Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biszcza dziękowała za tegoroczne plony (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-08-11 23:14:46 (czytane: 1663)

Nad Zalewem Biszcza - Żary odbyły się dziś gminno - parafialne dożynki. Rolnicy dziękowali Bogu za tegoroczne plony. Był korowód dożynkowy, Msza święta i dzielenie chleba. Rozmawiano także o problemach polskiego rolnictwa. Dopełnieniem świętowania była część kulturalna i koncerty.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajdozynki_biszcza_2019__1_.JPG

Dzisiejsze dożynki w Gminie Biszcza, były pierwszym tegorocznym świętem plonów w Powiecie Biłgorajskim. Ideę dożynek dobrze oddają słowa wiersza z 1908 roku: -Czy Ty kochasz barcie miły, z całej duszy, serca siły? twą Ojczyznę, te Jej pola, w których łonie twoja dola? Które szumią kłosem złotym, zlane Ojców twoich potem. Czy ty kochasz tę Ziemię świętą, krwią twych Ojców przeciągniętą? Bo dożynki to nic innego jak wdzięczność za plony ziemi, docenienie rolniczego trudu i Bożego błogosławieństwa. Mieszkańcy Gminy Biszcza w kolorowym radosnym korowodzie nieśli dożynkowe wieńce i chleb z tegorocznych zbiorów. Włodarza Gminy prosili zaś o sprawiedliwe jego dzielenie, by nie zabrakło go nikomu.

dozynki_biszcza_2019__2_.JPG

-Z okazji dożynek, chcę złożyć najlepsze życzenia wszystkim rolnikom tym z naszej Gminy i gmin ościennych. Przede wszystkim życzę zdrowia, wytrwałości i sił w pokonywaniu trudności, dobrych plonów oraz satysfakcji z gospodarowania na polskiej ziemi. Dożynki to okazja do radosnego świętowania i podziękowania. Oby chleba nigdy nie brakowało - mówił Wójt, Zbigniew Pyczko. W wykradzeniu udział wzięli licznie zaproszeni goście, w tym poseł Piotr Olszówka. -Moja babcia nauczyła mnie, a ja uczę moje dzieci szacunku do ludzkiej pracy, której wyrazem jest chleb. To tutaj na tej ziemi jak nigdzie innej mieszkańcy wiedzą czym jest ciężka praca. Za tą pracę pragnę Wam podziękować i życzyć by podejmowany trud stokrotnie się opłacił - mówił parlamentarzysta.

dozynki_biszcza_2019__3_.JPG

List od Marszałka Województwa Lubelskiego odczytała Beata Strzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu. -Dożynki są szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności lokalnej. Stanowią przede wszystkim okazję do podsumowań i refleksji. Spotykamy się dziś, by wyrazić wdzięczność Bogu za tegoroczne zbiory oraz prosić o wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwo na rok następny - napisał Jarosław Stawiarski.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Reklama.

Zdjęć w galerii: 91

Tagi: dożynki gmina biszcza   święto plonów   wójt gminy biszcza   żniwa

Zobacz także

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2020-01-22 14:55 - Komentarze  (2)  czytane (583)

TAGI: senioriada, seniorzy, biłgoraj dzień babci i dziadka, osir biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.35

(2019-08-11 23:41:07)

Listy tylko czyta hahaha

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dziesięć drużyn złożonych z seniorów z terenu Powiatów Biłgorajskiego...

W Gminie Tarnogród wyższe opłaty za śmieci

Podczas styczniowej Sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie, radni...

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia