Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajskie podsumowanie 2016 roku w sporcie i kulturze (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-02-19 00:25:03 (czytane: 7075)

Władze Miasta Biłgoraj, w BCK 18 lutego 2017 roku zorganizowały uroczystą galą, podczas których wyróżniono i nagrodzono najlepszych sportowców i osoby zaangażowane w działania kulturalne w Mieście roku 2016 roku.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZebranych na uroczystości powitał Burmistrz Miasta Biłgoraja, Janusz Rosłan. Mówił: -Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mam zaszczyt podziękować sportowcom i działaczom kultury. Jako samorządowiec jestem zawsze dumny, gdy spotykam się z innymi, bowiem nasze Miasto jest naprawdę szczególne. Dzisiaj mogę powiedzieć z dumą, że nie muszę odwracać wzroku od obiektów sportowych, gdyż odnowione pomagają naszym wspaniałym sportowcom. Również jeżeli chodzi o kulturę.

podsumowanie_kultura_sport_bilgoraj_1.JPG


Nagrody i wyróżnienia Burmistrza Miasta Biłgoraj wręczono dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2016 rok oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniono również najlepszych trenerów i najlepiej zapowiadających się utalentowanych młodych sportowców.

podsumowanie_kultura_sport_bilgoraj_2.JPG


Tytuł sportowca roku 2016 otrzymał Patryk Jarosz z Biłgorajskiego Klubu Karate Tradycyjnego, zaś za całokształt działalności na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał tytuł „Mecenas Kultury Biłgoraja” Janowi Kowalowi. Wyróżnienia trafiły także do działaczy kultury. Galę uświetniły także występy i pokazy karate, hip-hop z elementami fitness, Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, Zespołu „Bonum Voces” oraz Kingi Dziduch i Jakuba Kaczora.

Reklama.

Słowa uznania do zebranych skierował Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. W okolicznościowym adresie napisał: -Doroczne spotkanie organizowane jest, by zaprezentować dokonania animatorów, artystów, działaczy kultury i sportu, którzy swoją pracą, pasją i zaangażowaniem wzbogacają życie lokalnej wspólnoty, promują tradycję i kulturę regionu, dla których dbałość o dziedzictwo kulturowe i rozwój kultury fizycznej jest sposobem na życie. Szczególnie ciepłe pozdrowienia kieruję w stronę głównych bohaterów dzisiejszego święta, ludzi sportu i kultury. Są Państwo dowodem, że Biłgoraj to miejsce o wyjątkowej energii, miejsce ludzi pełnych pasji, realizujących śmiałe, artystyczne wizje oraz osiągających sukcesy w sporcie.

Nagrody i wyróżnienia Burmistrza Miasta Biłgoraj dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2016 rok:
Na posiedzeniu 23 stycznia 2017 roku Komisja Sportu Rady Miasta Biłgoraj i Rada Sportu przeanalizowały wnioski, które wpłynęły do UM o przyznanie nagród i wyróżnień dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2016 rok. Komisja Sportu i Rada Sportu przy ocenie wniosków uwzględniały osiągnięcia sportowe w 2016 roku i przedłożyły protokół do Burmistrza Miasta. Burmistrz po zapoznaniu się z opinią przydzielił nagrody finansowe dla 9 najlepszych sportowców miasta Biłgoraj  oraz nagrody finansowe dla 5 juniorów oraz równorzędne wyróżnienia dla trenerów i działaczy sportowych zgodnie z opinią ww. komisji:

Wyróżnieni działacze sportowi - w formie nagród rzeczowych i pamiątkowych statuetek:
- Paweł Kukiełka - Biłgorajski Klub Karate. Czynny działacz społeczny i czynny organizator imprez karate, wspiera realizację zadań statutowych, udziela się na treningach.
- Jarosław Majewski - Automobilklub Biłgorajski. Czynny działacz społeczny, zaangażowany w organizację szkoleń i turniejów dla motocyklistów, operator strony internetowej klubu.
- Dariusz Paleczny - Automobilklub Biłgorajski. Czynny działacz społeczny, zaangażowany  w organizację turniejów samochodowych „Rally Sprint”, „Wrak Race” .
- Krzysztof Bury - Uczniowski Klub Sportowy „Energetyk”. Czynny działacz społeczny, zaangażowany w działalność klubu i organizację  zawodów, sędzia sportowy. Popularyzator sportu kartingowego.
- Piotr Swacha - Lubelski Klub S „Znicz”. Czynny działacz społeczny, angażuje się w organizację licznych imprez biegowych  i rowerowych na terenie miasta Biłgoraj
- Sławomir Bździuch – Ludowy KS „Znicz”   
Czynny działacz społeczny, angażuje się w organizację licznych imprez biegowych i rowerowych na terenie miasta Biłgoraj
- Zenon Łój Automobilklub Biłgorajski. Aktywny działacz Polskiego Związku Motorowego. Pomysłodawca i organizator wielu corocznych imprez motorowych, zawodów samochodowych  i motocyklowych
- Dariusz Bednarz Łada 1945. Współzałożyciel Stowarzyszenia Łada 1945. Człowiek oddany piłce nożnej, znakomity organizator, niezwykle ceniony przez sztab szkoleniowy piłkarzy i działaczy klubu sportowego Łada. 

Wyróżnieni Trenerzy (w formie nagród rzeczowych i pamiątkowych statuetek):
- Maciej Paluch  - Klub Sportowy Street Workout. Pierwszy trener klubu, doprowadził zawodników do zajęcia I, II i III miejsca w różnych konkurencjach street workout.
- Andrzej Surmacz - Uczniowski Klub Sportowy „Energetyk”. Bardzo dobry szkoleniowiec sekcji kartingowej, prowadzone przez niego treningi przyczyniły się do uzyskania wysokich lokat zawodników, w tym międzynarodowych.
- Andrzej Szeliga - Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego. Bardzo dobry szkoleniowiec, przygotował zawodników karate do Mistrzostw Świata i Europy oraz Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Województwa Lubelskiego, gdzie zawodnicy zdobywali czołowe lokaty.
- Krzysztof Pardo - Łada 1945. Trener II klasy piłki nożnej, doświadczony trener Łady 1945, z ogromną wiedzą szkoleniową.
- Dorota Bernaś - Ludowy KS „Znicz”. Od kilku lat szkoleniowiec młodych zawodników LKS „Znicz”. Współorganizatorka i sędzia licznych imprez biegowych i lekkoatletycznych na terenie miasta Biłgoraj. 

Wyróżnieni sportowcy - juniorzy (nagrody po 700 zł):
- Kamila Skałecka Junior 16 lat - Ludowy KS „Znicz” L.A. Złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przeł. oraz srebro w biegu na 1 000 m.
- Marcel Buczek Junior 14 lat - Międzyszkolny Klub Sportowy. Główny zawodnik drużyny młodzików grającej w lidze wojewódzkiej, najlepszy strzelec.
- Marcel Surmacz Junior 12 lat - UKS „Energetyk”. Duże osiągnięcia na skalę Polski i osiągnięcia międzynarodowe, Mistrz Europy Centralno - Wschodniej w kategorii Rotax Mini-Max.
- Wiktoria Hałka Junior 16 lat - RWKS „Sparta”. Zajęła II miejsce w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na 50 m styl dowolny i III miejsce w Letnich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego na 50, 100 i 200 m - styl dowolny.
- Oskar Kłyż Junior 12 lat - Rekreacyjna Wypoczynkowy KS „Sparta”. Zajął II miejsce w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego dzieci na 100 m –styl klasyczny.

Wyróżnieni sportowcy - seniorzy (od miejsca IX do miejsca I):
9. Bartłomiej Gontarz - Łada 1945. Wyróżniający się zawodnik  zespołu juniorów starszych, z dużymi umiejętnościami, wywalczył sobie miejsce w I drużynie seniorów. 1 100 zł.   
8. Łukasz Szawara - Łada 1945. Jeden z podstawowych zawodników IV ligowej drużyny seniorów, bramkarz zespołu, miał znaczący wpływ na awans  drużyny. 1 100 zł
7. Magdalena Małek - KS Street Workout. Bardzo dobre wyniki w różnych konkurencjach street workout w tym: 2 miejsce. w Międzynarodowych zawodach w konkurencji łączonej kobiet, 1 miejsce w podciąganiu na drążku w Mistrzostwach Street Workaut. 1 100 zł
6. Adrian Misiarz RWKS „Sparta”. Zajął 14 m. w Zimowych i 14m.  w Letnich Mistrzostwach Polski  Juniorów na 200 m - styl klasyczny. 1 200 zł
5. Michał Swacha - KS Slam Drinkers. Czołowy zawodnik, kapitan zespołu koszykówki ulicznej, wraz z drużyną wywalczył wiele zwycięstw w turniejach w Polsce. 1 500 zł
4. Wojciech Kukiełka - BKKT. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe, brąz w Mistrzostwach Europy w kumite drużynowym, w Mistrzostwach Polski zajął 3 miejsce w fuku-go i 1 miejsce w kumite drużynowym oraz I miejsce  w kumite drużynowym w Pucharze Polski.
2 000 zł.
3. Patrycja Kościk - Rekreacyjno - Wypoczynkowy KS „Sparta”. W poprzednim sezonie zajęła 4 miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów na 200 m styl grzbietowy oraz IV miejsce w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w stylu grzbietowym. 3 000 zł.
2. Weronika Pyzik - Ludowy KS „Znicz”. Członek kadry narodowej. Zdobyła  brązowy medal  na 5 000 m w Mistrzostwach Polski i IV miejsce w biegu na 1500 m w Międzynarodowym konkursie. 3 500 zł.
1. Patryk Jarosz - BKKT. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe, brąz w Mistrzostwach Świata- kata indywidualne, 3 miejsce w Mistrzostwach Europy w kumite drużynowym, w Mistrzostwach Polski oraz I, II i III miejsce w różnych kategoriach oraz w Pucharze Polski I miejsce w kumite drużynowym. 4 000 zł + tytuł sportowca 2016 roku.

Nagrody Burmistrza Miasta Biłgoraj za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury:
Na posiedzeniu 3 lutego 2017 roku powołana przez Burmistrza Miasta Biłgoraj Kapituła  przeanalizowała wnioski, które wpłynęły do Urzędu Miasta o przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Celem nagród jest uhonorowanie i wyróżnienie artystów, twórców i animatorów kultury za wybitne i oryginalne osiągnięcia w zakresie twórczości kulturalnej w dziedzinie literatury, muzyki, teatru, filmu, sztuk plastycznych i inne osiągnięcia  artystyczne, mające istotne znaczenie dla promocji miasta  oraz upowszechnianie i wspieranie kultury i sztuki.

Za osiągnięcia w twórczości artystycznej Burmistrz  Miasta Biłgoraj przyznał następujące nagrody finansowe /indywidualne - juniorzy/:
Karolinie Kaczor i Weronice Kuziak - uzdolnionym plastyczkom Pracowni „Tęczowa Malarnia” Młodzieżowego Domu Kultury. W 2016r. wielokrotnie zostały laureatkami ogólnopolskich konkursów plastycznych. Karolina może poszczycić się również wystawą indywidualną zrealizowaną w ramach cyklu „Mali Artyści - Wielkie Talenty”. 500 zł).
Katarzynie Rapie - wieloletniej tancerce Studia Tańca „STYL” i Zespołu Tańca Ludowego „Tanew”. Katarzyna jest liderką  Zespołu Studio Tańca „Styl”, z którym zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą. 500 zł.
Jakubowi Kaczorowi - wyróżniającemu się gitarzyście najmłodszej generacji. O poziomie i umiejętnościach młodego muzyka świadczą czołowe lokaty na konkursach ogólnopolskich i makroregionalnych. Doceniony za osiągnięcia artystyczne w 2016 roku koncertował w Filharmonii im. Henryka. Wieniawskiego w Lublinie. 700 zł.
Marii Graszy i Marcinowi Gorczycy - parze tanecznej Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” MDK.  W 2016 roku para wielokrotnie uzyskiwała czołowe lokaty, miedzy innymi w Warszawie (Grand Prix Polski), w Karpaczu (Polish Open Championships, w Radomiu (Puchar Świata :Freedom Dance Cup), w Manncheim  w Niemczech (German Open Campionships), w Paryżu (Mistrzostwa Świata). Po 1 000 zł.
Kindze Dziduch - młodej wokalistce, która śpiewać zaczęła w wieku 9 lat. Od tego czasu uczestniczy w różnych konkursach i festiwalach piosenki na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.. Jako jedna z 20 młodych wykonawców, po raz drugi została zaproszona do udziału w nagraniu płyty „Młodzi artyści śpiewają”. Na stałe współpracuje z Grupą Folklorystyczną „Pokolenia”. 1 000 zł.

Indywidualne - dorośli:
Halinie Wlaź - osobie wielce zaangażowanej w organizację różnych przedsięwzięć kulturalnych, między innymi Europejskiego i Międzynarodowego Dnia Osób Starszych pod hasłem „Kapelusze mają dusze”. Prezes Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy którym prowadzi dobrze znany biłgorajskiej publiczności Zespół Artystyczny „Retrospekcje”. 500 zł.
Elżbiecie Kłosek i Sławomirowi Plucie - wieloletnim aktorom Teatru Poezji i Piosenki Biłgorajskiego Centrum Kultury, którzy stworzyli niezapomniane kreacje w spektaklu „Lekarz mimo woli” Moliera. To również wolontariusze bardzo zaangażowani w upowszechnianie kultury oraz organizację przedsięwzięć kulturalnych. Po 500 zł.
Małgorzacie Salitrze - wieloletniej aktorce Teatru Poezji i Piosenki oraz Sceny Amatora, a także wolontariuszce zaangażowanej w upowszechnianie kultury i organizację przedsięwzięć kulturalnych. 500 zł.
Robertowi Bazanowi i Andrzejowi Kobielskiemu - nieocenionym wolontariuszom niezwykle zaangażowanym w upowszechnianie kultury, a przede wszystkim  przy organizacji oraz obsłudze przedsięwzięć kulturalnych, Pan Andrzej Kobielski to także aktor Sceny Amatora BCK. Po 500 zł.
Janowi Wilkosowi - wolontariuszowi, Pan Jan to główny jeździec cyklu widowisk plenerowych  “Żałosne – Radosne” oraz wszelkich innych plenerowych przedsięwzięć kulturalnych. 500 zł.
Kazimierzowi Szubiakowi - aktywnemu literatowi i publicyście. Jest autorem ponad 430 artykułów opisujących wydarzenia i ludzi miasta także okolic. Pisze min do rocznika „Aspekty”. Odbywa spotkania autorskie z młodzieżą. 500 zł.
Janowi Stelmachowi  i Tadeuszowi Kukiełce - wieloletnim muzykom Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio. Przez okres ponad 40 lat razem z orkiestrą zagrali setki koncertów reprezentując nasze miasto w kraju i za granicą. Muzycy bardzo zaangażowani w próby i koncerty zespołu.  Panowie stanowią podstawę sekcji trąbek orkiestry. 700 zł.
Marianowi Osińskiemu - barytonowi Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Echo” za całokształt wieloletniej aktywności artystycznej. Pan Marian jest jednym z najdłużej, aktywnie czynnych członków Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej. 700 zł.

Zespoły:
Grupie Teatralnej SPONTAN - grupa działa od 2005 roku. Spektakle grupy spotykają się z uznaniem jurorów i publiczności na konkursach teatralnych, co wyraża się w prestiżowych nagrodach i wyróżnieniach. Do najbardziej docenianych przedstawień grupy należą: Wieża Babel, Takie tam sprawy, Selekcja nienaturalna oraz Poczekalnia. 1 000 zł.
Zespołowi BONUM VOCES - zespół działa od 2012 roku. Jest „perełką” na mapie muzycznej Biłgoraja. Rozsławił nasze miasto biorąc udział w XI edycji programu „Must be the music” emitowanej na antenie TV Polsat. Zespól ma ponad 1 600 wyświetleń występu z programu na kanale YouTube. 1 000 zł.
Zespołowi Tańca Ludowego „Tanew” - za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od prawie 35 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne. W 2016 r. zespół reprezentował Polskę i Biłgoraj na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Bułgarii. 1 500 zł.
Zespołowi Shame Yourself - zespół od 10 lat reprezentuje lokalną, niezależną scenę artystyczną w kraju i za granicą. Zagrał ponad 160 koncertów między innymi na Ukrainie, w Niemczech, Holandii i Chorwacji. Wydał płytę o zasięgu europejskim przez ukraińską wytwórnię Metal Scrap  Records. 1 500 zł.
Klubowi Tańca Towarzyskiego IMPULS - zespół od 25 lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, reprezentuje Biłgoraj na krajowych i międzynarodowych turniejach tanecznych. W 2016r. zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze”. 1 500 zł.
Grupie Tańca Towarzyskiego „Miłośnicy Tańca” -  grupa działa od 2014 roku i podbiła serca biłgorajskiej publiczności uczestnicząc prawie we wszystkich ważniejszych imprezach miejskich. Pary indywidualne uczestniczą w Turniejach Tańca Towarzyskiego zdobywając czołowe lokaty. 1 500 zł.
Teatrowi Poezji i Piosenki BCK - teatr działa od 35 lat i uczestniczy prawie we wszystkich ważniejszych imprezach odbywających się w Biłgoraju. Jest filarem  takich imprez jak Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską czy Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Isaaca Bashevisa Singera. Członkowie teatru zdobywali i zdobywają wiele nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach recytatorskich i piosenki literackiej. W ostatnim czasie zespół zajmuje się repertuarem dramatycznym i na swoim koncie ma 3 premiery. Ostatnia z ich to „Lekarz mimo woli” Moliera. 2 000 zł.
Grupie Folklorystycznej „Pokolenia” BCK - grupa działa od 2012r i podbiła serca publiczności nie tylko biłgorajskiej. Koncertowała w kraju i za granicą, na Węgrzech, Litwie, Białorusi, w Szwecji, w Szwajcarii, Niemczech, a ostatnio na Ukrainie Realizuje wiele ogólnopolskich i międzynarodowych projektów. Od 3 lat wspólnie z teatrem Poezji i Piosenki tworzy podstawę , na której oparta jest organizacja Festiwalu Kultur, będącego zarazem inauguracją warszawskiego Festiwalu Singerowskiego. 2 000 zł.
Ponadto za całokształt działalności na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał tytuł „Mecenas Kultury Biłgoraja” Janowi Kowalowi. Jan Kowal aktywnie działa w Biłgorajskim Towarzystwie Literackim, Biłgorajskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Radzie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Pod pseudonimem „Biłgorajczyk”, jako wolontariusz, pisze ciekawe felietony na aktualne tematy Miasta.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 73

Tagi: podsumowanie sportu   podsumowanie kultury   biłgoraj   najlepsi sportowcy biłgoraj

Zobacz także

Scena letnia BCK zainaugurowała nowy sezon (FOTO)

Dodane: 2020-07-05 19:10 - Komentarze  (0)  czytane (641)

TAGI: biłgorajskie centrum kultury, scena letnia bck, podwieczorek muzyczny, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.168.111.204

(2017-02-22 13:29:46)

To zła uchwała, skoro uniemożliwia wyróżnianie bądź nagradzanie osób zasługujących ale formalnie nie zrzeszonych. Nie może być tak, że biurokracja jest ponad wszystko. To jest kuriozalne. Uchwałę Rada Miasta powinna zmodyfikować.

(2017-02-22 13:24:22)

W ten sposób formalnie niezrzeszeni ale zasługujący nie są wyróżniani, zatem to zła uchwała, należy zmienić.

Informacje UM (2017-02-21 23:29:09)

Tryb składania wniosków określa uchwała Rady Miasta. Pisma informacyjne w tej sprawie otrzymują na początku roku WSZYSTKIE stowarzyszenia i kluby podległe BM.!!! - informacja podawana jest na stronie UM. Gdy więc zarząd/prezes danego klubu, nie przygotuje i nie złoży wniosku do wyróżnienia w jakiejś kategorii osoby - to następuje "utrata" tej możliwości zaopiniowania kandydatury.! Wiadomo kto, do kogo powinien kierować pretensje!?

(2017-02-19 22:11:53)

Kiedy i czy w ogóle podano informację do publicznej wiadomości w sprawie składania wniosków ?

(2017-02-19 19:55:19)

Czy dyrektor BCK miał w tej sprawie coś do powiedzenia?

komisja (2017-02-19 19:19:53)

Sekcja podnoszenia ciężarów nie zgłosiła nikogo chociaż mają zdolną młodzież. Dlaczego? Bo się obrazili !? Pytam zatem, komu zrobiliście krzywdę, bo nie sobie. A tak dwuch lub trzech zawodników dostało po tysiaczku i młodzież była by szczęśliwa. Ale wielka duma małego człowieka została dotknięta i postanowił dzieciakom zabrać to, na co ciężko pracowali przez cały rok. A by Ci guma w gaciach pękła!

Obiektywnie biorąc..... (2017-02-19 17:56:59)

W kategorii SPORT - wszystko jest bardzo transparentne: wybór (10 sportowców, wyróżnienia trenerów i działaczy) -reguluje uchwała RM - przyjęty regulamin a ostatecznym wyborze rozstrzyga Rada Sportu i Komisja Sportu UM Biłgoraja na specjalnym posiedzeniu. Wynik tego rozstrzygnięcia podany w treści !
Wszystkie wnioski złożone przez kluby sportowe musiały być rozpatrzone zg z uchwałą. W kategorii sportowiec-zawodnik -decydowały odniesione sukcesy -oczywiste. Jeżeli zabrakło zawodników z jakiegoś klubu (a były takie) - to jest już problem władz tego klubu! Z kolei trenerzy i działacze zgłoszeni do wyróżnienia - wszyscy zostali wyróżnieni! - Gdyby do tych kategorii zostały zgłoszone jeszcze inne osoby -pewnie taką nominację by otrzymały.?!
W KULTURZE (kryteria mniej wymierne) obowiązują inne reguły ale można je zamknąć określeniami" "najbardziej zasłużeni", "najbardziej aktywni", "dostarczający wrażeń" itp.

(2017-02-19 16:46:20)

a kto jest pantoflarzem? (2017-02-19 15:19:16)

??????

(2017-02-19 14:38:52)

wstyd być pantoflarzem

ak@ (2017-02-19 14:32:34)

A podnoszenie ciężarów to jeszcze istnieją, że nikt nie został wyróżniony ?

zawstydzona po raz kolejny i bez komentarza. Żenada. (2017-02-19 14:21:54)

Bonum Voce? Przecież ten zespół już nie istnieje od dłuższego czasu! Pytanie zatem, jak mógł otrzymać nagrodę??? Z naszych pieniędzy. To skandal, nawet be białych rękawiczek! Jak całe te nagrody artystyczne- krzewiciele sztuki? Ciekawe, że nikt o nich nie słyszał... Burmistrz popiera to, co zatwierdził kierownik artystyczny BCK.... No i bez komentarza.

(2017-02-19 09:34:35)

Jak zwykle o najlepszych się nie pamięta.

Marek (2017-02-19 09:16:38)

Rosłan w wyborczej krytykuje PiS i prezesa Kaczyńskiego. Tu uśmiechnięty z Borowiec Rosłan. Co na to poseł Zawiślak i poseł Olszówka? My głosowaliśmy na PiS a nie na wspieranie lewicy.

uks energetyk (2017-02-19 09:06:15)

Chciałbym zobaczyć jak trenują bilgorajską młodzież popularyzatorzy kartingu. Kpina i tyle. Panowie prywatą śmierdzi z daleka. Więcej honoru.

j23 (2017-02-19 08:55:14)

A kultura Chrześcijańska to nie kultura...?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia