Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Budowlanka' walczy z rakiem (FOTO)

Dodał: red Data: 2014-02-04 15:55:37 (czytane: 6717)

Kolorowy pochód uczniów, z transparentami połączony z rozdawaniem ulotek przeszedł 4 lutego br. ulicami Biłgoraja - tak uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących włączyli się w akcję „Mam Haka na Raka”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol„Mam Haka na Raka” jest Ogólnopolskim Programem dla Młodzieży, którego ideą jest zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw dorosłych Polaków. -„Mam Haka na Raka” skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski a jego nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych - wyjaśnia Dorota Rybak nauczyciel biologii, koordynator akcji w ZSBiO. Koncepcja programu „Mam Haka na Raka” oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie).

budowlanka_walczyc_z_rakie.JPG

Program w naturalny sposób wykorzystuje potencjał młodzieży - ich energię, niekonwencjonalny sposób myślenia oraz siłę perswazji - do promocji oraz ochrony zdrowia. Trwa on, od 2007 roku, a każda edycja programu poświęcona jest innemu nowotworowi. Na przestrzeni sześciu lat zostały poruszone problemy takich raków, jak: piersi, szyjki macicy, prostaty, jelita grubego, płuc oraz nowotwór skóry - czerniak. Tegoroczna 7. edycja programu została poświęcona nowotworom układu chłonnego - chłoniakom. Wspólnie młodzieżą postanowiliśmy z akcją wyjść poza mury szkoły i zorganizować coś na wzór happeningu i zorganizowaliśmy przemarsz ulicami miasta - dodaje Rybak. Uczniowie poprzez kolportaż ulotek i hasła wykrzykiwane przez megafon zachęcali mieszkańców Biłgoraja do badań i profilaktyki onkologicznej. 

Reklama.

Happening nie był jedynym przejawem uczestniczenia "Budowlanki" w projekcie. Uczennice ZSBiO zorganizowały wykład połączony z prezentacja multimedialna, konkurs wiedzy na temat nowotworów oraz zaangażowały swych kolegów i koleżanki w tworzenie transparentów i wymyślanie haseł zachęcających do dbania o zdrowie. -Wiemy że robimy to w słusznej sprawie, dla dobra i świadomości innych osób, naszych rodziców, znajomych, sąsiadów, mieszkańców Miasta. to daje nam odwagę i motywuje do działania - przyznaje Magdalena Zawiślak uczennica klasy I LO w ZSBiO. Teraz przed uczniami "Budowlanki", m. in. spotkanie z onkologami połączone z warsztatami i wykładami. -Podziwiam waszą świadomość wagi problemów, zapał i chęci do podejmowania takich działań. Wierzę, że inne szkoły przyłączą się, w kolejnych edycjach programu do waszych działań - mówił Mirosław Późniak Przewodniczący Rady Powiatu.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 24

Tagi: mam haka na raka   happening   zsbio w biłgoraju   program profilaktyczny

Zobacz także

Stan epidemii a opłaty za przedszkole i żłobek

Dodane: 2020-04-06 12:29 - Komentarze  (0)  czytane (65)

TAGI: stan epidemii, koronawirus, przedszkola, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.182.81

-- (2014-02-06 09:13:00)

znamy się, znamy. Trzeba wiedzieć jakie są przyczyny uaktywniania raka. I leczyć PRZYCZYNY, czyli bardzo ważne jest unikanie n.p. stresu. A jak tu w naszej rzeczywistości to robić. Ano potrzebna jest pewność stabilizacji zyciowej, programy nie jakis heppeningów, tylko powstawania miejsc pracy, godnego życia, świadomość, że jest się we własnym kraju potrzebnym, itd, itp.

-aaa (2014-02-05 18:13:30)

ZSBiO wsparło finansowo całą akcję, władze samorządowe nie przeznaczyły żadnych pieniędzy, gdyż nie były one potrzebne. Jeżeli nie mamy wystarczających informacji, to się nie wypowiadamy na dany temat.

-bleh. (2014-02-05 18:10:57)

w czasie lekcji zorganizowany był happening. o tym, ile pracy dziewczyny musiały włożyć w przygotowania można przeczytać na tronie ich szkoły.

-lola (2014-02-05 18:05:58)

e tam, czasu nie poświęcali bo to było w czasie lekcji

- (2014-02-05 17:58:30)

Sądzę , że takich akcji powinno być więcej , a ludzie którzy nie mają na ich temat żadnego pojęcia raczej nie powinni się wypowiadać. Grupa młodych dziewczyn, którą steruje profesor Dorota Rybak , poświeciła swój czas i starajmy się doceniać wkład innych , który (zapewniam) jest całkowicie bezinteresowny. Ja osobiście jestem dumny , że w tak małym mieście stać jeszcze niektóre osoby na odwagę , wybicie się przed szereg i pomoc dla ludzi ! Gratulacje dziewczyny , oby tak dalej ! ;)

-lo (2014-02-05 15:32:01)

Przepraszam bardzo, ale happening został zorganizowany bez pomocy finansowej od programu. Młodzież włożyła w to wiele pracy i sama wszystko zorganizowała. Chodzi tutaj o zachęcanie do badań profilaktycznych i prowadzenia zdrowego trybu życia. Przede wszystkim celem jest zwiększenie świadomości innych ludzi na temat raka. Uważam, że trzeba doceniać to, że młodzież interesuje się tego typu akcjami. Popieram przedmówcę i także rozumiem niezadowolenie z warunków pracy, ale artykuł ma zupełnie inną tematykę.

-rr (2014-02-05 12:10:29)

może akcja zainteresowali by się tez lekarze rodzinni, którzy każdemu stosują kurację "gripex i do domu"

- (2014-02-05 08:44:45)

A taka akcja (program, który ileś tam kosztuje) to KONKRETNIE jak zahamuje rozwój raka? Ta ulotka którą ktoś tam dostał wyleczy? Trzeba poprawiać warunki pracy ( w ogóle dać ją tym, którzy chcą i mogą pracować), co pozwoli uniknąć stresów powodujących te raki. I na to przeznaczyć te (niemałe) środki, a nie na heppeningi dzieciaków.

-Sory Itaki mamm dzisiaj klimat) (2014-02-05 08:38:42)

-bleh. (2014-02-04 21:07:53)

rozumiem Państwa niezadowolenie z warunków pracy, jakie panują w naszym mieście, radnych, polityków oraz rządu, ale artykuł mówi o zupełnie innym wydarzeniu, więc to chyba nie miejsce na tego typu komentarze.

-1o (2014-02-04 19:14:12)

Może panowie radni by się zainteresowali w jakim pyle i smrodzie od klejów niewolnicy harują w fabrykach biedaka z helikoptera?Pylica bule głowy oczy pyłem zawalone, warunki jak u górników a wypłaty jak u żebraków ale panowie radni mają podatników w d... ważne żeby na nich głosować

- (2014-02-04 17:03:13)

Bardzo ładne dziewczynki zarządzały tą akcją. Bardzo spodobała mi się pani w środku w czarnych włosach. Pozdrawiam ślicznutkie

- (2014-02-04 17:01:55)

kkj

- (2014-02-04 16:23:56)

Super akcja, widziałam i dostałam ulotkę, gratulacje.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia