Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Brykiet drzewny - wady i zalety

Dodał: red Data: 2019-02-22 13:09:08 (czytane: 642)

Brykiet drzewny jest ekologicznym paliwem zrobionym z odpadów drzewnych sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Od kilku lat jest na tyle popularny, że można go dostać praktycznie wszędzie – od składu opału, po supermarket i to również po sezonie. Gdzie się go stosuje i jakie brykiet ma zalety?Zalety brykietu drzewnego
Brykiet drzewny inaczej nazywany brykietem kominkowym, jest doskonałym paliwem zarówno kominkowym, jak i nadającym się do pieca, czy kotła centralnego ogrzewania.
Jest suchy i łatwo się rozpala, a przy tym spala się całkowicie – w odróżnieniu od węgla, po którym zostaje odpad. Można nim załadować kominek bez konieczności ciągłego podkładania, co jest konieczne w przypadku drewna.

Dobry brykiet nie zanieczyszcza również komina
W czasie spalania brykietu nie powstanie dym, a przynajmniej nie powinien powstawać, jeśli jest to suchy brykiet z trocin drewnianych. Brak klejów i innego rodzaju lepiszczy sprawia, że paląc nim nie zanieczyszczamy okolicy, jednocześnie jednak dobry brykiet nie rozsypuje się dzięki dobremu sprasowaniu. Nie brudzi rąk, ani niczego innego i nie pyli.
Niewielka ilość sypkiego popiołu jaki powstaje po jego spaleniu, jest doskonałym nawozem, który można wysypać bezpośrednio na trawnik, na przykład.

brykiet.jpg

Wady brykietu
Kupując brykiet drzewny, należy zwracać uwagę na jakość produktu, a przede wszystkim na to, żeby był zrobiony z trocin i wiórów drewnianych, a nie z płyt wiórowych, MDF i innych odpadów zawierających kleje, a nawet lakiery.
Taki brykiet nie jest czysty. Produkty spalania zawartych w nim substancji z odpadów mogą zanieczyszczają komin, ale przede wszystkim trują powietrze w okolicy.

Dobry, czysty brykiet przy wszystkich swoich zaletach, jest produktem dość drogim. Jedynie kupno poza sezonem i w promocji pozwala na zrobienie zapasu tego paliwa w rozsądnej cenie.

Czy warto kupować brykiet drzewny?
Kiedy się nad tym zastanowimy, brykiet ma więcej zalet, niż wad. Posiadając kominek, warto rozejrzeć się za dostawcą dobrego, czystego brykietu drzewnego.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: brykiet   biłgoraj   dom i ogród   opalanie domu

Zobacz także

Działkowcy z "Natury" podsumowali 2018 rok (FOTO)

Dodane: 2019-03-25 18:13 - Komentarze  (1)  czytane (227)

TAGI: rodzinny ogród działkowy natura, ogrody działkowe, biłgoraj, działkowcyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.55.57

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana Statutu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Biłgoraju. Ze stanowiskiem pożegnał się zastępca dyrektora placówki

Rada Powiatu Biłgorajskiego podjęła uchwałę zmieniająca uchwałę w sprawie nadania Statutu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Biłgoraju....