Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajskie spotkania z ekonomią społeczną już po raz czwarty

Dodał: red Data: 2013-05-17 13:35:23 (czytane: 5073)

Ponad 40 osób związanych z organizacjami pozarządowymi, samorządami oraz światem biznesu uczestniczyło w zorganizowanym po raz czwarty przez Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej, Biłgorajskim Spotkaniu z Ekonomią Społeczną.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajGłównych pomysłodawcą i organizatorem Spotkań jest Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej. -Celem spotkań jest przede wszystkim budowanie partnerstwa trzech podstawowych sektorów życia społecznego, tj. biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych. Nikt nie jest w stanie wszystkiego zrobić sam, partnerstwo i wzajemna współpraca zawsze się opłaca i przynosi korzyści - podkreśla Strzałka wiceprezes Stowarzyszenia Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej w Biłgoraju.

ekonomia_spoleczna_bilgoraj__2_.JPG

Ekonomia społeczna to tylko jeden ze sposobów określenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Bywa określana także jako gospodarka społeczna lub przedsiębiorczość społeczna. -Pojęcie ekonomii społecznej jest bardzo szerokie. Aby je dobrze zrozumieć, warto opisać instytucje stanowiące „rdzeń” tego środowiska – tzw. przedsiębiorstwa społeczne, czy przedsiębiorstwo o celach głównie społecznych, której zyski w założeniu są reinwestowane w te cele lub we wspólnotę, a nie w celu maksymalizacji zysku lub zwiększenia dochodu udziałowców czy też właścicieli. Chodzi więc o budowanie w środowiskach lokalnych postaw obywatelskich otartych na potrzeby innych a nie tylko na zysk - wyjaśnia w rozmowie z bilgoraj.com.pl Katarzyna Linert prezes Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej.

Reklama.

Na zorganizowanej 17 maja br. sesji, organizatorzy skupi się przede wszystkim na zaprezentowaniu zagadnień dotyczących partnerstwa trójsektorowego, klauzul społecznych, wolontariatu oraz nowych technologii w działalności NGO. Partnerem rozgraniczanej przez SZRiPS było Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Zakład Szkolenia i Doradztwa Ekonomicznego sp. z o. o. w Lublinie, stąd obecność prezes Małgorzaty Orzeł. Prelekcje wygłosili również Krzysztof Chrześcijan - SKOK im. Ks. Blachnickiego, Andrzej Klucha ze Stowarzyszenia Noodles Stage oraz Natalia Ciosmak.

ekonomia_spoleczna_bilgoraj__1_.JPG

Obecny na spotkaniu wicestarosta biłgorajski dziękował wszystkim tym, którzy działają na polu ekonomii społecznej. -Należy docenić ogrom pracy, wolę pomocy, działalność woluntarystyczna. Aktywność prospołeczna i otwartość na innych jest w życiu każdej społeczności czymś nieodzownym - mówił Stanisław Schodziński. Wicestarosta mówił także o partnerstwie lokalnym, w które angażuje się Powiat Biłgorajki. jest to głównie partnerstwo w dziedzinie inwestycji infrastrukturalnych oraz wsparcia organizacji pozarządowych, a także doceniania i nagradzanie lokalnych firm tytułem "Nasze Biłgorajskie". Schodziński wrócił także do pomysłu ponownych starań o otwarcie w Biłgoraju podstrefy ekonomicznej.

ekonomia_spoleczna_bilgoraj__3_.JPG

Wagę takich spotkań doceniają także członkowie organizacji pozarządowych, Piotr Małysza, prezes biłgorajskiego SIRON-u zauważa w rozmowie z naszym serwisem, że organizacje coraz częściej chcą wspólnie realizować konkretne przedsięwzięcia. Ważne jest więc utworzenie swoistej sieci zależności, która pozwoliłaby realizować motto: razem można więcej.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: ekonomia społeczna   forum ekonomii społecznej w bilgoraju   partnerstwo   organizacje pozarządowe

Zobacz także

Urzędnicy sądowi nadal prostestują (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2018-12-17 14:48 - Komentarze  (5)  czytane (653)

TAGI: protest, sąd rejonowy w biłgoraju, urzędnicy sądowi, sąd biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.93.234

-take a look at it! (2013-10-25 22:31:32)

ZN5E5X Awesome post. Want more.

-Wyborca (2013-05-19 11:34:39)

Zarzucają fani obecnych władz, że im się nic nie podoba, że są do władzy nastawieni negatywnie a powinni być pozytywnymi piewcami dokonań pana Schodzińskiego i jego kamratów z PSL-u. Bo Schodziński zawsze dla mieszkańców chce dobrze, ale mu nie wychodzi. Międzyczasie bierze te 10 tyś /łącznie z dodatkami i premiami/ od lat kilkunastu i ludzi umoralnia i bije pianę. Ale on nie wyjdzie i nie powie, że obywatele w końcu powinni się wkurzyć, że są okradani przez nakładane podatki /23% VAT i 18% dochodowy + akcyza+ podatek od nieruchomości/ że do Konstytucji należy wpisać, że żaden bydlak co do władzy się dorwie nie ma prawa brać więcej podatków niż 25% łącznie. On też nie powie,że w Polsce jest 50 tyś radnych- nepotów, rzezimieszków, pijaków a niekiedy zwykłych złodziei -co kosztuje podatników 1 miliard złotych rocznie. A należy wprowadzić zasadę,że radny bierze tylko zapłatę za udział w sesji. On wam też nie powie, że w Wielkiej Brytanii premier ma pensję wyższą od pielęgniarki 10 razy. A u nas byle łajdak co na fotel starosty się wdrapie w zdychającym powiecie ma więcej niż brytyjski premier w stosunku do zarobków polskiej pielęgniarki. On niech najpierw zobaczy jak starostwo okrada podatnika. Stanowisko starosty i jego zastępcy to wydatek 20 tyś na miesiąc. A jeszcze zawinszowali sobie stanowisko ,, etatowego członka zarządu w osobie J. Czarnego i tez do kieszeni mu trzeba dac te 5 tys. To taki Stasio tego tematu poruszal nie bedzie. On tylko piane bije i ludzi uwaza za durni.

-społecznik (2013-05-18 22:12:49)

Do Kamila
Jak dobrze dobrze znasz p.Strzałkową,że ją tak oczerniasz???
Powinieneś wiedzieć,że od kilku lat działa społecznie bez oczekiwania na oklaski. To ona jest inicjatorką i założycielką stowarzyszenia SZRiPS. Może warto poznać osobę i jej działania, może nawet sprawdzić fakty dotyczące rodziny,a nie tylko obrzucać obelgami . Zamiast oczerniać innych sprawdź na czym polega praca społeczna ile dobrego można zrobić dla innych całkiem bezinteresownie!!!!!
Zachęcam do poszerzenia swojej wiedzy o informacje na temat , które ze stowarzyszeń aktualnie potrzebuje wolontariuszy i proponuję włączyć się w działania na rzecz mieszkańców tak jak to robi Beata i wiele innych osób skupionych w organizacjach pozarządowych.

-Gabi (2013-05-18 21:43:22)

To po co na takie spotkania zapraszacie najbardziej zaklamanego, fałszywego i nic nie wynoszącego dobrego dla nas Stacha? Pytam sie?

-Henio (2013-05-18 21:36:57)

Co ty Stachu bredzisz?

-kot parszywy (2013-05-18 20:36:30)

Jakiego rozwoju? Gdzie oni tu rozwój widzą? Ludzi się zwalnia, firmy i sklepy są zamykane, stagnacja i syf.

- (2013-05-18 16:16:28)

kto zastraszył organizatorów referendum w sprawie odwołania radę powiatu?

-do JK (2013-05-18 15:15:54)

Zastanawiam się czy można się szczycić tym, że się pluje jadem...Zanim coś napisałeś/aś to było zadzwonić do organizatorów i zapytać, a nie pisać bzdury! Obiad na twój koszt-albo koszt starostwa!!!!!!! Nie masz pojęcia o tym, jak funkcjonują organizacje pozarządowe! Myślę że jak masz trochę honoru (w co wątpię...) to słowa sprostowania byłyby na miejscu.

-Biłgorajanka (2013-05-18 13:37:05)

Szanowni Forowicze,
Stowarzyszenie z własnych pieniędzy przygotowało skromny poczęstunek, wynajęło salę, występujący prelegenci nie otrzymali wynagrodzenia. Ludzie siedli do stołu, żeby zacząć rozmawiać co zrobić, żeby było nam wszystkim lepiej, żeby robić pikniki, imprezy, żeby miasto zaczęło żyć. Z zaproszonych władz przybył tylko wicestarosta nikogo innego na zdjęciach z władz nie widzę. Szkoda, że do stołu nie umieją siąść burmistrz wójt i starosta, bo to niezgodne z ich politycznymi przekonaniami. Nie ma czasu, żeby porozmawiać.
Dzieląc społeczeństwo na samorząd, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców nie zapominajmy, że wszędzie są ludzie. Do samorządu to my wybieramy, w organizacjach to my działamy, a w firmach pracujemy na chleb. To my godzimy się na warunki pracy. Umiemy narzekać, a nic nie robimy w kierunku, żeby było nam lepiej. Zatem nie przeszkadzajmy ludziom, którzy poświęcają prywatne pieniądze i czas, który mogliby spędzić z rodziną. Obserwujmy, podpowiadajmy i wspierajmy, bo Wreszcie komuś się chce!!! Polityka tylko tu przeszkadza.
Tu chodzi o człowieka, czyli mnie, ciebie, twoją mamę, dziadka, córkę …. O NAS!!!!
O NASZE LEPSZE JUTRO.

-JK (2013-05-18 12:30:01)

A co z tego spotkania wynikło? Zaprosili Schodzińskiego żeby sobie pogadał i okłamał ludzi , popili kawę i za nasze pieniądze zjedli obiad na koszt starostwa i poszli zadowoleni do domu.

-Kamil (2013-05-18 12:25:03)

Ta Strzałka jest w stowarzyszeniu? Ojciec działacz PZPR a ta już się pcha do koryta a tfu.

- (2013-05-18 08:50:04)

Zabójstwo Grzegorza Przemyka to symbol i przykład wielu zbrodni sądowej i przestępczej działalności wielu zdemoralizowanych aktywistów Milicji i esbecji działającymi pod parasolem ochronnym i na polityczne zlecenie partii. Co Zrobił z tych Schodziński pseudo prawicowiec wiedząc, że W Policji / Millicji w Biłgoraju ukrywa się sprawca tego czynu - zabicia Grzegorza Przemyka w na komendzie w Warszawie!!! Wszyscy ci co uczestniczyli w tym zbrodniczym procederze....MAJA SIE DOBRZE Jestem wstrząśnięty tym, że zbrodniarze Grześka byli ukrywani w Biłgoraju/ W Biłgoraju zarządzają ludzie ze złą przeszłością i od koryta nie odejdą na krok ...

- (2013-05-18 08:44:48)

Fajnie jest rządzić - nic nie robić - prawie po 10000zł brać jak Tokarski i Schodziński miesięcznie - Rosłan ponad 7000zł - nawiedzać pomniki - pchać się do kościoła aby was wszyscy widzieli w 1 rzędach w kościele - pchać się na uroczystościach do przemówień - bywać na takich spotkaniach aby przemówić, że mam pomysł na strefę ekonomiczną Co przez 12 lat robił Schodziński jako Starosta, żę nie powstała podstrefa??? Tylko ładnie przemawia, że ma pomysł!!! Nic nie robić tylko jakieś tam drogi nic więcej - w urzędzie zapraszać gości politycznych i pić z nimi w pracy kawę herbatkę - jak ludzie się czepiają, że nic nie robią to zwalą to na kryzys - i tak na co dzień rządzą i dzielą pod siebie. Na Nadstawnej uszkodziłęm 2 raz samochód/ Co tacy jak Schodziński robią dobrego dla Biłgoraja?/!

- (2013-05-18 08:42:52)

NP jak ludzie sami chcą produkować i sprzedawać papierosy to się na nich nasyła policję to jest walka z konkurencją ,a jak to było kiedyś , firma z zachodu przychodziła to nie placila podatku , miała ulgi i darmowych niewolników a rodzime firmy to zaraz podatki kontrole itd, więc jak tu walczyć z konkurencją?To ten rząd jest wrogiem ludzi ,co im się polepszy to podatkami w łeb. Czemu banki i markety nie płacą podatków?

-? (2013-05-18 07:38:57)

kto był to rozumiem, że może mieć więcej czy mniej do powiedzenia, ale jak zwykle wypowiadają się ci co na każdy temat takie samo zdanie mają - wszystko im nie pasuje. Zorganizujcie coś sami- zobaczycie jak to jest jak nikt tego nie doceni! Powiedzieć złe słowo łatwo- poczytajcie o tym, ile zwykli ludzie na naszym terenie robią dla innych- i napiszcie do nich jakieś dobre słowo. Bo teraz forum stało się miejscem na sączenie jadu- dobrego słowa nie uświadczysz! Pochwalcie dla odmiany!!!!

- (2013-05-17 23:01:29)

Dlatego Schodziński powinie nie pokazywac się na takich spotkaniach bo zniszczył nas wszystkich złą polityką i egoizmem władzy

- (2013-05-17 21:51:08)

rozwuj jest tu gdzie są inwestycje

- (2013-05-17 21:50:17)

bandyckie wyplaty 1200 na utrzymanie rodziny,biedak z helikoptera zamyka kolejne zakłady a wy debatujecie o truskawkach na marsie

- (2013-05-17 21:48:39)

szkolili jak doić pracownika do końca bo ma być niewolnikiem

-Małgorzata (2013-05-17 21:30:08)

Szanowni forumowicze

Cały czas zastanawia mnie - nasz polski fenomen.... zawsze dopatrujemy się najgorszego zamiast szukać pozytywów. Na spotkaniu było mnóstwo osób, które angażują się w pomoc innym ludziom za darmo, poświęcając swój czas i pieniądze... I dla nich są takie spotkania, aby (i nie chodzi o paluszka i ciastka) porozmawiać i uzgodnić wspólne działania, które zwiększą efektywność działań. To że organizacje pozarządowe muszą rozmawiać z samorządem, osób które choć trochę się na tym znają wcale nie powinno dziwić.... I nie ważna jest partia polityczna czy poglądy... bo w centrum działań znajduje się "człowiek" po prostu...

- (2013-05-17 20:20:17)

Schodziński hahaha On i nowe miejsca Pracy! Czy przydkiem nie mówil, gdzie nowy pomnik postawić

-uczestnik (2013-05-17 19:27:29)

Na spotkaniu było poruszone wiele kwestii- między innymi tak ważnej współpracy przez organizacje z terenu powiatu biłgorajskiego, ale krytycy jak zwykle- źle to, źle owo. Samemu nic nie robić, tylko opluwać innych... wstyd. A Pan Schodziński na spotkaniu mówił też o ważnych sprawach- ale to już oczywiście przemilczane....

-czy takie spotkania są potrzebne? (2013-05-17 19:12:19)

czy takie spotkania są potrzebne? - na to pytanie powinni odpowiedzieć zainteresowani, czyli uczestnicy

-Kawka , herbatka i ciasteczka? (2013-05-17 19:08:00)

- (2013-05-17 18:52:39)

Schodziński już dawno powinien utwożyć strefę ekonomiczną! No ale on dbał o siebie, rodzinę i Jagusiewicza

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Opłatkowe spotkanie z kolędą w BCK

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Spotkanie samorządowców w Wicewojewodą Lubelskim

Ku czci świętej Cecylii

XIV Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne

I sesja inaugurująca VI Kadencję Rady Powiatu

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...