Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajski Sąd oddalił zarzuty wobec Zarządu Spółki Arion

Dodał: red Data: 2021-01-15 18:49:36 (czytane: 2116)

30 grudnia 2020 r., Sąd Rejonowy w Biłgoraju umorzył postępowanie w sprawie Zarządu Spółki Arion Szpitale, w związku z przeznaczeniem środków tzw. Funduszu Socjalnego na inne cele niż określone w ustawie o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych. Umorzenie nie jest prawomocne, zostało na nie złożone zażalenie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSprawa przeciw członkom Zarządu Spółki Arion, dzierżawiącej szpital w Biłgoraju toczyła się przed Sądem rejonowym w Biłgoraju. Prokuratura Okręgowa w Zamościu oskarżył ich o to, że w okresie od 2011 roku do grudnia 2017 roku, działając wspólnie i w porozumieniu złośliwie i uporczywie naruszali prawa pracownicze wynikające ze stosunku pracy na szkodę pracowników Arion ZOZ w Biłgoraju poprzez m. in. przeznaczenie środków finansowych Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na cele inne niż określone w ustawie o ZFŚS, ograniczenie zakresu świadczeń socjalnych wyłącznie do pożyczek i zapomóg losowych, nienależne wykonywanie wyroku Sądu Okręgowego w Zamościu z 2016 roku, który zobowiązał Spółkę Arion Szpitale do przekazania na konto ZFŚS kwoty ponad 2 mln zł.

bilgoraj_sad_rejonowy.jpg

-Analiza dokumentów zawartych w aktach postępowania przygotowawczego, a także lektura samego aktu oskarżenia i jego uzasadnienia nie pozwala zdaniem Sądu na przyjęcie, że czyn zarzucany oskarżonym zawiera znamiona czynu zabronionego. Sąd postanowił postępowanie w sprawie umorzyć - czytamy w postanowieniu z 30 grudnia 2020 roku. W uzasadnieniu, do którego dotarł Portal bilgoraj.com.pl, stwierdzono, że odpowiedzialności karnej za czyn z artykułu 218 par. 1 kk podlega ten, kto wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego. Sąd podkreślił, iż określony w wyżej przytoczonym artykule kk czyn musi polegać na złośliwym lub uporczywym naruszaniu praw pracowniczych.

Reklama.

-Żadnemu z oskarżonych nie można przypisać zarzutów popełnienia przestępstwa z powodu braku złośliwości bądź uporczywości w naruszaniu praw pracowniczych. Faktem jest, że środki zgromadzone na ZFŚS były przelewane na cele niezwiązane z działalnością socjalną funduszu (m. in. opłacane z nich były faktury za zakup leków dla szpitala). Środki te były wykorzystywane na cele niezbędne do prawidłowego funkcjonowania spółki i ratowania zdrowia i życia pacjentów leczonych w biłgorajskim szpitalu. Analiza dokumentów zgromadzonych w sprawie wskazuje, że w okresie objętym zarzutem, Arion ZOZ w Biłgoraju, zmagał się z poważnymi problemami finansowymi. Stało się to powodem wykorzystania środków zgromadzonych na rachunku ZFŚS na zabezpieczenie podstawowej bieżącej działalności szpitala, w tym zakupu leków, środków opatrunkowych, opłacenie faktur za energię elektryczną (w sytuacji gdy było realne zagrożenie odcięcia prądu za nieopłacenie rachunku), wypłaty wynagrodzeń pracownikom. Takie wykorzystanie środków (któe zresztą zawsze później trafiały na rachunek funduszu) wyklucza zdaniem Sądu uznanie działalności oskarżonych jako złośliwego, uporczywego, z pokrzywdzeniem pracowników szpitala - czytamy w uzasadnieniu do postanowienia.

Umorzenie nie jest prawomocne, zostało na nie złożone zażalenie.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: sąd rejonowy w biłgoraju   arion szpitale   zakłądowy fundusz świadczeń socjalnych   szpital biłgoraj

Zobacz także

NFZ skontrolował biłgorajski szpital. Chodziło o realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19

Dodane: 2021-03-03 21:42 - Komentarze  (6)  czytane (1396)

TAGI: arion szpitale, szczepienia przeciw covid-19, kontrola nfz, szpital w biłgorajuKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.33.139

śmiech (2021-01-19 17:13:26)

Po prostu Arion działał w ,,dobrej,, wierze.

Silk (2021-01-16 13:31:55)

Czyli że wniosek jest następujący: wina jest, kary nie ma! Róbta tak dalej... :(

(2021-01-16 12:17:20)

Nikt nie powinien być zaskoczony doniesieniami o „śmierci wielu osób” w placówkach opieki długoterminowej dzień lub dwa po zaszczepieniu się Covid-19, ponieważ szczepionki na Covid-19 nie były testowane na „słabych staruszkach”.

– Ponieważ nie badano szczepionek na osobach w tych populacjach, nie wiemy, jak dobrze szczepionka będzie na nich działać. Wiemy, że większość szczepionek nie działa tak dobrze u słabej starszej osoby, jak u kogoś który jest wysportowany i energiczny, nawet jeśli są w tym samym wieku – dla CNN powiedziała Moore przedstawiająca się jako specjalista od szczepień seniorów i wskazała, że musimy być przygotowani na doniesienia o śmierci osób starszych „dzień lub dwa” po podaniu szczepionki. Twierdzi, że to normalne zjawisko, a zgon niekoniecznie należy wiązać ze… szczepionką.

Ciężko dać wiarę takiemu tłumaczeniu, skoro problemem są nagłe, masowe zgony seniorów zaraz po otrzymaniu niedostatecznie przetestowanej szczepionki, za którą odpowiedzialności nie biorą nawet producenci. Wzrost liczby zachorowań u zaszczepionych seniorów zanotowano m.in. w Hiszpanii

Biłgoraj: Księgowa RCEZ oskarżona: 03.10.2017 (2021-01-16 08:35:04)

Z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wyprowadziła ponad 100 tys. zł. Mowa o byłej głównej księgowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, która za wyłudzenie pieniędzy odpowie teraz przed sądem.
Przypomnijmy, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył w październiku ub. roku dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju. Śledztwo przejęła później do prowadzenia Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która pod koniec września oskarżyła 51-letnią Bożenę T. o popełnienie 12 czynów polegających na wyłudzeniu środków finansowych na ponad 100 tys. zł.
Na czym polegało przestępstwo? Z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych udzielane były – bez wiedzy zainteresowanych – pożyczki pracownikom szkoły oraz emerytom. Pieniądze nie trafiały jednak do pożyczkobiorców, tylko na prywatne konto pracownicy księgowości. Machlojki nie zostały szybko wykryte, bo spłata zobowiązań następowała ze środków... funduszu. W toku śledztwa ustalono, że księgowa wyłudziła w ten sposób ponad 105 tys. zł.
– Przesłuchana w charakterze podejrzanej Bożena T. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze – informuje Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.
Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Bożena T. – w uzgodnieniu z prokuratorem – chce dobrowolnie poddać się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, a także grzywny w wysokości 14 tys. zł. Była już pracownica biłgorajskiej szkoły zobowiązała się również naprawić wyrządzoną szkodę, czyli zwrócić ponad 105 tys. zł. Jej wniosek wraz z aktem oskarżenia został w piątek (29 września) skierowany do Sądu Rejonowego w Biłgoraju.
Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

(2021-01-16 08:33:26)

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, księgowa Bożena T. w 2016 roku ukradła 100 tysięcy z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i do dzisiaj nie oddała pomimo wyroku. Żeby było śmiesznie chodzi na wolności pomimo, że Sąd orzekł wyrok do odsiadki w zawieszeniu. Chociaż z fundusz socjalny odpowiada Dyrektor szkoły do dzisiaj jest Dyrektorem

(2021-01-15 23:46:09)

Jaki to sędzia napisał ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Koncert charytatywny w Majdanie Starym

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: dane na koniec stycznia 2021 roku

Trwa narodowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa. W życie wprowadzone zostały obostrzenia, ruszył Narodowy Program Szczepień....