Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bożonarodzeniowe misterium na deskach TOK (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-09 11:55:48 (czytane: 2068)

Kilkudziesięciu młodych artystów, uczniów tarnogrodzkich szkół, wystąpiło w bożonarodzeniowym misterium. Spektakl pt. "A nadzieja znów wstąpi w nas", wyreżyserowany przez siostrę Jadwigę Annę Tabor, odbył się w sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajJasełka podzielone na dwie części nawiązywały z jednej strony do polskich tradycji świętowania Bożego Narodzenia, z drugiej do wydarzeń, które odbyły się w Betlejem ponad 2 000 lat temu. Na deskach TOK wystąpili uczniowie tarnogrodzkiego gimnazjum i szkoły podstawowej. Nad scenariuszem i reżyserią pracowała siostra Jadwiga Anna Tabor. -Moim celem było przeżyć wspólnie z młodzieżą i widzami tajemnicę Bożego Narodzenia. Zdecydowaliśmy się na formę sceniczną, która pozwoliła pokazać talenty młodych artystów, a widzom poprzez teatr i sztukę odkryć głębie przyjścia na świat Bożego Syna. Myślą przewodnią spektaklu były słowa "a nadzieja znów wstąpi w nas". To nawiązanie do nadziei jaką ma każdy chrześcijanin. Źródłem tej nadziei jest Jezusa Chrystus, który rodzi się przez wiarę, miłość i dobre życie - wyjaśnia siostra.

jaselka_tarnogrod_2019__2_.JPG

W przedstawieniu obok uczniów tarnogrodzkich szkół, wystąpili także ich absolwenci i zespół muzyczny złożony z osób dorosłych. -Od podstawówki występuję w spektaklach jakie przygotowuje i opracowuje siostra Jadwiga. Są one zawsze na bardzo wysokim poziomie, dopracowane. Z sentymentu więc wielkiego jako absolwentka szkoły zgłosiłam się do udziału w misterium. Miłym przeżyciem jest kontynuowanie tego co robiłam od dziecka - przyznaje Maria Malinger. Jak zauważa dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Renata Ćwik, to bardzo przydatne dla młodych ludzi doświadczenie. -Siostra garnie młodzież do siebie i do teatru. To daje im doświadczenie występów publicznych, uczy pokonywać tremę i rozwija. Jest to również możliwość wyjątkowego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które w naszej kulturze chrześcijańskiej są wyjątkowe, pełne ciepła, bliskości i pojednania. Cieszę, że jest taka osoba, która działa na tym polu - dodaje dyrektor TOK-u.

Reklama.

-Tarnogród słynie z teatrów. Największą są sejmiki, które zostały zapoczątkowane przez naszych dziadków wiele lat temu i chcielibyśmy, jako młodzież kontynuować tę tradycję i dlatego wystawiliśmy jasełka. Każdy z nas wcielił się w rolę. Chyba już mamy zapisane w genach, bo coś nas ciągnie na scenę. Każdy chciał odnaleźć się jak najlepiej. Udział w takich wydarzeniach to budowanie pewności siebie i ogromna satysfakcja - przyznaje jedna z aktorek, Natalia Fusiarz.

jaselka_tarnogrod_2019__1_.JPG

Na zaangażowanie młodzieży, uwagę w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl, zwraca Burmistrz Tarnogrodu. -Bardzo pozytywna rzecz to przede wszystkim praca i zaangażowanie młodych ludzi. Niezwykle wzruszające i budujące gminną wspólnotę było wspólne odśpiewanie na koniec kolędy "Bóg się rodzi". To doświadczenie jedności i przypomnienie atmosfery świąt, których przesłaniem jest miłość - podkreśla Paweł Dec.

siostra_jadwiga_tabor.JPG

Siostra Jadwiga podkreśla, iż angażowanie młodzieży w tego typu przedsięwzięcia to działania wychowawcze. Młodzi ludzi odchodzą od komputerów, tabletów, portali społecznościowych i gier. Integrują się między sobą, zacieśniają znajomości i przyjaźnie, angażują się w konkretne przedsięwzięcia. -Co ciekawe, nikt nikogo nie przymuszał. Na scenie wystąpiła młodzież, która sama zgłosiła się do naszego przedsięwzięcia. Próby mieliśmy w czasie wolny, dwa razy w tygodniu, przez ponad miesiąc czasu. To tylko potwierdza mądrość, że nie słowa a czyny mają wpływ na młodzież - dodaje siostra.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 65

Tagi: jasełka   tarnogród   siostra jadwiga anna tabor   tok tarnogród

Zobacz także

Wielkopostne rekolekcje internetowe - część I (VIDEO)

Dodane: 2020-03-30 18:00 - Komentarze  (0)  czytane (772)

TAGI: koronawirus, wielkopostne rekolekcje internetowe, ks. jerzy frankiewicz, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.172.52

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Przemysław Czarnek o wyborach prezydenckie zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Gorzkie żale - część I

Wiceminister finansów Leszek Skiba o tarczy antykryzysowej

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii

Zdalne nauczanie, czyli e-lekcje. Czym są?

ZUS. Porady dla klientów związane w związku z koronawirusem

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbyt duża prędkość, zimowe warunki i dachowanie

Wczoraj pomiędzy miejscowościami Wólka Biska i Bidaczowem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków jazdy doszło do zdarzenia...