Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bułgarzy w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2015-10-29 09:07:10 (czytane: 1868)

25 października 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ odbyła się uroczystość powitania młodzieży z dwujęzycznego Gimnazjum Geo Milev w Burgas (Bułgaria). 29-osobowej grupie towarzyszyli: Dyrektor Milena Andonova, Nadia Apostolova - koordynator projektu i nauczyciel języka niemieckiego, Marineta Ivanova i Vanja Kotorova - nauczycielki języka angielskiego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolGości z Bułgarii powitał Dyrektor Marian Klecha i Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Jan Koman. Atrakcją uroczystości była inscenizacja bajki Sergiusza Michałkowa w języku rosyjskim przygotowana przez uczniów Powiatowego Gimnazjum pod kierunkiem aktorki scen polskich Pani Alicji Jachiewicz Szmidt.

Pobyt młodzieży z Burgas w Biłgoraju to kontynuacja współpracy nawiązanej w ubiegłym roku szkolnym. Pierwsze spotkanie miało miejsce w czerwcu. Nasi uczniowie zapoznali się wówczas z bazą dydaktyczną i metodyką nauczania w Bułgarii, zwiedzali miasto, brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Dziecięcej, Festiwalu Kultury i odpoczywali nad brzegiem Morza Czarnego.

wizyta_mlodziezy_z_bulgarii.jpg


Pierwszy dzień pobytu w Biłgoraju uczniowie spędzili w rodzinach, a opiekunki zwiedziły Zagrodę w Guciowie i Górecko Kościelne, zachwycając się pięknem roztoczańskiej przyrody. Program wymiany przewiduje udział bułgarskiej młodzieży w zajęciach lekcyjnych oraz zapoznanie z historią, zabytkami, tradycją i kulturą Biłgoraja podczas wycieczki po mieście przygotowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju. Odbędą się również wycieczki do Lublina, Zwierzyńca i Zamościa, a 29 października uczniowie wezmą udział w grze miejskiej, podczas której będą zdobywać informacje o Biłgoraju,  rozwiązując  przygotowane dla nich zadania.

Reklama.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie zwrócili uwagę na polską gościnność, otwartość i poczucie humoru. Wymiana młodzieży to dla uczniów niepowtarzalna okazja porozumiewania się w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim, jak również do zawierania przyjaźni i poznawania nowych kultur.

Koordynatorem wymiany z Bułgarią jest Maria Kanty nauczycielka języka niemieckiego.

/ZSO/

Tagi: wizyta młodzieży z bułgarii   lo im. onz   wymiana młodzieży   oświata biłgoraj

Zobacz także

XIX Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich (FOTO, WYNIKI)

Dodane: 2019-05-25 23:22 - Komentarze  (0)  czytane (191)

TAGI: konkurs sygnalistów myśliwskich, biłgoraj, leśnik biłgoraj, sygnały myśliwskieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia