Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Chcesz kupić używany samochód? Zobacz, jak nie dać się oszukać!

Dodał: red Data: 2019-10-23 00:44:29 (czytane: 3400)

Kiedy planujemy zakup samochodu używanego - a to opcja, którą rozważa zdecydowana większość Polaków - powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy stać się ofiarami oszustwa. I chociaż dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że każdy sprzedający będzie chciał nam "wcisnąć" samochód z technicznymi problemami, to jest to proceder na tyle często spotykany, że każdy z nas musi brać go pod uwagę.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Sytuacje, z którymi spotykają się kupujący, są naprawdę różne. Część z nas może trafić na ofertę samochodu, którego licznik został nieznacznie cofnięty, by pokazywać mniej, niż 200 tys. przejechanych kilometrów. W innych przypadkach przebieg może być cofnięty o wspominane 200 tys., w innych znów przypadkach sprzedający „zapomni” powiedzieć nam o dachowaniu, które dany pojazd przeszedł kilka lat wcześniej. Z tego powodu, zanim zdecydujmy się na zakup, powinniśmy zdecydować się na dokładne oględziny naszego pojazdu.

MotoControler

Uważni powinniśmy być zwłaszcza w sytuacjach, w których trafiamy na bardzo korzystne oferty sprzedaży samochodów, które do Polski zostały sprowadzone. To właśnie w ich przypadkach najłatwiej cofnąć licznik, sfałszować książkę serwisową czy ukrywać prawdziwą historię pojazdu, do której zaliczają się np. mniej lub bardziej poważne wypadki.

Samochód sprowadzany - czy warto?
W przypadku samochodów sprowadzanych nie chcemy generalizować i twierdzić, że każdy z nich ma problemy, o których nie mówi nam sprzedający. Pamiętajmy jednak zawsze, że samochody w krajach ościennych, również w Niemczech, nie są tańsze od samochodów w Polsce lub różnice te są naprawdę niewielkie, a ceny wahają się zarówno w dół, jak i w górę. Samo znalezienie oraz sprowadzenie pojazdu do Polski kosztuje, do tego na całym przedsięwzięciu musi zarobić osoba, która się nim zajmuje – nic w tym dziwnego, w końcu to jej praca. W tym miejscu zaznaczyć jednak trzeba, że koszty znalezienia i sprowadzenia pojazdu oraz wynagrodzenie osoby sprowadzającej auto do Polski muszą zostać wliczone w ostateczną cenę samochodu, którą płacimy my – kupujący. Jeżeli jest więc ona naprawdę bardzo niska, oznacza to, że samochód musiał zostać kupiony naprawdę tanio. Warto zastanowić się więc nad tym, skąd zagraniczny, były właściciel, zgodził się na tak niską kwotę. Niestety, często wynika to z faktu, że sprzedawał on samochód uszkodzony, przy czym poszczególne techniczne wady zostały ukryte, by w Polsce pojazd mógł zostać sprzedany jako bezproblemowy.

Jak poznać historię pojazdu?
Opcji na to jest naprawdę wiele. Jeżeli samochód pochodzi z polskiej dystrybucji lub od kilku lat jest już w Polsce, serdecznie polecamy sprawdzenie rządowej strony https://historiapojazdu.gov.pl. Jeżeli posiadamy numer VIN, datę pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny, to za darmo na powyższej stronie możemy wygenerować raport, który przybliży nam historię pojazdu, który nas interesuje.

Na stronie znajdziemy przykładowy raport, który zawiera również podstawowe informacje na temat danego samochodu. Najbardziej interesuje nas jednak historia – dzięki raportowi mamy szansę poznać zarejestrowane wcześniej ilości przejechanych kilometrów, informacje o zgłoszonej kradzieży czy historię zmiany właścicieli. Z tej ostatnie informacji możemy wywnioskować naprawdę wiele – jeżeli samochód ostatnio bardzo często zmienia właścicieli, to znaczy to, że jest on problematyczny. Kto bowiem ciągle sprzedaje dany samochód, skoro dopiero go kupił?

Podstawowa historia pojazdu to jednak cały czas zbyt mało, by na pewno móc zdecydować się na zakup samochodu, który nas zainteresował.

ford_mustang.jpg

Sprawdzanie stanu technicznego pojazdu - czy musimy robić to sami?
O ile sprawdzanie historii pojazdu jest proste i samodzielnie możemy go dokonać za pomocą wspomnianego portalu, to sprawdzenie samochodu i jego stanu technicznego nie jest już takie proste. Oczywiście, jeżeli posiadamy odpowiednią wiedzę, najlepiej popartą doświadczeniem, dodatkowo wyposażeni jesteśmy w taki sprzęt, jak np. miernik grubości lakieru, to faktycznie oględzin możemy dokonać sami. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by pomógł nam ktoś bliski lub nasz zaufany mechanik. Jeżeli jednak nie możemy lub nie chcemy samodzielnie dokonywać oględzin, może zrobić to za nas firma Motocontroler.

Oferuje ona swoim klientom sprawdzanie dowolnego pojazdu na trenie Polski, w cenie od 289 zł. Przebieg całej usługi prezentuje się w sposób następujący. Zgłaszamy się do firmy Motocontroler wraz z ogłoszeniem sprzedaży samochodu, które nas zainteresowało. Specjalista zatrudniony przez firmę, z danego regionu, kontaktuje się ze sprzedającym w celu umówienia się na oględziny. Już w tym momencie może się okazać, że sprzedający nie wyrazi chęci, gdy tylko dowie się, kto dzwoni. Właśnie udało nam się uniknąć prawdopodobnie nieuczciwego sprzedającego, jednocześnie możemy wybrać kolejne ogłoszenie i samochód, który zostanie dla nas sprawdzony!

Zakres oględzin przeprowadzonych przez pracownika zależy od pakietu, na który się zdecydujemy. Po oględzinach i jeździe próbnej raport, drogą internetową, dotrze do nas w ciągu 48 godzin. Znajdziemy w nim zdjęcia, liczne informacje o stanie technicznym pojazdu oraz m.in. rekomendacje co do tego, czy samochód kupić warto, czy też nie. Przykładowy raport znajdziemy pod adresem https://www.motocontroler.com/raport-samochodowy/.

Czy z usług sprawdzania samochodu warto korzystać? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Oszczędzimy dzięki temu i czas, i pieniądze, które byłyby niezbędne, by samodzielnie dokonać oględzin. Dodatkowo, znamy stan pojazdu, a jak wynika ze statystyk firmy Motocontroler, w aż 8 na 10 przypadków sprzedający stara się coś ukryć przed ekspertem.

Ostateczny rezultat to jedna z trzech opcji:
1) Unikamy zakupu samochodu, którego stan mocno różnił się od deklarowanego,
2) Wiemy, że kupujemy samochód, który jest w znanym nam i akceptowanym stanie technicznym,
3) Stan techniczny pojazdu jest gorszy, niż deklarowany, więc kupujemy samochód taniej.

Każda z tych opcji to rozwiązania dla nas korzystne, dlatego zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty firmy Motocontroler!

* Artykuł sponsorowany

Tagi: zakup samochodu   auto używane   zakup używanego samochodu   biłgoraj

Zobacz także

Bezpieczeństwo motocyklistów na drodze

Dodane: 2020-07-03 15:52 - Komentarze  (0)  czytane (609)

TAGI: bezpieczeństwo, motocykliści, policja, ruch drogowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.119.29

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia