Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Były Marszałek otworzył drogę w Kolonii Sól

Dodał: red Data: 2014-11-07 16:00:31 (czytane: 3473)

Inwestycja pn. Budowa drogi w miejscowości Kolonia Sól kosztowała ok. 313 tys. zł, z czego połowę dołożyło Województwo Lubelskie. Inwestycję otwierał były Marszałek, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW piątek 7 listopada br., w Gminie Biłgoraj, w miejscowości Kolonia Sól oddano oficjalnie do użytku inwestycję drogową Budowa drogi w miejscowości Kolonia Sól. Całkowity koszt realizacji zadania to 313 893 złotych. Kwota dotacji celowej ze środków budżetu Województwa Lubelskiego udzielona na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych 160 tys. zł.

droga_kolonia_sol.JPG

Długość przebudowanego odcinaka drogi wyniosła 717 metrów, a zakres wykonywanych robót obejmował m. in. wzmocnienie nasypów na odcinku 131 metrów, wykonanie 2 przepustów pod drogą, wykonanie podbudowy z kruszywa, wykonanie nawierzchni mineralno – bitumicznej o grubości 8 cm oraz utwardzenie poboczy. -Każda inwestycja otwierana w Województwie Lubelskim cieszy mnie niezmiernie. Pokazuje, że mieszkają tu ludzie zaradni, pracowici, niebojące się wyzwań - mówił Krzysztof Hetman. Gratulację władzom i mieszkańcom Gminy składali także Starosta Biłgorajski Marian Tokarski, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Kowali i wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec. -W kończącej się kadencji udało nam się wspólnie z Gminą Biłgoraj wyremontować i wybudować ok. 20 km dróg. Optymistycznie także patrzymy w przyszłość, na liście wniosków o dofinansowanie jest remont 15 km dróg z NPPDL - poinformował Starosta.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: województwa lubelskiego   gmina biłgoraj   otwarcie drogi   kolonia sól

Zobacz także

Covid-19: Dane z dnia

Dodane: 2020-07-14 15:30 - Komentarze  (3)  czytane (8588)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.25.236

-Władzio (2014-11-09 14:25:43)

To teraz można zdobyć tytuł inżyniera bez znajomości języka polskiego i podstaw logicznego myślenia? Co za czasy że liczą się tylko złośliwość i "podpierdalactwo"?

-Wyborca inżynier (2014-11-09 13:51:43)

Chodzę po Biłgoraju i czytam, oglądam i podziwiam plakaty, banery, bilbordy. Kampania jest bardzo zaciekła, walka kandydatów, komitetów i ugrupowań zaostrza się, dochodzi do zrywania plakatów, do ich niszczenia, do domalowywania różnych elementów, raczej niepochlebnych.
Dlaczego walka o miejsce w radach, sejmiku, o stanowiska burmistrza czy wójta jest tak zacięta? Dlaczego komitety wydają duże pieniądze na promowanie swoich przedstawicieli? Dlaczego kandydaci wydają duże pieniądze na promowanie swojej osoby? Otóż radny nie jest bynajmniej bezradny. Radny otrzymuje tzw. diety. Ale to nie one są najbardziej pożądane. Radny może załatwić pracę żonie, dziecku, szwagrowi czy kochance. Popatrzcie na rodzinę Rosłana, Patro. Wszystkie stanowiska kierownicze. Maryla Olejko żona Rosłana od lat rządzi BCK. Nie tylko repertuarem ale kasą. Umowy dla swoich i swojego stowarzyszenia. Rosłan udaje uczciwego a każdy wie dlaczego Potocki jest inspektorem każdej budowy. Radny może spowodować to, że intratny kontrakt otrzyma ktoś znajomy. Może załatwić intratne zlecenie komuś, kto potrafi się odwdzięczyć. Może utrzymać swoje stanowisko, gdzie bez większego wysiłku zarobi niezłe pieniądze. Jak Schodziński biegający po akademiach i kościołach. Od lat bierze jedzienie po imprezach do domu. Dzisiaj pcha się do koryta burmistrza i starosty. Chce mieć sprytnie przed emeryturą dwie pensje. Nakłady na kampanię wyborczą zwrócą się w dwójnasób, trójnasób albo czwórnasób.
Komitety wyborcze to grupy ludzi połączone siecią powiązań towarzyskich, finansowych, rodzinnych. Wiedza o co walczą, dokładnie wiedzą, gdzie stoją konfitury. Promocja polityka niczym nie różni się od promocji czopków na hemoroidy czy tabletek na wzdęcia. Trzeba tylko trzech rzeczy a można wypromować największą miernotę: po pierwsze pieniądze, po drugie pieniądze i po trzecie pieniądze. Dlatego wygrają bogaci bo demokracja promuje ludzi zamożnych. Jakie szanse ma kandydat, który zainwestował 400zł? Żadne.
Najbardziej niekorzystny układ to zwycięstwo tych, którzy rządzili dwie kadencje. Oni zajmą się tylko sobą. Tradycyjnie, każdy radny z PSL-u, /dawny ZSL, przybudówka PZPR/ to dodatkowe etaty dla swoich. Tokarski prywatyzował szpital dla swoich a w starostwie co drugi pracownik z Biszczy. PSL jest bez wątpienia bardzo niedobrą opcją dla wyborców.
Władza SLD z Rosłanem na czele to tragedia od lat. Pracownicy firm, których właściciele to socjaldemokraci z SLD są, jak na ironię, najbardziej wykorzystywani. Pracownicy z Biłgoraja aż nadto o tym wiedzą. No cóż, nie pierwszy raz teoria rozjechała się z praktyką.
Po raz kolejny zwycięży demokracja. Zwyciężą najbogatsi których gęby straszą z każdego płotu. Bo jak powiada Erazm z Rotterdamu: „Kiedy przemawia złoto, elokwencja jest bezsilna”

-widz (2014-11-08 16:40:39)

Ale dużo ludzi przyszło. Toż to totalne olanie.

- (2014-11-07 23:08:16)

Zapraszam na otwarcie lodówki , tego z kropidłem też , fotki będą i wstęga do przecięcia też

-Jan (2014-11-07 21:58:47)

Ale yaya. PIS-owskie gamonie sejmowe Hofman, Kamiński i Jackiewicz pobrali forsę na przejazd samochodem do Madrytu a polecieli tanimi liniami lotniczymi razem z żonami. Jak to głupie i zachłanne PIS-iory to jeszcze , żeby zaoszczędzić to wzięli na pokład wódę kupioną w biedronce i bimber . Na uwagę stewardessy, że w samolocie nie pije się przemyconego alkoholu i bimbru otrzymanego od wioskowych działaczy pijane małżonki PIS-owskich buców wszczęły awanturę. Dobrze , że nie krzyczeli jak Rokita Nelli- hillfe, hilfe Niemce nas biją!!!!. Tak to jest jak w terenie np w Biłgoraju liderem PIS-u jest facet o którym wtajemniczony pisze, że jak jechali na zjazd PIS-u to tak się spił że w galotach miał mokro. Piszę tutaj bo pod programem ,,lidera" PIS Mulawy komentarze wyłączono. Dlaczego boi się komentarzy i prawdy? A chce nas w województwie reprezentować. Kto tego gościa na listę wstawił? Przewodniczący powiatowy Szarlip czy jakoś tak podobno jest niedowidzący ale ten z Zamościa -jak mu tam- Zawisielec chyba, to on chyba jest w stanie przeczytać jedno nazwisko. Co gorsza to ten ze słabą głową i prostatą to się jeszcze podpisem Kaczyńskiego podpiera. Trzeba by było Kaczora zapytać czy on jest świadomy komu udziela poparcia? Bo może ten podpis to można z innego plakatu albo dokumentu ściągnąć i na swój plakat machnąć. Ja nie twierdzę, że tak było ale trzeba to sprawdzić.

-... (2014-11-07 21:26:00)

Dla tych ludzi to święto, tyle lat bez asfaltu... więc po co te komentarze.

-Nina (2014-11-07 20:51:35)

Ale długachna droga!!!A tylu ludzi na otwarci i to jakich "ważnych", jak przy autostradzie co najmniej. Nieźle się uśmiałam. KABARET

- (2014-11-07 20:03:32)

Komentuj tylko po co coś ci nie pasuje to we wtorki przyjmowani są interesanci co boisz się przyjść tam?

-maniek (2014-11-07 18:44:04)

Panie Wójcie a co z drogą przez Podlesie ?? Chodzimy upominamy się i nic nie jest robione czy Dereznia nie zasługuje na skrót do Biłgoraja?? ile jeszcze mamy czekać ??

-piperzyk (2014-11-07 16:59:36)

dlaczego jak jest wywia z Rosłanem, to komentarze są włączone, a jak z tym typem to już nie można nic skomentować!?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...