Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Być jak Sherlock'

Dodał: red Data: 2017-10-23 08:55:49 (czytane: 1050)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tereszpolu - Zaorendzie na chwilę zamienili się w prawdziwych detektywów. Wszystko za sprawą warsztatów z daktyloskopii zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach realizowanego projektu "Matematyczna przyjaźń". Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajUczniowie klasy V i VI pobawili się poszukiwaczy i detektywów. W połowie października, odbyły się warsztaty z daktyloskopii pt. "Być jak Sherlock". Na  tropie uczniów były odciski palców. Poza dobrą zabawą, uczniowie otrzymali dużą dawkę wiedzy. Na świecie żyje 6 - 7 miliardów ludzi. Każdy z nich ma unikatowy, niepowtarzany odcisk palca. Ciekawostką jest, że przebadano ludzkość od początku istnienia. Okazało się, że znalezienie dwóch osób o takich samych odciskach palców jest niemal niemożliwe. A liczba prawdopodobieństwa jest nie do wyobrażenia. Zdarzają się osoby które nie maja odcisków palców.

zajecia_biblioteka_tereszpol.jpg

Podczas zajęć prowadzonych przez specjalistę od daktyloskopii, uczniowie odbili swój odcisk palców na papierze. Dowiedzieli się również jaką ich odcisk ma strukturę. Rzadko zdarza się, aby na dwóch palach jednej ręki była taka sama struktura. Wyznaczonych jest 12 różnych punktów, które określają jaki jest rodzaj odciska palca. Eksperci zajmujący się tą dziedziną skrupulatnie je badają. Obecnie pomaga w tym technika. Kiedyś była to długa i żmudna praca. Następnie przyszedł czas na zabawę w detektywów. Uczniowie musieli "zdjąć" odcisk palca ze szkiełka i przenieść go na kartkę papieru. Zadanie do prostych nie należało. Skrupulatnie wykonywane czynności przyniosły oczekiwany efekt. Na pamiątkę zajęć każdy wziął swój zarchiwizowany odcisk palca do domu.

Reklama.

Całe spotkanie nasycone było dużą dawką wiedzy z zakresu daktyloskopii. Uczniowie chętnie zadawali pytania. A ich zaangażowanie podczas zajęć dało przekonanie, że tego typu warsztaty są potrzebne. Warsztaty z daktyloskopii z uczniami przeprowadził Robert Jagła - Izdebski z firmy "Genimus" w Lublinie.

/red./

Tagi: być jak sherlock holmes   gmina tereszpol   biblioteka w tereszpolu   zajęcia dla dzieci

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (357)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.84.236.168

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia