Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Black Red White stawia czoła kryzysowi

Dodał: red Data: 2020-04-09 15:44:10 (czytane: 5455)

Nowe propozycje rządu, zawarte w tzw. tarczy finansowej, to realne wsparcie dla dużych firm. Dzięki nim i zakończonej w 2019 roku restrukturyzacji Black Red White liczy, że uda się znacząco ograniczyć skutki epidemii.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNajnowsze rozwiązania zaproponowane 8 kwietnia przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa NBP Adama Glapińskiego zakładają rozwiązania wspierające płynność firm zatrudniających powyżej 250 osób. W ich ramach będzie możliwe uzyskanie wsparcia kredytowego w wysokości nawet 1 mld zł na przedsiębiorstwo, z czego część środków będzie wsparciem bezzwrotnym.

Maksymalna wartość programu dla dużych firm ma wynieść 25 mld zł, natomiast zakładana kwota środków bezzwrotnych może osiągnąć wartość 12 mld zł. Dzień po ogłoszeniu tarczy finansowej odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z przedsiębiorcami, w której wziął m.in. udział Dariusz Formela, prezes Black Red White.

dariusz_formela_prezes_brw.jpeg.jpg

-To istotne uzupełnienie dotychczasowych rozwiązań proponowanych w ramach tarczy antykryzysowej. Od początku zwracaliśmy uwagę na to, że duże firmy zatrudniające po kilka tysięcy osób muszą zostać wsparte płynnościowo, aby ograniczyć skalę kryzysu. Cieszę się, że zostało to uwzględnione. Mam nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom i przebytej w 2019 roku restrukturyzacji znacząco ograniczymy skutki kryzysu - twierdzi Dariusz Formela, prezes zarządu Black Red White S.A.

W 2019 roku firma przeszłą gruntowną restrukturyzację i optymalizację wielu procesów produkcyjnych i usługowych. Dzięki temu wypracowała 100 mln zł tzw. zysku EBITDA. Tym samym przygotowała się na trudniejsze czasy i jest w stanie utrzymać się co najmniej przez najbliższe 6 miesięcy. W ostatnich tygodniach była zmuszona nie przedłużyć kilkudziesięciu umów, ale na razie nie podejmuje żadnych drastycznych kroków. Na ten moment zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy pracownicy mają zmniejszony wymiar etatu o 20% (4/5 etatu). Firma chce w ten sposób uniknąć zwolnień dużej liczby osób i utrzymać jak najwięcej miejsc pracy. Pomóc mają w tym także nowe rozwiązania zaproponowane przez rząd w traczy finansowej.

Kryzys, wywołany pandemią wirusa SARS-Cov-2, przyniesie w kwietniu spadek sprzedaży krajowej BRW o 80%, a eksportu nawet o 95%. W grupie Black Red White pracuje dziś 7,5 tys. osób, kolejne 2,5 tys. osób jest zatrudnionych w firmach stowarzyszonych.Zobacz także:

Starosta pisze do prezesa BRW. Chodzi o planowane zwolnienia w firmie Black Red White

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

/red./

Reklama.


Tagi: brw zwolnienia   4/5 etatu w brw   zwolnienia grupowe w brw   black red white redukcja etatów

Zobacz także

Komitet Referendalny kontra Stanisław Schodziński

Dodane: 2013-03-21 08:28 - Komentarze  (0)  czytane (12006)

TAGI: referendum, odwołanie rady powiatu, starostwo powiatowe, stanisław schodzińskiKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.60.144

paweł S (2020-04-09 19:54:57)

o ludzie o Pany , o ludzie o Pany !!!!! małą łyzeczką trzeba było

Przedsiębiorca (2020-04-09 17:49:48)

Oby szybko to skończyło się bo nie ma nic za darmo. Dziś rząd da a jutro będzie odbierał w podatkach. Stara zasada która sprawdza się od zawsze.

Marko (2020-04-09 17:18:12)

Premier ma władze, reszta to może listy popisać. I dać do mediów.

Brawo PiS (2020-04-09 17:04:09)

A starosta to chyba jedna drużyna z premierem. Wazne ze jest swiatlo w tunelu.

(2020-04-09 16:59:07)

I po co list starosty? To premier pomógł BRW.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Autodrom odzyskany

Dobry Start tylko przez internet i na konto

Podsumowanie 2,5 roku VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju

Urwanie chmury nad gminą Turobin

Raport o Stanie Powiatu za 2020 rok

Koncert: Jan Paweł II - Prorok naszych czasów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej + bonus!

Sprawdź specjalną ofertę Portalu bilgoraj.com.pl na emisję reklamy banerowej. Oferta ważna tylko przez dwa miesiące. Spytaj co możemy...