Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Błogosławieni - w miłości ufający Bogu

Dodał: red Data: 2017-10-31 12:46:42 (czytane: 2008)

Szanowni Państwo, wspólnie z pochodzącym z Ziemi Biłgorajskiej księdzem Sławomirem Koroną doktorem teologii w zakresie nauk biblijnych, będziemy prezentować rozważania Ewangelii na niedzielę i święta. Cykl artykułów rozpoczynamy od rozważań dotyczących Słowa Bożego na Uroczystość Wszystkich Świętych.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJezus zwracając się do Apostołów w Kazaniu na Górze wyjaśnia główne zadanie swojego posłannictwa. Uczy nowego sposobu interpretacji Prawa, gdzie fundamentem powinny być wypełnienie woli Bożej i miłość. Diamentem w tym przekazie są błogosławieństwa. Ukazani są w nich ludzie szczęśliwi, którzy swoje życie budują na zaufaniu samemu Bogu. Tutaj jest ukryta jutrzenka i nowy początek. Jezus pisze historię Narodu Wybranego od nowa. Mówi słowa, które wyprowadzają człowieka z niewoli i ucisku i nadaje nowe Prawo wolności.

Zarysowane zostają nowe zadania, jakie stoją przed wierzącymi, aby żyli nowym życiem wiary. Dopiero słowa przyjęte na górze serca wierzących nie tylko pieści ucho, ale porusza głębię istnienia. Chrystus pragnie wprowadzić świątobliwych każdego czasu w krąg ludu wybranego i ofiarować miejsce wśród potomstwa Abrahama. Jezus wypowiada wobec uczniów nie tylko życzenie, ale sprowadza na słuchaczy szczególne dobrodziejstwa Boga.

uroczystosc_wszytskich_swietych_bilgoraj.JPG

Chrystus jest Emmanuelem - Bogiem z nami. Jego głównym zadaniem jest przybliżyć wierzącym Królestwo Boże. Wraz z Wcieleniem rozpoczyna się całkowicie nowy sposób postrzegania świata, gdzie główną miarą jest ta stosowana przez Boga (por. Mt 4,17 - 20). Jezus pragnie ukazać wszystkim prawa i cele Królestwa Bożego, które są nacechowane miłością. Nie chodzi zatem o przykazanie, ale przekazanie i podkreślenie radosnej nowiny o Bogu, który troskliwie pochyla się nad cierpiącymi, zbolałymi i prześladowanymi.

Błogosławieństwa ukazują także nowy styl życia chrześcijańskiego, który prowadzi do Królestwa Bożego. Oglądanie Boga, dziecięctwo Boże, nagroda od Boga staje się osiągalne dla wszystkich, którzy są czystego serca, wprowadzają pokój, pragną i łakną sprawiedliwości. Nie można działać wybiórczo i tak potwierdzać swoje działanie. Chrystus nie chce bowiem aby słuchacze byli zafascynowani Jego retoryką, ale by zrozumieli, że to do nich osobiście przemawia i pogłębia relację wspólnoty ze Sobą. Jednak są to dary, którymi tylko Król może obdarować, nie wystarczy bowiem być tylko sprawiedliwym we własnych oczach, aby mieć udział w Królestwie Niebieskim.

Reklama.

Chrystus wyrywa ludzi z ich kręgu myślenia o szczęściu i pokazuje, czym jest prawdziwe szczęście. Są nimi prawdziwie Ci, którzy pełni miłości zwracają się do Boga z błaganiem. Jest tu ukryte słowo o współpracy, bo Bóg mógłby każdego obdarować, ale pozostawia człowiekowi wolność i obdarowuje im bardziej zwracamy się do Niego z prośbą. Im bardziej sami, o własnych siłach, zabiegamy o dobra duchowe, tym bardziej oddalamy się od prawdziwego źródła miłości.

Orędzie Błogosławieństw wykracza poza ziemskie szczęście. Jezus pochwala tych, którzy mają wiarę i dzięki niej już mogą cieszyć się z udział w Królestwie Bożym. Mają przed oczyma nie tylko szczęście ziemskie, ale potrafią z miłością i w zaufaniu spojrzeć w przyszłość niebiańskiego szczęścia. Wierzący podobny jest do człowieka, który otwiera sobie drzwi, aby wyjść na zewnątrz. Wprawdzie stoi w progu domu, ale pozwala, aby to świeże powietrze muskało jego twarz i może już w budynku zasmakować tego co go czeka po przekroczeniu progu.

Prawdziwe szczęście to nie to co można zdobyć , czy wypracować o własnych siłach. Szczęście to dar, który można otrzymać. Im bardziej wierzący mają tego świadomość, im bardziej pełni miłości w zaufaniu stają przed Bogiem z pokorną prośbą, tym bardziej otwierają się na przyjęcie tego szczególnego daru. Błogosławieństwa są zatem zarówno wielkim pocieszeniem, ale i równie wielkim napomnieniem jak działać, żeby być prawdziwie szczęśliwym w życiu ziemskim i osiągnąć szczęście niebieskie. Nie proponują iluzorycznej ucieczki od dylematów ludzkiego losu, ale budzą miłość, wiarę, odwagę i pokazują, że to co trudne i bolesne może zostać przez Boga wybrane jako droga do szczęścia.

/ks. Sławomir Korona/


Biogram:
Ksiądz Sławomir Korona jest kapłanem Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, doktorem teologii w zakresie nauk biblijnych (Instytut Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie), licencjatem w zakresie Nauk Biblijnych (SSL) oraz absolwent uniwersytetów w Niemczech i Włoszech (Uniwersytet Ludwika - Maksymiliana w Monachium, Università per Stranieri w Perugii), absolwentem Pontificio Istituto Biblico w Rzymie oraz członkiem Stowarzyszenia Biblistów Polskich i członkiem L'Associazione ex-alunni/e del Pontificio Istituto Biblico.

Pracował jako katecheta w Gimnazjum Nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie, obecnie pracuje w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Zamościu - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Smart School w Zamościu. Jest wykładowcą Biblijnej Historii Zbawienia (Seminarium Ojców Sercanów w Pliszczynie, Kurs Formacji Biblijnej w Lublinie i Zamościu) oraz wykładowcą w ramach dialogu chrześcijańsko - judaistycznego. Jest także autorem recenzji książek i artykułów do publikacji naukowych, autorem artykułów dotyczących teologii świętego Pawła oraz artykułów i komentarzy biblijnych edytowanych na stronie slowodaje.net

W kręgu jego zainteresowań jest życie i nauczanie św. Pawła z Tarsu, historia i kultura Bliskiego Wschodu, języki Biblijne, historia II Wojny Światowej, medycyna naturalna oraz muzyka i śpiew (w wolnym czasie gra na organach piszczałkowych). Zna język hebrajski, aramejski, grecki, koptyjski, ugarycki (pismo klinowe z Ugarit), łacinę, język włoski, niemiecki i rosyjski. Jego mottem są słowa Chrystusa zapisane w Ewangelii św. Mateusza: "Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!" (Mt 7, 12).

Tagi: ksiądz sławomir korona   rozważania ewangelii   uroczystość wszytskich świętych   cmentarze biłgoraj

Zobacz także

Biłgorajanie modlili się za duszę śp. Pawła Adamowicza (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2019-01-20 23:28 - Komentarze  (0)  czytane (91)

TAGI: paweł adamowicz, harcerze biłgoraj, dorota woźniak, msza za pawła adamowiczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.64.30

do poniżej (2017-11-03 17:31:22)

No to jedź i mu dupę wyliż

katolik (2017-11-03 13:25:23)

my mamy papieża w Toruniu

Silk (2017-11-03 13:23:45)

Nikt ci nie broni utrzymywać jakiś cyganów , ale ty klapiesz gębą żeby to robili inni na koszt podatników

Silk (2017-11-01 07:19:54)

Ty "dziadu" nie bądź taki mądry. Nikt nie będzie szukał lewackich portali, bo ten nie jest tylko stricte katolicki. Jak jesteś taki gorący katolik, to trzeba było w ostatnią niedzielę być w kościele i z uwagą wysłuchać kazania. Dotyczył m.in. uchodźców i tego co mówi sam papież Franciszek. Innymi słowy, tą swoją wypowiedzią tylko się wygłupiłeś... :(I)

dziadek (2017-10-31 18:00:31)

Owszem mamy wolny kraj więc jak komuś nie pasuje ta tematyka to niech sobie poszuka jakiegoś lewackiego portalu a na pewno dowie się jak przyjąć uchodźcę co by się ubogacić kulturowo.

do poniżej (2017-10-31 15:12:50)

Dziękuję uprzejmie :)

redakcja (2017-10-31 15:11:00)

tak ale w czwartek

Do redakcji (2017-10-31 15:03:24)

Czy na stronie waszego portalu będą również prezentowane rozdziały z Koranu i Tory?
Przecież w końcu to wolny kraj i nie można nikomu narzucać żadnej ideologii lub/i religii. To właśnie gwarantuje nam konstytucja, jaka by ona nie była, to jest Ustawą Zasadniczą.

Jan Z. (2017-10-31 14:15:00)

Wspaniała wypowiedź. Dziękuję
Błogosławieni którzy wprowadzają pokoj. Takim był Piotr Kościelny.
Wspaniałym naszym wysłannikiem Bożym był Pan Kościelny z Parafii NMP w Biłgoraju.
Dziękujemy za jego posłannictwo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Biłgoraju (FOTO)

100 lat działalności świętowały siostry benedyktynki, ich zakon został powołany w 1917 roku, z inicjatywy matki Jadwigi Kuleszy i oparty...