Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bóg w ukryciu

Dodał: red Data: 2019-12-21 22:07:53 (czytane: 934)

Odczuwamy, że już niedługo będziemy świętować narodziny naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ewangelia IV niedzieli Adwentu wnika w nasze serca, abyśmy mieli wyobrażenie o tym, jak cudowne musiało być, gdy Bóg wszedł na ten świat dzięki Dziewicy Maryi, Która zgodziła się na wcielenie Jego wiecznego Słowa.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 1, 18 - 24):
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.
Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy „Bóg z nami”.
Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

adwent.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Odczuwamy, że już niedługo będziemy świętować narodziny naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza Ewangelia wnika w nasze serca, abyśmy mieli wyobrażenie o tym, jak cudowne musiało być, gdy Bóg wszedł na ten świat dzięki Dziewicy Maryi, Która zgodziła się na wcielenie Jego wiecznego Słowa.

Wiele osób nie wierzy już w dziewicze poczęcie i narodziny Jezusa Chrystusa. Są nawet niektórzy teolodzy, którzy odkładają to na bok jako rzekomo „mitologiczne” i szukają innych wyjaśnień. Przeciwnie, Kościół jest nadal w pełnym tego słowa znaczeniu zaangażowany w głoszenie prawdy o narodzeniu Mesjasza.

Jak czuł się sprawiedliwy Józef z Nazaretu, gdy zobaczył, że Jego narzeczona jest w ciąży i pod sercem nosi dziecko, które nie jest Jego? Nie mógł uwierzyć, że Maryja stała się wobec Niego niewierna. Miał do Niej zbyt duży szacunek. Znał Ją jako swoją narzeczoną, Która kochała Go szczerze i była wobec Niego lojalna. Maryja była niewypowiedzianą łaską, godnością i świętością. Żyła w stałej obecności Boga. Z całego serca tęskniła za przyjściem Mesjasza i modliła się o to do Boga. Józef to wszystko zauważał i Ją kochał i doceniał. Niemożliwe, żeby Go zdradziła.
Maryja i Józef, Którzy byli zaręczeni, przygotowywali się do małżeństwa, które pragnęli zawrzeć zgodnie z wolą Boga. Oboje musieli być świadomi, że Ich życie wyróżnia szczególnie miłość Boża. Dążyli do świętego życia i w swoim sumieniu przed Bogiem uwierzyli, że mieli być razem, aby pomagać sobie nawzajem w drodze do wiecznego celu, życia z Bogiem w chwale nieba.

Wielkie rzeczy są zawsze ukryte. Bóg od dawna jest tam, gdzie człowiek zaczyna o Nim myśleć. W szczególny sposób Bóg czyni swój cud w obecności eucharystycznej pod postaciami chleba i wina. Powinniśmy zaakceptować i docenić obecność Chrystusa Odkupiciela i Pana pod tymi świętymi znakami z podziwem i miłością. Powinno to budzić w naszych sercach ogromną tęsknotę za Chlebem, Który pochodzi z nieba i daje nam życie wieczne. Modlimy się o czyste serce, abyśmy mogli z godnością przyjąć Komunię Świętą. Jeśli żyjemy w ciężkim grzechu, musimy żałować i przyjmować Komunię dopiero po przebaczeniu otrzymanym w Sakramencie Pokuty. Jeśli komuś nie wolno przyjmować Komunii Świętej z powodu jego stanu życia lub z powodu swojej proweniencji, istnieje również sposób na zbliżenie się do Boga może. Jest to tęsknota do komunii z Bogiem w Najświętszej Eucharystii. Bóg patrzy na tęsknotę uczciwego serca i doda tego, czego brakuje, gdy ktoś naprawdę pragnie i chce Mu służyć.

Anioł Boży pokazał św. Józefowi, że wszystkie obietnice proroków powinny się spełnić dzięki narodzinom Odkupiciela z Dziewicy. Odnosi się to także do Niego samego, że powinien wziąć Maryję za swoją żonę i być opiekunem dla małego Jezusa. Oboje Go potrzebowali, ponieważ dopiero wtedy Święta Rodzina będzie kompletna. Tak, Bóg „potrzebował” Go, pokornego rzemieślnika z Nazaretu, aby w pełni udostępnić się w tej Tajemnicy, Która miała zostać objawiona w Jezusie Chrystusie dla zbawienia ludzi.

To, co Bóg czyni, często dzieje się na małą skalę. Jeśli człowiek powinien w tym uczestniczyć, to dlatego, że Bóg nas kocha i woła nas po imieniu. Nie mówmy, że nasze życie jest nic nieznaczące i powszednie. Tajemnica Bożego Narodzenia, którą wkrótce będziemy obchodzić, pokazuje nam, że liczy się każdy, kto wierzy i kocha, i który przyjmuje serce Betlejem w swoim sercu.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: adwent   boże narodzenie   komentarz do ewaneglii   ks. sławomir korona

Zobacz także

Zniesiono limity wiernych. Kościoły wypełniły się modlącymi (FOTO)

Dodane: 2020-05-31 19:30 - Komentarze  (1)  czytane (286)

TAGI: koronawirus, limity wiernych w świątyniach, parafia w soli koło bilgoraja, ciosmy gmina biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Pierwsze czytanki" dla... przedszkolaka

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie w br. wzięła udział w projekcie „Z Książką na Start” realizowanym przez Instytut...