Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bóg ukryty w słowie

Dodał: red Data: 2021-04-18 08:49:26 (czytane: 1760)

W Ewangeliach czytanych w okresie wielkanocnym słyszymy różne relacje z objawień Zmartwychwstałego Chrystusa. On spotyka się z przestraszonymi kobietami, nawiedza zalęknionych apostołów zgromadzonych z Piotrem i innymi uczniami.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 24, 35 - 48):
Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!».
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?». Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».

jesus_christ.jpg

Komentarz do Ewangelii:
W Ewangeliach czytanych w okresie wielkanocnym słyszymy różne relacje z objawień Zmartwychwstałego Chrystusa. On spotyka się z przestraszonymi kobietami, nawiedza zalęknionych apostołów zgromadzonych z Piotrem i innymi uczniami. Wciąż na nowo ci ludzie, którzy poszli za Jezusem i byli świadkami jego cierpienia i śmierci przypominają: Jezus żyje! A wieść o tym rozeszła się od Jerozolimy, Judei i ostatecznie na cały świat.

Przy różnych okazjach twierdzono, że apostołowie tylko wyobrażali sobie pojawienie się Jezusa. Zmartwychwstanie Jezusa jest zatem jedynie wytworem ich wyobraźni było mrzonką, po śmierci Mistrza musieli wymyśleć jakieś wyjście z trudnej sytuacji. Zaprzecza temu jednak jasne świadectwo Ewangelii, w której wyraźnie zostało przekazane, że apostołom nie było łatwo uwierzyć w zmartwychwstałego Pana.

Nie możemy omawiać tych doświadczeń i spotkań między apostołami i uczniami ze zmartwychwstałym Panem uznając je za niewiarygodne. Apostołowie byli bardzo racjonalnie myślącymi ludźmi, a krytyczna analiza przekonał ich: Chrystus naprawdę zmartwychwstał! Żyje i jest z nimi.

Prorocy, psalmy i wszystkie inne księgi Pism Świętych mówili o tym Panu Jezusie Chrystusie. Jego los został w tajemniczy sposób został z góry zapowiedziany. Aby apostołowie mogli to wszystko zrozumieć i uwierzyć, Chrystus spotykając się z wystraszonymi uczniami otworzył i oczy, że „musi się spełnić wszystko, co jest powiedziane o mnie w Prawie Mojżeszowym, w prorokach i w psalmach”.

Jak to jest w ogóle możliwe? Jak Bóg mógł z góry przepowiedzieć bieg historii, los swojego Mesjasza? Nie możemy sobie wyobrazić, jak z Bogiem wieczne poznanie wszystkiego, co historyczne, można połączyć z pełnym zachowaniem ludzkiej wolności. Boża wieczność została „wyprowadzona” z wszechczasów i obejmuje uczniów w pełnieniu Jego potężnego dzieła. On kieruje sprawami doczesnymi w swojej łaskawej Opatrzności. Tak więc wszystko służy planowi zbawienia, który On chce w nas wypełnić!

Pismo Święte jest dla wierzących słowem Bożym. Znajdujemy w nim to życiodajne słowo, które Bóg wypowiedział do nas w patriarchach i prorokach Starego Przymierza, a także w Jezusie Chrystusie, Jego Synu. Biblia jest natchniona, oznacza to, że Duch Boży jest rzeczywistym autorem Pisma Świętego, zachowując jednocześnie w pełni wolność i władzę zrozumienia ludzkich autorów świętych ksiąg. Ten Duch Święty zapewnia, że Pismo Święte zawiera bez błędu wszystko, co Bóg chciał nam przekazać ze względu na nasze zbawienie. W Nim znajdujemy skarb boskiego objawienia.

Niedziela biblijna, którą przeżywamy, ma uświadomić nam po raz kolejny, że Pana poznajmy poprzez lekturę Pisma i w Łamaniu Chleba. On pozostaje obecny pośród nas w swoim słowie i sakramentach i tę prawdę ma nam uzmysłowić XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motto brzmi: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Obchody Tygodnia Biblijnego mają nam pomóc w ponownym odrywaniu i pogłębianiu znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka.

Zwróćmy uwagę na słowa, które Zmartwychwstały Pan skierował do uczniów: mówi o apostołach i uczniach - czyli o całym Kościele - aby głosili w Jego imieniu „wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy”, nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Słyszeliśmy również to przesłanie i powinniśmy nieść je dalej w naszym życiu - aby zbawienie Boże dotarło do jak największej liczby ludzi i zostali zbawieni.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   bóg   ks. sławomir korona   niedziela

Zobacz także

Konferencja o niemieckiej akcji przeciwpartyzanckiej Sturmwind i Bitwie pod Osuchami

Dodane: 2021-09-22 15:11 - Komentarze  (1)  czytane (697)

TAGI: konferencja historyczna, akcja przeciw partyzancka, bitwa pod osuchami, muzeum ziemi biłgorajskiej w biłgorajuKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.254.246

s (2021-04-19 20:32:30)

Akurat te żydowskie a ściślej jakiejś sekty żydowskiej mordy rytualne to fakt potwierdzony w historii. Ostatnio pisał o tym Radosław Patlewicz

do poniżej (2021-04-18 19:56:06)

Głowa mnie nie boli. Nie jestem też redaktorem tej strony, więc nie mogę zamieszczać artykułów. Zapomniałem jednak o Talmudzie. Dzięki za przypomnienie, a redakcję proszę by następnym razem zamieściła stosowny rozdział z Talmudu!!!

(2021-04-18 19:49:43)

Jak brakuje to napisz ,co Cie boli głowa czy dusza Wolisz Talmud czy Koran sam nie wiesz co

do poniżej (2021-04-18 15:55:16)

W takim razie dlaczego brakuje rozdziałów z Koranu lub/i Tory???

(2021-04-18 14:32:17)

Jest roznorodny

ciekawy (2021-04-18 11:49:04)

A ja chcę otrzymać od redakcji jednoznaczną odpowiedź. Czy ten portal, jest stricte katolicki???

(2021-04-18 11:37:49)

Kto rozsiewa nienawiść ten wymaga badania psychiatrycznego.

(2021-04-18 10:47:58)

W dzisiejszym wydaniu programu "Temat Dnia" gościem jest dr Aldona Ciborowska, która w rozmowie z ks. Ryszardem Halwą rozmawia na temat walki o prawdę jaką od lat toczy ks. prof Tadeusz Guz.

Pomimo sądowego uniewinnienia ks. profesora Tadeusza Guza za jego wypowiedzi na temat "żydowskich mordów rytualnych", Katolicki Uniwersytet Lubelski dąży do usunięcia go z uczelni

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia