Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Dodał: red Data: 2020-04-03 17:20:59 (czytane: 13144)

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju, gdzie meblowy potentat ma swoją siedzibę. Informacje częściowo potwierdza prezes firmy. -Prawdą jest to, że poszczególne spółki z GK BRW rozpoczęły procedury konsultacyjne związane ze zwolnieniami grupowymi - zaznacza prezes Dariusz Formela.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolChodzi o dwie firmy z związane z Grupę Kapitałową BRW, a mianowicie, Black Red White S.A. i Meble Black Red White sp. z o. o. Zwolnienia mają ruszyć z końcem kwietnia. W przypadku Black Red White S.A. planowane zwolnienia mają objąć aż 1 500 osób, w przypadku Meble Black Red White sp. z o. o. to kolejnych 400 osób. Zwolnienia mają dotyczyć całego terenu działania tych dwóch firm.

Sytuację uspokaja prezes BRW, Dariusz Formela. W wywiadzie dla Portalu bilgoraj.com.pl zaznacza: -Czy do samych zwolnień grupowych dojdzie i ewentualnie jaka będzie ich skala zależy od wielu czynników, w tym sytuacji rynkowej i poziomu dopłat ze strony państwa do wynagrodzeń poszczególnych pracowników.

bre_zwolnienia_grupowe.JPG

-To bardzo zła wiadomość. Pokazująca, pierwsze negatywne skutki epidemii koronawirusa. Z pism jakie do nas wpłynęły wynika, że zwolnienia mają wstępnie rozpocząć się z końcem bm. i mają być rozłożone w czasie do końca roku. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami zarządu firmy, o sytuacji poinformowany został także Starosta Biłgorajski i odpowiedni minister. Chcemy do tej sytuacji być odpowiednio przygotowani. Oczywiście wszystko to na razie są tylko zapowiedzi, liczymy na to, że sytuacja firmy wraz z ustępowaniem epidemii będzie wracać do stabilności - podkreśla Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.

Reklama.

Black Red White to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz z około 20% udziałem w polskim rynku pod względem wartości sprzedaży. Już od ponad 25 lat proponuje klientom rozbudowaną ofertę wyposażenia wnętrz. Szerokie portfolio produktów, różnorodne wzornictwo i konkurencyjne ceny sprawiają, że Black Red White od początku swojego istnienia jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich marek. W skład Grupy Kapitałowej wchodzi BLACK RED WHITE S. A. i 19 spółek zależnych, w tym 7 polskich i 12 podmiotów zagranicznych. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 18 zakładach produkcyjnych, a Grupa Kapitałowa posiada fabryki wyposażone w nowoczesne parki maszynowe, własny transport, logistykę i magazyny. Łączna powierzchnia magazynowa wynosi 160 000 m2. Black Red White posiada także kompleksową ofertę skierowaną do klientów business-to-business. Ofertę mebli i dodatków Black Red White można znaleźć w salonach meblowych na terenie całej Polski. Salony zlokalizowane są w największych miastach kraju, jak i niewielkich miejscowościach. Marka prowadzi sprzedaż swoich produktów w 75 salonach firmowych oraz 356 punktach partnerskich. We Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie i Krakowie zlokalizowanych jest 13 największych sklepów marki.Zobacz także:

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?
Asortyment producenta dostępny jest także w 323 multibrandowych punktach handlowych. Oferta Black Red White jest obecna na 55 rynkach zagranicznych. Produkty polskiego producenta można znaleźć w m.in. w takich krajach, jak: Hiszpania, Holandia, Belgia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Rosja, Łotwa, Litwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Francja, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Serbia, Grecja, Kirgistan, Mongolia, Wielka Brytania, Japonia, Izrael, Kanada, Meksyk, Irlandia czy kraje skandynawskie.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: brw s.a.   koronawirus   zwolnienia grupowe   biłgoraj

Zobacz także

TimberOne wnioskuje o likwidację

Dodane: 2013-04-02 14:32 - Komentarze  (0)  czytane (5391)

TAGI: TimberOne, tadeusz kuźmiński, fabryka, biłgorajKomentarze (50)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.124.77

Jan (2020-04-06 14:00:06)

Zwolnienia w BRW miały być już dawno. Od miesięcy o tym trąbiono. Koronawirus to tylko przykrywka jak niegdyś "kryzys", żeby nie było wielkiego HALO. Ja rozumiem gdyby mowa była o tym po 3-4 miesiącach, a nie jak nawet miesiąc nie upłynął. Ludzie otwórzcie oczy.

a u nas odwotnie. (2020-04-06 08:42:27)

W sobotę wojewoda rozesłał do wiadomości mediów wytyczne Ministerstwa Klimatu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie zasad postępowania z odpadami. Firmom wywozowym zalecono, by w razie niedoboru personelu zmniejszyły częstotliwość odbioru szkła, papieru, metali i tworzyw sztucznych, aby zapewnić ciągłość odbioru i przetwarzania odpadów zmieszanych oraz bioodpadów. W pierwszej kolejności przetwarzane mają być odpady odbierane z miejsc izolacji.

Kamil (2020-04-06 07:39:32)

Upadną firmy i nie będzie podatków do budżetu to i taki burmistrz zrozumie skąd miał pieniądze na pensje swoje i swoich urzędników.

Mac (2020-04-05 21:39:35)

Kto kupił teren po niedoszłej mleczarni, timberone czy tergopower?

oz (2020-04-05 18:17:19)

Nauczyciele pracują zdalnie każdego dnia,pomimo czasem braku internetu, kłopotów ze sprzętem, wiele dzieciaków z małych miejscowości często nie ma internetu, nauczyciele docierają różnymi ścieżkami, co wcale nie jest łatwe. Często narzeka się na nauczycieli, że nic nie robią, może teraz zostanie doceniona ich praca.

Mac (2020-04-05 11:13:28)

Jasne że trzeba ratować BRW. Powinno miasto zwolnić ich z podatków.

Mac (2020-04-05 08:46:24)

Nawet jak miasto zwolniło by BRW ze wszystkich podatków to nie uratuje takiej firmy. Te 1900 etatów jest na cała Polskę i jest to ilość max. Miejmy nadzieje ze skończy się na znacznie mniejszych zwolnieniach.
Poza tym to śmieszne ze burmistrz Biłgoraja może tu pomoc. Cały świat się wali. Takie gospodarki jak Chiny czy USA się trzęsą a niektórzy twierdzą ze Roslan może coś zmienić.
Jedyny zarzut do władz miasta ze nie dbali o nowych inwestorów to teraz stoimy na jednej nodze która zaczyna chorować.
Może wreszcie ten kryzys ludzi nauczy ze bogactwo powstaje w wyniku pracy a nie zasiłków i rozdawania pieniędzy.
Teraz najważniejsze jest to aby wspierać swoją mała i duża ojczyznę. Nie kupuj padziewia chińskiego czy niemieckiego. Jak mam wybór to zawsze 1. Kupuje produkcje z ów. Biłgorajskiego, jeśli nie ma takiej możliwości to 2. Produkcja polskiej firmy, 3 . Produkt zagranicznej firmy ale produkowany w Polsce a w ostateczności zagraniczna firma i produkcja poza Polska.
A wy co?
P.s prosiłbym aby ktoś nie podpisywał się pod mój Nick

janusz biznesu (2020-04-04 18:55:26)

doić prywaciarzy
kasaka na wypłaty dla urzędników musi być

Mac (2020-04-04 17:40:29)

Dlaczego inne miasta umarzają firmom podatki od nieruchomosci i inne? Bo tam rozumieją że jak się czerpało z firm to jest czas na pomaganie i ratowanie ich. U nas gdzie Rosłan ? Już nigdy na niego nie zagłosuje.

gg (2020-04-04 17:33:33)

Jakie zwolnienia ,jak zakłady dalej pracują , biura już trzeci tydzień stoją tak boją się wirusa , a robol ma dalej pracować i narażać się na koronę . Niech biura trochę wyczyści i w warszawce pozamyka sztuczne biurowce to firma przetrwa .

Silk (2020-04-04 17:29:39)

Wow, ileż tu wykształciuchów komentuje dając "dobre" rady. Niestety prawda jest taka, że choćbyś jednocześnie ukończył Oxford i Sorbonę, to bez koneksji ni hu, hu... :(

(2020-04-04 14:29:10)

Ci, którzy nie lubili się uczyć zawsze narzekają na nauczycieli.

nigdy (2020-04-04 13:28:03)

Pamiętajcie aby uczestniczyć w wyborach. Będzie dużo ,,LEPIEJ,,

do ToMasz (2020-04-04 13:21:37)

Tobie korona na głowę siadła a nie nie na płuca ? Co ma Burmistrz do BRW i ich sytuacji finansowej. Możesz sobie zmieniać ale co innego, niedouczony człowieku.

logan (2020-04-04 12:45:04)

logik ma racje.lokalne wladze nie sa od umarzania i pomocy dla tak wielkich firm jak BRW.juz widze te komentarze.ze Roslan lub ktorys z radnych wzial za to wielka lapiowke.podobnie to nie burmistrz tworzy nowe firmy tylko RYNEK i zapotrzebowanie.szkoda mi tych biednych komentujacych.oni sa zazwyczaj marnie wyksztalceni.przyzwyczajeni z pokolenia na pokolenie ze to socjalizm tworzy miejsca pracy a tylko pensje chcieliby jak w kapitalizmie zachodnim.To jest mrzonka.nie jestes kreatywny wyksztalcony i nie szkolisz sie permanentnie zawsze bedziesz slabo oplacanym robolem w brutalnym swiecie

Yunbib (2020-04-04 11:49:55)

Co do pouczen że trzeba było się uczyć to biuście nie robili w brw, odpowiem jasno, w brw na produkcji jest wielu ludzi po studiach ale nie lizali dupy i nie mieli koneksji rodzinni partyjnych żeby się, iec w urzędach czy szkołach to znaczy w domach i brać wypłaty za nic, w tym kraju zawsze nierobie trzeba dać a ten co pracuje zawsze jest okradany

s (2020-04-04 11:42:14)

Są tam u Rosłana jacyś urzędnicy od wsparcia przedsiębiorców to pewnie teraz się wykażą i dowiemy się za co biorą kasę: - )

(2020-04-04 11:21:26)

wreszcie ci wszyscy uciemiężeni i wyzyskiwani niewolnicy z BRW odzyskają wolność i swobodę

logik (2020-04-04 11:09:49)

Socjalizm zbiera żniwo. W końcu ludzie się nauczą że pieniądze biorą się z pracy a nie z zasiłków. Upadają firmy, które cokolwiek produkują lub oferują realne usługi. Wraz z ich bankructwem nikt już nie wpłaca pieniędzy do budżetu centralnego, a emeryci, budżetówka i 500 plusowcy będą dalej chcieli pobierać z budżetu. Skąd pieniądze weźmie rząd w budżecie bez wpłat z realnej gospodarki? Wydrukuje. Co będzie z cenami jak ilość produktów się nie zmieni, a zwiększy się znacznie ilość wydrukowanych pieniędzy? Wzrosną znacznie. Co będzie można wkrótce kupić za 500+? Takie są konsekwencje socjalizmu.

Do poniżej (2020-04-04 10:47:16)

Lokalne władze powinny zwolnić firmy i umorzyć im podatki od nieruchomosci , środków transportu, lokali miejskich. To rola burmistrza a nie rządu. W Biłgoraju urzędnicy zamknęli się w urzędach i pytam gdzie jest pomoc dla takich firm jak BRW i inne ?

Dobra zmiana (2020-04-04 09:12:54)

Co wy tu wpisujcie blisko 2000 ludzi straci pracę wy zajmujecie się jakimiś wrzutkami do lokalnych władz. Przeceż przy tak dużej firmie to jedynie władze centralne mogłyby cokolwiek pomóc ... Ale nie widzę zainteresowania władz utratą pracy przez 2000 mieszkańców miasta i regionu. Mamy przeceż przedstawicieli we władzach, którzy są członkami rządu w randze wicepremiera oraz ministra dodatkowo mają u nas swoje biura poselskie. Czy oni próbują cokolwiek tej sytuacji zaradzić czy zależało im wyłacznie na naszych głosach w wyborach.

(2020-04-04 08:15:49)

Z pandemii tylko Chiny wyjdą zwycięsko!!!! I ten kraj co wymyśli szczepionkę

Dybi (2020-04-04 08:08:53)

zostaw nauczycieli w spokoju.
Teraz mają płatne i wolne od pracy.
Na wakacjach zasłużone wolne i płatne wakacje. Piękne życie. Tylko żyć.

Mecenas (2020-04-04 08:06:00)

Nauczycielka nie robi nic i pobory bierze. Przynajmniej kupiłem jej księgę
jak przygotować pokarmy mięsne i rybne. I wariuje w kuchni robiąc dobre obiady i zakąski. Nauczyciele mają w trakcie tej epidemii extra dobre wczasy płatne jak i większość urzędników. Co do pracowników brw to trzeba było panowie uczyć się i teraz nie narzekalibyście. Apropos wirusa:
Wirus roznosi się drogą pary wodnej wydychanej z organizmu . Ale mało kogo to interesuje. Aerozol to mało powiedziane.Lata dobie wirus wraz z cyrkulacją powietrza tu i tam .Aż ktoś zrobi wdech w momencie bliskości wirusa . Maseczki szmaciane to jak durszlak na ziarnko maku działają.

jmnbvccx (2020-04-04 07:27:43)

najlepsza praca w urzędach , to znaczy w domu , wyplata taka sama +premie pewnie nadgodziny no i pewnie coś extra wpadnie bo przecież to tak jakby urząd wynajmowal czyjeś mieszkanie do pracy , więcej takich koronawirusow , a o pracy nauczycieli to jest marzenie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wyłoniono kandydatów na dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat

Na stronie internetowej starostwa powiatowego w Biłgoraju, ukazały...

Biłgoraj pożegnał ks. Bogusława Wojtasiuka (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego oraz ponad 60 księży...

Powiatowi radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (VIDEO)

Dziś odbyła się absolutoryjna sesja Rady Powiatu. radni zapoznali...

78. rocznica wysiedleń

W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości związane z 78. rocznicą...

Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie...

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Masz włosy tłuste, które się świecą i pokryte są tłustą warstwą...

Ogłoszenia