Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajscy policjanci świętowali. W tym roku przypada 95. rocznica powstania Policji (FOTO)

Dodał: red Data: 2014-07-24 15:56:27 (czytane: 13729)

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, której zadaniem było stać na straży ładu i bezpieczeństwa publicznego. W tym roku przypada 95. rocznica powstania Polskiej Policji, w biłgorajskim garnizonie z racji święta były awanse i wyróżnienia.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPowołanej przed 95 laty służbie mundurowej nazwanej Policją Państwową przypisano dbanie o bezpieczeństwo i porządek publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca Świętem Policji. -Jubileusz zwykle skłania do podsumowań i refleksji. Nie ma ceny, którą można mierzyć tę najwyższa wartość, jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Wy, poprzez swoją służbę każdego dnia stajecie na straży przestrzegania prawa i zapewnienia bezpieczeństwa - mówił do biłgorajskich policjantów zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski.

swieto_policji_bilgoraj.JPG

Podczas uroczystej odprawy, która odbyła się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju funkcjonariusze przyjęli awanse na wyższe stopnie służbowe rozdano także nagrody i wyróżnienia. Na wyższe stopnie służbowe mianowanych zostało 42 funkcjonariuszy, w tym na podinspektora policji - 2, komisarza policji - 1, podkomisarza - 1, aspiranta sztabowego - 2, starszego aspiranta - 7, aspiranta 9,  młodszego aspiranta - 7, na sierżanta sztabowego - 6, starszego sierżanta - 4, sierżanta - 2, starszego posterunkowego - 1. -Dzisiejsza uroczystość, jest dla nas - przedstawicieli Zarządu i Rady Powiatu w Biłgoraju - doskonałą okazją do wyrażenia uznania za pracę funkcjonariuszy biłgorajskiego garnizonu, na rzecz bezpieczeństwa w Powiecie Biłgorajskim. Drodzy policjanci, wasze codzienne rzetelne podejmowanie służbowych obowiązków, wynikające z powołania do służby owocuje, tym że Ziemia Biłgorajska jest jednym z najbezpieczniejszych regionów Województwa Lubelskiego - zaznaczył podczas uroczystości wicestarosta Stanisław Schodziński.

Reklama.

Gratulacje policjantom z okazji ich święta złożyli także przedstawiciele Sądu Rejonowego w Biłgoraju, Prokuratury Rejonowej, władz samorządowych Miast i Gmin Powiatu Biłgorajskiego oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Biłgoraj i Józefów, Państwowej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenia bezpieczny Powiat Biłgorajski. Swym funkcjonariuszom dziękował także inspektor Ryszard Piłat. -Życzę wam wytrwałości i powodzenia  w codziennej walce o bezpieczeństwo obywateli naszego Powiatu. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie dla was źródłem satysfakcji i zadowolenia - mówił Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju.

odznaczenie_dla_wojta_aleksandrowa.jpg

Słowa podziękowania i uznania Piłat skierował także do pracowników cywilnych biłgorajskiego garnizonu oraz wszystkich, którzy na co dzień współpracują z tutejsza Komendą na rzecz ładu społecznego. Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju gratulował również awansowanym i odznaczonym funkcjonariuszom. Ponad to podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, 18 lipca 2014 r. w Lublinie odznaczony został Wójt Gminy Aleksandrów. Z rąk zastępcy Komendanta Głównego Policji nadisnpektora Mirosława Shosslera, Wójt Józef Biały otrzymał Medal Za Zasługi dla Policji. Ponadto Lubelski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił nagrodami pieniężnymi za szczególne osiągnięcia w służbie sześciu policjantów oraz trzech pracowników cywilnych KPP w Biłgoraju


/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 43

Tagi: święto policji w biłgoraju   kpp w biłgoraju   awanse polcijantów   komenda powiatowa policji w biłgoraju

Zobacz także

Policja sprawdza czy w jednym z kościołów w Biłgoraju nie doszło do złamania sankcji związanych z ilością osób na nabożeństwach

Dodane: 2020-04-02 11:26 - Komentarze  (25)  czytane (2095)

TAGI: koronawirus, policja biłgoraj, ograniczenia ilości osób w kościołach, religiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.202.44

-rad (2014-08-02 23:50:00)

ta gruba policjantka pochodzi z sąsiadki

-feliks (2014-08-02 23:47:25)

ale ta galardowa zbrzydła !

-feliks (2014-08-02 23:46:41)

ale ta galardowa zbrzydła !

-koks (2014-07-28 19:07:24)

Jak się nazywa ta ponętna policjantka, której obfite kształty z trudem utrzymuje mundur ?????. Widać ja na zdjęciu, gdzie w tle jest godło. Tak na marginesie powinna uważać bo guziki mogły nagle wystrzelić w każdym możliwym kierunku i stworzyć realnie niebezpieczeństwo dla uczestników uroczystości. Idę o zakład, że miała z policyjnego w-fu 5. I tak trzymać nie złapią mnie w parku.

-koks (2014-07-28 19:07:21)

Jak się nazywa ta ponętna policjantka, której obfite kształty z trudem utrzymuje mundur ?????. Widać ja na zdjęciu, gdzie w tle jest godło. Tak na marginesie powinna uważać bo guziki mogły nagle wystrzelić w każdym możliwym kierunku i stworzyć realnie niebezpieczeństwo dla uczestników uroczystości. Idę o zakład, że miała z policyjnego w-fu 5. I tak trzymać nie złapią mnie w parku.

-Do -jote (2014-07-27 15:45:27)

Ten kto zabija własnego brata w kaźniach sb i ub i działa dla dobra innego państwa na pewno
nie jest Polakiem.

-co się stało ? (2014-07-27 11:29:08)

Nie widzę na fotografiach niedoszłego radcy, mistrza kierownicy i królowej intryg.

-Jan (2014-07-27 09:59:02)

Jote , ty komunistyczny smarku, nie obrzucaj błotem nikogo biorąc za kanon datę historyczną. Popatrz sobie na starostę Mariana T. Ludziom o takich standardach moralnych w każdym systemie żyje się dobrze a nawet bardzo dobrze. Za ZSL-u był aparatczykiem gminnym i towarzyszem Genseka gminnego śp Dechnika. Jak z knajpy zawiało schabowym lub bigosem to obaj szli pod ręką na darmową setę i ochłap jakiś. I on nie miał żadnych obiekcji odnośnie politycznych i gospodarczych decyzji władz PRL. Jego imperatywem moralnym było mięć pełny brzuch i apanaże. Świętował rocznicę Manifestu PKWN 22 lipca, składał kwiaty pod pomnikami ,,utrwalaczy władzy ludowej" w gabinecie trzymał na widocznym miejscu portrety Gomułki i Cyrankiewicza a później Gierka. I pewnego razu jak chłopina, troszeczkę niedowidzący przyszedł do jego gabinetu i portretów jego idoli nie zauważył i czapki nie zdjął to on mu kazał wyjść i to wejście ze zdjęciem kaszkieta powtórzyć wielokroć. Jak czasy się zmieniły to on teraz innego ma idola- z Tarnogrodu niejakiego G. co to milicja robiła mu już tyle kolegiów za burdy w knajpach, że on im się ulotnił na Śląsk. Jak tam strajki się zaczęły to on na widok milicjantów dostawał ,, białej gorączki" i wszelkim żelastwem z podobnymi sobie osobnikami w nich- z dachów cechowni-walił. To nie dziwota ,że któryś plutonu -też Polak-nie wytrzymał i na cyngiel nacisnął. A teraz -proszę- Tokarski razem z małżonką nad jego pomnikiem szlocha i zasługi jego dla ,, niepodległości " wychwala. Bo ta szemrana ,, niepodległość" pozwala im brać pobory 11 razy większe niż zarobki robotnika. Odprawy z U. Wojewódzkiego dla wojewody 100 razy większe. To patrząc od strony koryta z którego się czerpie pełną gębą ,, niepodległośc" jest wtedy, gdy się ma pełny brzuch i sejf też.

-LALKA BARBIE (2014-07-27 08:43:55)

tak jakoś mi wygląda

-jot e (2014-07-26 20:41:34)

Do J23
Jak już tak porównujesz przedwojennych patriotów z dzisiejszymi najemnikami, to wspomnij o Granatowej Policji / Polnische Polizei im Generalgouvernement/ w czasie okupacji. Większość funkcjonariuszy pochodziło z przedwojennej policji polskiej. Policjanci granatowi odegrali negatywną rolę w wielu akcjach np. łapankach do pracy przymusowej, asystach przy egzekucjach a nawet czynnego w nich udziału pod nadzorem Niemców. Ale cóż, niektórym nawet przedwojenne gó..o przyjemniej pachniało, a już z porównanie tego z PRL to miało niebiański zapach.

-j23 (2014-07-26 18:36:54)

Proszę nie porównywać policji z lat między lecia wojennego,bo to byli patrioci.A współczesna policja kojarzy mi się z najemnikami.Z góry przepraszam jeśli kogoś urażę ale nie ma inaczej.Pozdrawiam j23.

-jot e (2014-07-26 12:52:15)

24 lipca 1919 r. Sejm przyjął ustawę o powołaniu Policji Państwowej a obecna Policja stanowi kontynuację tej przedwojennej. Twoje argumenty na temat liczenia lat wyglądają mniej więcej tak jak liczenia lat ludziom urodzonym w II RP a zmarłym obecnie z pominięciem PRL. Tak jak PRL był kontynuacją II RP tak Milicja Obywatelska była kontynuacją Policji,a obecna Policja Milicji. Jak by nie liczyć Policja powstała 95 lat temu.

-konrawans (2014-07-26 10:08:48)

Kiedy w końcu Kiesz zostanie komendantem, Róg zastępcą a Kowalik naczelnikiem.

- do-jot e (2014-07-26 08:33:28)

policz sobie ile lat trwała 2 Rzeczypospolita i dodaj te lata po komunie i co gdzie tu masz 95 lat nieuku

-Dex (2014-07-25 18:01:09)

Podobno nasi dzielni po.icjanci dostali nową wypasioną terenówkę do łapania pieszych na Komorowskiego i pilotowania pielgrzymek i procesji.

-jot e (2014-07-25 17:25:05)

A co to za nieuk, który nie wie że przed milicją była policja tradycja obejmuję właśnie tą policję z II RP.

- (2014-07-25 15:33:45)

Jaka 95 rocznica powstania policji skoro wcześniej była milicja?Kto dał tytuł temu artykułowi ?Co to z nieuk?

-policjant kpp (2014-07-25 12:45:30)

pracuję w tej jednostce i rzeczywistośc nie jest tak kolorowa
układy i układziki.....

-niewyspany (2014-07-25 11:39:21)

Mam nadzieję,że nagrodę za wybitne zasługi dostali ci bohaterscy policjańci,którzy uczą ciemniaków z Tarnogrodu i okolic jak prawidłowo przechodzić przez ulicę.Ich zaangażowanie i bohaterstwo jest wyjątkowe.Co innego gdyby ośmielili się zakłócić całonocne biesiady na rynku.

-obywatel (2014-07-25 11:04:48)

Panowie policjanci mieliście taką dobra okazję wszystkich w jednym miejscu, dlaczego ich nie aresztowaliście co niektórych panów w czarnych garniturach?

- (2014-07-25 09:56:17)

Dla policji szacun z okazji święta. Rozsądny obywatel potrafi docenić ich niezwykle trudną pracę. Na forum tylko patologia ich atakuje, żałośni frustraci.

-stal (2014-07-25 06:55:00)

Widzę, że aktyw przestępczo-lumpowski (złodzieje, bijący żony i sikający po ulicach etc.....) pilnie działa na forum. Już wam lepiej?

- nie mundurowy (2014-07-25 06:54:46)

całkiem całkiem te policjantki

-Z innego portalu (2014-07-25 06:43:17)

Wykroczenia - odwracają się.
Przepisy - łamią na naszych oczach.
Sprawy - umażają.
Co robią? - dobrą statystykę...

- (2014-07-24 23:28:18)

FAJNA TA POLICJANTKA
KURCZE

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta

Przemysław Czarnek o wyborach prezydenckie zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Gorzkie żale - część I

Wiceminister finansów Leszek Skiba o tarczy antykryzysowej

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Złóż życzenia świąteczne za pośrednictwem bilgoraj.com.pl

2020-03-31 - 2020-04-13

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...