, zresztą nie tylko ja, że jest to bardzo dobra kandydatura – uspokaja Woźnica. Przewodnicząca nie chce jednak na razie zdradzać nazwiska, mówi nam tylko, że jest to mężczyzna i dodaje: - Ja nie będę ubiegać się o to stanowisko.

Mimo tego PO zabiega o Rosłana. Prowadzone są rozmowy o wspólnym komitecie wyborczym, który wystawiłby tylko jednego kandydata. Rozmawiamy z panem burmistrzem o stworzeniu wspólnego komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej i Janusza Rosłana. Gdy taki komitet powstanie naturalnym i jedynym kandydatem na burmistrza jest Janusz Rosłan – informuje w rozmowie z nami Zofia Woźnica.

Na razie żadna ze stron nie chce zdradzać szczegółów prowadzonych rozmów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o wprowadzenie do Rady Miasta jak największej liczby radnych PO, którzy w myśl zawartych porozumień (czyt. wspólny komitet) wspieraliby pracę burmistrza. - Rozważam wystartowanie ze wspólnego komitetu z PO. Jednak na chwilę obecną prowadzone są rozmowy i nie zapadły żadne wiążące decyzje – wyjaśnia Rosłan. Według zapewnień Woźnicy, nikt nikogo nie zmusza do tworzenia wspólnego komitetu. Gdy taki nie zostanie utworzony – jak zapewnia przewodnicząca – biłgorajskie PO wystawi własnego kandydata.

Roszady na liście podstawowej
Tymczasem nie milkną echa kontrowersyjnej decyzji podjętej przez Zarząd Województwa Lubelskiego odnośnie wniosków samorządów, które miały dostać europejskie dotacje na szkoły i obiekty sportowe. Dzięki wprowadzonym przez włodarzy województwa roszadom na liście podstawowej, Biłgorajowi koło nosa przeszło 14 mln zł. Wniosek miasta znalazł się bowiem z listy podstawowej na liście rezerwowej, awansowały zaś wnioski złożone przez samorządy związane z koalicją PO – PLS, która rządzi w województwie. - Przypuszczam, że hala (również BCK) została wykorzystana jako narzędzie przejęcia władzy przez Platformę Obywatelską w mieście Biłgoraj. Wygląda na to, że samorząd został postawiony pod ścianą. Pod polityczną ścianą – pisze na swym blogu, umieszczonym na platformie bilgoraj.com.pl Jacek Grabek, kierownik Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu. Grabek przyznaje także, że są to tylko domysły, w dodatku szyte bardzo grubymi nićmi. Ma on nadzieję, że czas zweryfikuje je negatywnie.

Zobacz cały wpis >>BLOG JACKA GRABKA<<

Każdy niech wyciągnie swoje wnioski
- Gdy popatrzymy na wnioski, które po zmianach na liście podstawowej uzyskały dofinansowanie, to np. gmina Biłgoraj i gmina Frampol dostały pieniądze, choć w porównaniu z inwestycją w Biłgoraju, w ich przypadku o strategii dla województwa lubelskiego ciężko mówić. Każdy może sobie wyciągać z tego, jakie chce wnioski – nadmienia Rosłan.

Szczytem ignorancji określa zachowanie władz województwa Mirosław Późniak: -To jest właśnie polityka przejrzystości Platformy Obywatelskiej. Brak słów, którymi można by określić takie zachowanie. To szczyt ignorancji i polityczna wola włodarzy. Jaki sygnał idzie w województwo? Otóż samorządy mogą pisać dobre wnioski, które będą wysoko oceniane, ale i tak decydujący głos ma polityka – ubolewa przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS.

Pod lupą Ministerstwa
Za takie decyzje czarne chmury zbierają się nad Zarządem Województwa, najwcześniej za miesiąc będą dopiero podpisywane umowy z samorządami, które miały dostać dotacje na szkoły i obiekty sportowe. Na stronie RPO czytamy:  "Departament Strategii i Rozwoju Regionalnego informuje, iż Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o wstrzymaniu podpisywania umów z beneficjentami, których projekty, uchwałą nr CCXCIV/3848/10 ZWL z dnia 9 lutego 2010 roku zostały wybrane do dofinansowania, w ramach konkursu nr 13/RPOWL/8.2/2009 ogłoszonego dla Działania 8.2 Infrastruktura szkolna i sportowa, do czasu odbycia posiedzenia KM RPO WL na lata 2007 - 2013 oraz wyjaśnienia wszystkich okoliczności ww. sprawy". Wszystko dlatego, że konkurs o unijne pieniądze wzbudził poważne wątpliwości Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Wczoraj sprawą miał się zająć organ nadzorujący wydatkowanie pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego (tzw. Komitet Monitorujący). Tak się nie stało, ten punt został wycofany z obrad.

I co dalej?
Ja na razie nic nie wskazuje na to by Biłgoraj miał otrzymać 14 milionową refundację poniesionych na budowę hali kosztów. Wg naszych informacji jest jest szansa na 8 mln zł dotacji. - Cały czas jestem w kontakcie z Marszałkiem Województwa, przypominam, że nasz projekt jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej i jak tylko będą wolne środki powinniśmy otrzymać pieniądze – informuje burmistrz. Kiedy to się może stać? Najwcześniejszy termin to koniec lipca br.

Także Zofia Woźnica informuje, że ma zapewnienia władz województwa o tym, że znajdą się pieniądze dla Biłgoraja. - Nie znam dokładnego terminu, ani kwoty, jednak jako Platforma zabiegamy o to by miasto otrzymało zwrot kosztów poniesionych na budowę hali, zwłaszcza, że wniosek został wysoko oceniony – zapewnia przewodnicząca.

/bilgoraj.com.pl/

reklama
alfamdia_baner_4x1_2m_1.jpg

 

Zobacz także

Zmiana regulaminu i wysokości opłat za parking przy Pocztowej

Dodane: 2021-09-23 08:07 - Komentarze  (0)  

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.95.208

-KLEMENS (2010-07-11 18:15:08)

PAN KLECHA NA BURMISTRZA. MA POPARCIE CAŁEJ MOJEJ RODZINY I MOICH ZNAJOMYCH. A BĘDZIE TYCH GŁOSÓW KILKADZIESIĄT

-DETEKTYW (2010-07-11 18:09:21)

Panie Rosłan może pan napisze ile pieniędzy utopił w dokumentację na ulicę Cegielnianą.To pański człowiek, którego czule pan żegnał, odsyłając na ciepłą emeryturkę /Jan W/ narobił takiego bajzlu z kategoriami ulic. Przez osiem lat swoich rządów nie potrafił pan uporządkować tych spraw.Traktuje się n

-Oj, intryganci (2010-06-29 14:36:57)

Ktoś się bawi w intrygi, żeby zaszkodzić Rosłanowi i w złym świetle postawić Woźnicową. Ciekawe kto się tak bawi? Ciekawe co na to"odstrzelona" grupka, odsunięta.Nikt nie lubi pieniaczy. W ich miejsce weszli sensowni ludzie razem z panią Woźnicową.

-życzliwy (2010-06-27 09:01:30)

...Janusz bądź sobą startuj ze swojego komitetu wszyscy Cię poprą na Burmistrza

-Ciekawy do "Podłość" (2010-06-25 20:50:19)

A co konkretnie masz na myśli?

-PODŁOŚĆ PO (2010-06-25 20:42:03)

Podłość jak można tak postępować, platforma obraż nas mieszkańców!

-do wszytskich zainteresowanych (2010-06-24 14:52:31)

gdyby portal bilgoraj.com.pl nie napisał, że woźny odszedł na emeryturę i nie opublikował rozmowy z burmistrzem nic byście nie wiedzieli. kto zostanie dyrektorem OSiR - czas pokarze. pozdrawiam prawyca

-Podpuszczacz (2010-06-24 14:45:51)

Ale się ślinią na stołeczek w OSiR, hehe

- też trener (2010-06-24 14:11:23)

Michał F dyrektorem OSIR wolne żarty !! Myślę że burmistrz nie oszalał !! On moze trenować piłkarzy a nie rządzić takim obiektem !! Burmistrzu odwagi !!

-polityka w Polsce to bagno (2010-06-24 11:41:31)

powinno być jak w Chinach, za działanie przeciwko interesowani państwa, korupcje, machloje dożywotnie więzienie

-Nie strasz , nie strasz . . . .bo i tak wygra kompetentny (2010-06-24 11:17:39)

Czyżby internauta "koryto" ma swój osobisty interes, żeby zostać dyrektorem OSiR? Akurat kandydatura Michała F. mnie nie dziwi. Jest odpowiednias z racji wykształcenia i pracy w sporcie. Zabawne jest straszenie burmistrza odwetami itp. bzdety w komentarzach "cienkich bolków".

-koryto (2010-06-24 10:56:36)

Jak michal f zostanie dyrektorem hali to roslan sie sprzedal i kazdy wie i kazdy mu sie odwdzieczy za to

-polski rolnik 31 (2010-06-24 10:20:01)

Brawo Bawo widzę ,że gazeta sprytnie popiera,agituje na rzecz PISu oby tak dalej a wysoko zajdziecie obywatelu pismaku

-Uderz w stół, nożyce się odezwą (2010-06-24 09:30:00)

Myślę, że wielu biłgorajskich radnych jest OK. Ale nie wwszyscy.Czyżby gość z nickiem "małżonkowie", to jeden z kilku znanych mi radnych mających w życiorysie znącanie się nad rodziną? A jak tam "specjaliści" od mobbingu i molestowania? Dokładnie o tym wiadomo kto jak i kogo gnębił.Do tego nałogowcy

-Najedli się szaleju niektórzy i mylą kompetencje (2010-06-24 09:16:21)

W RP nie ma systemu prezydenckiego jak w USA, więc nie ma co tak się emocjonować. Wpływ Prezydenta RP na sytuację gospodarczą kraju jest mierny. To nie prezydent rozdaje kasę i dba o takie czy inne regiony. Liczy się większość parlamentarna i rząd. I bardzo dobrze, bo nic gorszego nie ma niż kult je

-sc (2010-06-24 08:41:25)

Jak Rosłan nie bierze to może Ryba bierze niech banda Tuska jego wystawi na kandydat na burmistrza a biedna i zadłużona p.Woznica niech się wezmie za leczenie a nie robienie sobie śmierdzących układów to może lepiej na tym wyjdzie.

-małżonkowie (2010-06-24 08:34:04)

Burmistrz nie bije dzieci bo ich nie ma.Żony też nie bije bo .....

-dezinformacja (2010-06-24 08:29:09)

Zarząd powiatowy PiS powstał w 2008r. wcześniej jednoosobowym pełnomocnikiem był M. Onyszkiewicz.Wiem bo jestem sympatykiem tego ugrupowania i oddam głos na PiS.

-refleksja (2010-06-24 08:22:47)

Czytelniku Michał F. jest kawalerem. Co do kultury nie będę się wypowiadał. Pytanie Czy wylewa za kołnierz? Jeśli nie, to w przyszłości będzie dobrym mężem???

-mac (2010-06-24 07:53:55)

i jeszcze jedno. Niech p. Późniak sie tak nie wypowiada "To szczyt ignorancji i polityczna wola włodarzy" Sam tolerował pieniacza i nawet nie Anonimowego Alk przez tyle lat. Dopiero teraz przed samymi wyborami go wywalili i już uchodzi za wielkiego obrońce moralności

-mac (2010-06-24 07:49:05)

do JEJEk w takim razie powiedz mi co p. Rosłan może zaproponować PO. Jeszcze gdyby rozmowa toczyła sie w sprawie prezydenta Rzeszowa czy Wrocławia, którzy mają duże poparcie w swoich miastach, gdzie mają opinie świetnych menagerów którzy świetnie radzą sobie z rozwijaniem miasta. a p. Rosłan co?? co

-xyz (2010-06-24 07:01:17)

Do Marii.Cóżeś taka skromna dzieweczko?Przecież mogłaś pójść za ciosem i dodać:wygra na całej kuli ziemskiej,wygra we Wszechświecie.

- (2010-06-23 22:35:07)

bylam na tej hali dwa razy , moze to przypadek ale stoi ona pusta - nikt tam nie gral!!!!!!!!

-Maria (2010-06-23 22:16:09)

PiS wygra w mieście,powiecie i Polsce. To każdy wie kto widzi co się dzieje. Wyrzucili Onyszkiewicza i teraz PiS idzie w dobrym kierunku. Jeszcze Kita i wszyscy będą za PiS w Biłgoraju.

-Wybory to nie automat (2010-06-23 22:08:44)

Wybory na prezydenta wcale nie muszą się przełożyć na wybory samorządowe.
Mój głos lokalnie nie zostanie udzielony dla PIS ( choć głosowałem na Kaczyńskiego), bo reprezentant powiatu splamił to środowisko. Dokładnie przejrzę listy i włączę funkcję "sprawdzam".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...