Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajska Ekstremalna Droga Krzyżowa (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-04-12 23:18:14 (czytane: 4200)

Msza święta poprzedziła wymarsz uczestników na trasy biłgorajskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Do wyboru były dwie o długości powyżej 40 kilometrów oraz 12 kilometrowa przewidziana dla osób niepełnosprawnych i starszych.-Bogu niech będą dzięki za to, że dzisiaj z Biłgoraja wyruszyło około 500 osób na szlaki Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dookoła Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu i na trasę dla niepełnosprawnych. Wierzę głęboko w to, że te wszystkie osoby poszukują przede wszystkim Chrystusa, który dla nas umarł i zmartwychwstał. Wierzę, że każdy zechce odnaleźć prawdę o sobie, że znajdzie Chrystusa - mówił tuż po wyruszeniu EDK, jej organizator w Biłgoraju, ks. Karol Jędruszczak.

Tegoroczna ekstremalna Droga Krzyżowa z Biłgoraja wyruszyła po raz pierwszy. trasy opracował regionalista i członek biłgorajskiego Oddziału PTTK Andrzej Czacharowski. Wyznaczone trasy prowadzą w większości biłgorajskimi szlakami dookoła Biłgoraja (41 km) i z Biłgoraja do Tarnogrodu (48 km). Z myślą o osobach niepełnosprawnych wyznaczono także trasę 12 kilometrową. -Poruszam się za pomocą wózka inwalidzkiego, swą niepełnosprawność chcę połączyć z drogą krzyżową Jezusa Chrystusa. Wybrana przeze mnie trasa, mimo, że tylko 12 kilometrowa, nie jest prosta. prowadzi drogami szutrowymi, które są wyzwaniem dla wózka. Idę z koleżanką, która mnie do wyruszenia przekonała. To Anna Mazurek wspiera mnie w podejmowaniu codziennych wyzwań i pomaga pokonać przeciwności. Myślę, że wspólnie nam się uda drogę przejść - mówi w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Jacek Gnyp.

edk_bilgoraj__1_.JPG

Ksiądz Rafał Łukiewicz, wikariusz parafii w Księżpolu podkreśla, że Ekstremalna Droga Krzyżowa jest wydarzenie, gdzie ścisłej można zjednoczyć się z Męką Jezusa Chrystusa i na tej drodze dostrzegać momenty z własnego życia, nasze upadki, cierpienia ale i powstawania. -To nic innego jak nawrócenie, prośba o odkrycie Boga w dniu codziennym - wyjaśnia kapłan. -Przede wszystkim trzeba czynić dobro i dobra szukać. Dla mnie ta droga krzyżowa to przede wszystkim świadectwo dla tych, którzy są daleko od Boga. Moją intencją jest to, by choć jeden człowiek uwierzył, że Bóg istnieje i chciał zmienić swoje życie. W tym celu warto podejmować każdy wysiłek - mówi siostra Jadwiga Anna Tabor, serafitka posługująca w Tarnogrodzie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie, zarówno fizyczne jak i psychiczne oraz duchowe. Sprawdza ona kondycję, siłę organizmu ale także odporność psychiczną i siłę woli. Marsz przez kilkadziesiąt kilometrów w ciemności i samotności sprawdzian ile jesteśmy w stanie wytrzymać i ile poświęcić. -Warto w życiu coś zmienić, warto szukać nowych dróg, podejmować trud, dać coś od siebie więcej. Nie ograniczyć się tylko do konsumpcji i życia z dnia na dzień ale być bliżej Boga, starać się być dobrym i stawiać sobie cele - mówi Marian Dołomisiewicz.

Reklama.

Idea EDK nie jest to jednak tylko sprawdzenie się, ale jest to przede wszystkim przeżycie duchowe. Stąd uczestnikom towarzyszą różne intencje. -Ekstremalną Drogę Krzyżową chcę przeżyć z Panem Jezusem. Towarzyszą mi intencje odnośnie mojej rodziny o zdrowie, spokój i miłość. Jestem harcerką, chcę także modlić się o to, by harcerstwo się rozwijało, byśmy się dogadywały i żyły w braterstwie oraz realizowały ideały. Pragnę prosić także pana Boga, by jego łaska towarzyszyła mi podczas nauki, szczególnie w nauce języka niemieckiego - przyznaje Klaudia Rekiel.

edk_bilgoraj__2_.JPG

-Chcę się modlić za swoją rodzinę, męża dzieci. Syn za chwile będzie zdawał egzaminy ósmoklasisty. Póki co nie ma pomysłu na wybór szkoły średniej, chciałbym by podjął mądra decyzję, my jako rodzice chcmey mu także mądrze podpowiedzieć i pokierować. Czuje się także bardzo odpowiedzialna za prace jaką wykonuje zawodowo - w tej intencji chciałabym przejść także kilka stacji. jest także wiele intencji osobistych, o których mówić raczej bym nie chciała - przyznaje z kolei Marta Blicharz.

Wydarzenie odbyło się bo zaangażowało się w nie mnóstwo osób fizycznych i instytucji. Wśród nich były Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Miasta i Gminy Biłgoraj, Firma Kolmar, Piekarnia Aniołek, PKS, Zychar, Roztoczański Park Narodowy, Precisio Poland, ZHR oraz Hurtownia Elektryczna Kazimierz Ordecki.Zobacz także:

EDK z Biłgoraja

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy dotarli do Biłgoraja (FOTO)

Z Goraja wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową (FOTO)

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ruszyły zapisy na trasy z Goraja i Biłgoraja

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 83

Tagi: edk biłgoraj   ekstremalna droga krzyżowa   wielki post   religia

Zobacz także

Pomnik historii Polski (FOTO)

Dodane: 2019-11-11 15:37 - Komentarze  (0)  czytane (472)

TAGI: pomnik niepodległości, pomnik historii polski, św. jerzy biłgoraj, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Otwarcie parku rolkarza

30-lecie Chóru Męskiego "Klucz" z Majdanu Starego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biłgoraj. Egzaminy ósmoklasisty nie są zagrożone

Dziś zakończyły się egzaminy gimnazjalne. W Powiecie Biłgorajskim przebiegły one bez zakłóceń, tak jak w całym Województwie Lubelskim....