Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Budżet obywatelski będzie kontynuowany w 2018 roku

Dodał: red Data: 2017-10-30 14:33:13 (czytane: 1081)

Jak informuje Burmistrz Janusz Rosłan, budżet obywatelski, w tej formule, w jakiej był realizowany w tym roku, będzie kontynuowany w roku 2018. Zmienią się jednak zasady głosowania.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajBudżet obywatelski jest partycypacją bezpośrednią obywateli na wydatkowanie środków z budżetu Miasta Biłgoraj. Z ogólnej puli środków na inwestycję wyodrębniana jest konkretna kwota, o której rozdysponowaniu decydują Mieszkańcy poprzez zgłaszanie konkretnych zadań i oddawanie na nich swoich głosów. Z tegorocznego budżetu obywatelskiego sfinansowane zostały m. in. stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery "U" usytuowane przed miejscami użyteczności publicznej, w ty przed szkołami oraz projekt "Łączymy pokolenia - siłownia dla dzieci, dorosłych i seniorów", która zgłoszona została przez mieszkańców Osiedla Śródmieście i Nadstawna i ma powstać nieopodal Miasteczka Kresowego.

budzet_obywatelski.JPG

-Budżet obywatelski będziemy realizować w roku 2018. W tej chwili nie chcę spekulować co do środków, jakie zostaną na niego przeznaczone, gdyż to będzie wiadomo po zakończeniu prac nad budżetem Miasta Biłgoraj na 2018 rok i przegłosowaniu go przez radnych podczas sesji budżetowej, którą wstępnie planujemy na grudzień br. Na pewno zmienią się zasady głosowania, będzie można głosować osobiście  w Urzędzie Miasta Biłgoraj oraz przez internet. O tych metodach dość obszernie podczas sesji rady Miasta Biłgoraj mówił Skarbnik Roman Żuk, będziemy o nich także dodatkowo i szczegółowo informować, gdy zostaną wprowadzone w życie - podkreśla włodarz Biłgoraja.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.


Tagi: budżet obywatelski   miasto biłgoraj   głosowanie budżet obywatelski   projekty budżet obywatelski

Zobacz także

Minister Rolnictwa złożył dymisję. Jego działalność podsumował szef Ludowców

Dodane: 2018-06-18 13:42 - Komentarze  (0)  czytane (268)

TAGI: minister rolnictwa, władyslaw kosiniak kamysz, krzysztof juriel, pslKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.31.188

Zastanawiające (2017-11-01 17:39:57)

i dziwne, co najmniej, jak nie podejrzane, sposób zbierania głosów na projekt siłowni na Nadstawnej. Nie dość, że kwota dwukrotnie zawyżona od pierwotnej wersji to w dodatku projekt zrealizowany tylko częściowo. Totalnie dali du..py - składający i komisja weryfikująca wnioski. Skompromitowali się panowie. Wg mnie lokalne media powinny przyjrzeć się bliżej tematowi, jednak znając życie to sprawa zostanie przemilczana.

Jan (2017-10-30 20:11:58)

Prokuratura powinna zbadać ostatni budżet i zmiany kwot, najpierw ogłoszono inną kwotę i wprowadzono ludzi w błąd zwiększając kolejne kwoty na budżet. Można łamać reguły w czasie gry? Tak samo to jak zbierano głosy - podpisy to trzeba wyjaśnić kto podpisywał się i kto głosował?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości (FOTO, VIDEO)

Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju na konferencji z Michałem Wójcikiem zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Rozmawiano o reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce. Spotkanie zorganizowało biuro poselskie poseł Agaty Borowiec. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Zabytkowe auta i motocykle na zlocie w Biłgoraju (FOTO)

W 8. Biłgorajski Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich,...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia