Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajskie podstawówki z medalami Wojewódzkich Igrzysk (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-12-05 10:34:26 (czytane: 1432)

Rewelacyjnie w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Pływaniu zaprezentowały się biłgorajskie szkoły podstawowe, zawody odbyły się w środę 4 grudnia na Aqua Lublin. Szkoła Podstawowa Nr 1, Nr 5 i Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wróciły z Lublina z medalami, łącznie do Biłgoraja przyjechało 9 krążków. Był to najlepszy start naszych uczniów w historii tych zawodów.

lwszs_logo.jpgNajlepiej wypadła popularna „Jedynka”, która po raz trzeci z rzędu została najlepsza w województwie w sztafecie 6 x 25 metrów stylem dowolnych chłopców.

Do tego sukcesu dołączyły się dziewczęta, które w sztafecie uplasowały się na trzeciej pozycji. Srebrny medal w starszej kategorii (klasy VII - VIII) zdobyli chłopcy. W końcowej drużynowej klasyfikacji szkoła zajęła pierwsze miejsce.

Historyczny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, którzy po raz pierwszy zdobyli medal w sztafecie pływackiej. Chłopcy z „Piątki”, po zaciętej rywalizacji z lubelskimi szkołami zajęli trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach szkolnych.

Wyniki:
Medale indywidualne Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Pływaniu zdobyli:
Paweł Wołoszyn (SP Nr 3) - I miejsce na 50 metrów stylem klasycznym,
Julia Duńko (SP Nr 3) - II miejsce na 50 metrów stylem klasycznym,
Paweł Bury (SP Nr 5) - II miejsce 50 na metrów stylem motylkowym,
Kinga Cich (SP Nr 1)  - II miejsce 50 na metrów stylem grzbietowym,
Maksymilian Grzyb (SP Nr 1) – III miejsce  na 50 metrów stylem dowolnym.

Sztafet:
Dziewczęta:
III miejsce sztafeta SP Nr 1 dziewcząt (Kinga Cich, Martyna Łyczak, Hanna Swacha, Patrycja Pieczykolan, Kornelia Jagucak, Izabela Dziduch - rezerwowa),

Chłopcy:
I miejsce sztafeta SP1 chłopców (Nataniel Kobak, Michał Giruć, Maksymilian Grzyb, Bartek Obszyński, Radosław Oszajca, Wojciech Papierz, Milosz Łysiak - rezerwowy),
‎II miejsce sztafeta SP1 chłopców klasy 7-8 ( Bartosz Sadowski, Tadeusz Nizio, Wojciech Nizio, Łukasz Kapusta, Oskar  Kłyż, Damian Błaszczyk, Michał Garbaty - rezerwowy),
‎III miejsce sztafeta SP5 chłopców (Kornel Kulanin, Marcel Jonczak,  Miłosz Jagosiak, Mateusz Grasza, Maksymilian Pawlos, Paweł Bury).