Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Budynki oświatowe bardziej efektywne energetycznie

Dodał: red Data: 2022-06-21 15:04:30 (czytane: 618)

Gmina Józefów będzie mieć pieniądze na poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych. Z własnego budżetu pokryje tylko 10 procent kosztów, a na resztę otrzyma wsparcie z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajPrace będą prowadzone w trzech obiektach, w tym w dwóch szkołach podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim oraz budynku byłego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie, w którym utworzyliśmy schronisko młodzieżowe. Na dwa pierwsze zadania mamy już dokumentację projektową, a na trzecią inwestycję ma być ona gotowa najpóźniej w wakacje - mówi zastępca burmistrza Józefowa Paweł Wielgan.

gmina_jozefow.jpg

W szkołach trzeba m.in. wymienić centralne ogrzewanie z kotłownią, zamontować fotowoltaikę oraz wymienić instalację elektryczną i oprawy oświetleniowe w niektórych pomieszczeniach. Z kolei budynku byłego LO gmina chce lepiej dostosować do potrzeb schroniska, dlatego planuje przebudowę pomieszczeń klasowych na pokoje, a także budowę łazienek i zaplecza kuchennego oraz wymianę instalacji elektrycznej.

Reklama.

Na wykonanie wszystkich robót józefowski samorząd otrzyma z "Polskiego Ładu" ponad 4 miliony 900 tysięcy złotych. Paweł Wielgan ma nadzieję, że przynajmniej część robót uda się wykonać już w tym roku, a wszystkie inwestycje zakończyć w 2023.

/IAS/

Tagi: gmina józefów   polski ład   termomodernizacja   budynki oświatowe

Zobacz także

Półkolonie dla dzieci z Ukrainy

Dodane: 2022-07-05 12:53 - Komentarze  (4)  czytane (655)

TAGI: półkolonie, dzieci z ukrainy, wakacje, oświata biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.78.122

(2022-06-21 15:36:51)

Polityka energetyczna rządu zbiera swoje żniwo. Pierwsze osiedle w Polsce straciło dostęp do ciepłej wody. Nie z powodu awarii, lecz drakońskich cen węgla.
Mieszkańcy bloków we wsi Turna na Mazowszu od poniedziałku nie mają ciepłej wody. Lokalna ciepłownia poinformowała, że skończyły się zapasy węgla, a na nowy – którego brakuje, w związku z czym ceny szaleją – nie ma pieniędzy.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Burmistrz Janusz Rosłan, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Do konkursu na stanowisko dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia