Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bóstwo ukryte, a bliskie - Boże Ciało 2019 (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-20 13:57:37 (czytane: 3656)

W wielu miejscach odbywają się dzisiaj procesje Bożego Ciała. Monstrancja z Hostią jest uroczyście niesiona w procesji przez kapłana lub diakona ulicami miasta, przez wioskę. Jakie jest znaczenie takiej procesji, jakie jest znaczenie pokazywania Chrystusa ukrytego w kawałku Chleba pokazywania ludziom, aby oddawali Mu cześć?

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSłowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 9, 11 b-17):
Jezus opowiadał rzeszom o królestwie Bożym, a tych, którzy leczenia potrzebowali, uzdrowił. Dzień począł się chylić ku wieczorowi. Wtedy przystąpiło do Niego Dwunastu mówiąc: „Odpraw tłum; niech idą do okolicznych wsi i zagród, gdzie znajdą schronienie i żywność; bo jesteśmy tu na pustkowiu”. Lecz On rzekł do nich: „Wy dajcie im jeść”. Oni odpowiedzieli: „Mamy tylko pięć chlebów i dwie ryby; chyba że pójdziemy i nakupimy żywności dla wszystkich tych ludzi”.
Było bowiem około pięciu tysięcy mężczyzn. Wtedy rzekł do swych uczniów: „Każcie im rozsiąść się gromadami mniej więcej po pięćdziesięciu”. Uczynili tak i rozmieścili wszystkich.
A On wziął te pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo i odmówiwszy nad nimi błogosławieństwo, połamał i dawał uczniom, by podawali ludowi. Jedli i nasycili się wszyscy, i zebrano jeszcze dwanaście koszów ułomków, które im zostały.

boze_cialo_2019.JPG

Komentarz do Ewangelii:
W wielu miejscach odbywają się dzisiaj procesje Bożego Ciała. Monstrancja z Hostią jest uroczyście niesiona w procesji przez kapłana lub diakona ulicami miasta, przez wioskę. Jakie jest znaczenie takiej procesji, jakie jest znaczenie pokazywania Chrystusa ukrytego w kawałku Chleba pokazywania ludziom, aby oddawali Mu cześć? Jak my, jako katolicy, czujemy się, gdy wystawiamy Hostię Świętą w monstrancji i towarzyszymy Jej w procesji z miłością i podziwem? Czy to tylko kawałek chleba, przed którym klękamy? Czy jesteśmy katolikami „czcicielami bożków”?

Oczywiście, że nie. Wierzymy bowiem w obecność Pana naszego Jezusa Chrystusa, ukrytego pod postacią chleba, ale prawdziwego w najgłębszej swojej istocie. W wierze, nie w zasięgu wzroku, jesteśmy przekonani, że po płaszczem Chleba Eucharystycznego, czcimy i wielbimy samego Pana – Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Syna Człowieczego, Jezusa, jak zmartwychwstałego i uwielbionego, który zasiada po prawicy swego Ojca, w jedności z Duchem Świętym. Jezusem prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem, z ciałem i duszą, z ciałem i krwią, tak jak nam powiedział: „To jest moje ciało. - To moja krew.

Jezus, Zmartwychwstały, powiedział kiedyś do apostoła Tomasza: „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20, 29). Nie widzimy Jezusa w Najświętszej Eucharystii, a jednak wierzymy w Niego. Widzimy jedynie kształt chleba. Gdy przyjmujemy Komunię świętą, nasze zmysły smakują tylko chleb. Przaśny chleb, który jest używany do celebracji Mszy Świętej.

Najświętszy Sakrament Eucharystii to nie jedna Tajemnica, ale wiele. Najpierw jest ofiara samego Chrystusa, Który oddał się za nas krzyżu i zmartwychwstał. To staje się obecne w sposób bezkrwawy podczas każdej Mszy Świętej. Ponadto Pan zaprasza nas abyśmy świętowali komunii z Nim – przyjmując Go pod postacią Chleba. Przychodzi do nas jako Boski Przyjaciel i Pan Młody, jako Lekarz duszy i Zbawiciel. On sam jest Chlebem Życia, Prawdziwym Chlebem, Kóry nie daje nam przemijającego, ale niezniszczalne życie Ten, kto spożywa Ten Chleb żyje i nie umrze na wieki. To znaczy, uratuje swoje życie z Bogiem.
Trzecią cechą tego Świętego Sakramentu, o której należy pamiętać, jest to, że Pan obecny w Eucharystii jest czczony i uwielbiony. Jest to prawdziwie Święte Miejsce, Które teraz przenosimy ulicami, a Ono przemieszcza się z nami w uroczystej procesji. Jezus Chrystus czeka na nas w kościołach i zaprasza nas do modlitwy, do pełnego miłości i ufności dialogu z naszym Bogiem i Zbawicielem. Jego obecność nas wzmacnia i pociesza. Jest to nasza obietnica miłości Boga i jego wsparcia dla naszej przyszłości.

Chcemy więc prosić Jezusa Chrystusa, naszego Pana, aby pobłogosławił nasze miejsce zamieszkania i wszystkich mieszkańców. Jako prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, Jezus Chrystus jest z nami w Świętej Eucharystii, pod znakami chleba i wina. Bóg głęboko ukryty, ale modlący się bardzo blisko nas. Nasza wiara widzi Jezusa oczami serca. Jest blisko nas i kocha nas. Przyjdźmy do Niego z sercem pełnym wiary, radości i miłości, jak dzieci, które nasz Pan szczególnie kochał i zapraszał do Siebie.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: boże ciało   biłgoraj   procesje bożego ciała   kociół katolicki

Zobacz także

Spotkanie popielgrzymkowe pątników (FOTO)

Dodane: 2020-09-23 20:56 - Komentarze  (0)  czytane (510)

TAGI: spotkanie popielgrzymkowe, pielgrzymka zamojsko - lubaczowska na jasną górę, ks. marek mazurek, biłgoraj pielgrzymkaKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.119.106

/.;l,k (2019-06-21 20:58:38)

Akurat komunię przyjmowali Ci co mieli kochanki i kochanków. Przepisy można sobie interpretować jak się chce , przecież i Kaczyńska co ma 3 męża komunię przyjmuje, a co na to Jezus?

(2019-06-21 11:00:05)

Mogą przyjmować komunię osoby, których rozwód nastąpił nie z ich winy, a małżonka , który w dodatku wniósł pozew o rozwód w sądzie. Tak więc rozwodników nie należy traktować jednakowo, strona niewinna ma prawo do komunii.

(2019-06-21 10:59:06)

Mogą przyjmować komunię osoby, których rozwód nastąpił nie z ich winy, a małżonka , który w dodatku wniósł pozew o rozwód w sądzie. Tak więc rozwodników nie należy traktować jednakowo, strona niewinna ma prawo do komunii.

(2019-06-21 07:55:06)

przestań pisać jak judasz

23652588 (2019-06-20 22:54:26)

Widziałem rozwodników, złodziei , wyzyskiwaczy i krętaczy jak przystępowali do komunii, nic bym nie napisał gdyby oni zmieniali swoje postępowanie, ale tych ludzi znają dobrze księża i zastanawiam się kiedy będą dawać Eucharystię pedofilom i zboczeńcom ,to jest świętokradztwo i szydzenie z Boga co robicie Kapłani .Co na to Bóg gdy rozwodnicy przystępują do komunii , Jezus na rozwody się nie zgadzał

(2019-06-20 22:51:46)

Bóg Jest MIŁOŚCIĄ - CHwała Panu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zakończyli rok szkolny, wraz z nimi odeszły gimnazja (FOTO)

Dziś w szkołach odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Uczniowie uczestniczyli w uroczystych akademiach, były wyróżnienia,...