Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajscy Piłsudczycy odebrali awanse i odznaczenia (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-11-13 14:03:26 (czytane: 2012)

W Biłgoraju odbyło się dziś zebranie Zarządu Okręgu Związku Piłsudczyków RP. Przewodniczył mu generał związku, Stanisław Olszewski, który wręczył biłgorajskim członkom związku awanse i odznaczenia.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie rozpoczęło się od przedstawienia działalności Oddziału Okręgowe Ziemi Lubelskiej. Stanisław Olszewski, generał związku, prezes Zarządu Okręgu i członek Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP, przypomniał udział piłsudczyków w uroczystościach patriotycznych. Mówił także o planach na najbliższe miesiące. Docenił także działania członków związku z Biłgoraja.

pisudczycy_awanse.JPG

Spotkanie było także okazją do wręczenia awansów i medali. Na wyższe stopnie awansowani zostali:
- na stopień pułkownika związku: Kazimierz Marina Schodziński, Stanisław Blicharz i Stanisław Stec;
- na stopień podpułkownika związku: Marek J. Szubiak;
- na stopień kapitana związku: Agnieszka Szabat;
- na stopień porucznika związku: Antoni Grabowski i Zenon Łój.

pisudczycy_awanse_1.JPG

Medalami 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej uhonorowani zostali:
- Stanisław Stec;
- Marek J. Szubiak;
- Kazimierz Marian Schodziński.

Reklama.

Celami Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego
jest upowszechnianie wiedzy o działalności i zasługach Marszałka Józefa Piłsudskiego, kontynuacja idei Józefa Piłsudskiego w czasach obecnych, pielęgnacja tradycji patriotycznych i demokratycznych, opieka nad mogiłami uczestników walk o niepodległość, popularyzacja i propagowanie spaw obronnych, wpojenie młodzieży zasad patriotyzmu i miłości do ojczyzny, udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych przez władze wojskowe i samorządowe, prowadzenie prelekcji, pogadanek i spotkań w szkołach mających na celu nauki młodzieży zasad patriotyzmu i obywatelskiego wychowania, współpraca z podmiotami noszącymi imię Józefa Piłsudskiego, kierowanie się zasadą neutralności politycznej, wierni statutowej dewizie, hołd i pamięć Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu bohaterowi walczącemu o niepodległą i demokratyczna Polskę twórcy Państwa Polskiego.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 49

Tagi: awanse   związek piłsudczyków rp   biłgoraj   piłsudczycy biłgoraj

Zobacz także

Spotkanie noworoczne w Ciosmach

Dodane: 2022-01-22 20:01 - Komentarze  (0)  czytane (137)

TAGI: spotkanie noworoncze, ciosmy, gmina biłgoraj, stowarzyszenie dąb ciosmyKomentarze (22)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.100.128

(2021-11-16 00:20:37)

Do Piłsudczyków każdy może wstąpić. Trzeba tylko zamówić sobie mundur - koszt ok. 1200,00 zł (z płaszczem zimowym).

(2021-11-16 00:17:28)

Prostactwo, które bije z niektórych komentarzy jest zdumiewające. Kultywowanie tradycji pozwala przetrwać narodowi. Kim bylibyśmy zapominając o swoich korzeniach???

Greg (2021-11-16 00:13:59)

Gdyby nie Piłsudczycy i marynarze to nie byłoby żadnej oprawy tych wszystkich uroczystości. Więc Ci, którzy tu wylewają jad chcieliby żeby tych uroczystości w Biłgoraju nie było?

(2021-11-15 16:12:19)

awanse szybsze od wiatru!

(2021-11-15 09:53:01)

gdyby gestapo krzyże rozdawało to ten "marynarz" z racji patriotyzmu też by poleciał i pierś nastawił

max (2021-11-15 08:11:09)

Każdy bawi się jak umie. Ponoć z wiekiem człowiek dziecinnieje.

(2021-11-14 22:44:04)

Ja ich troszkę rozumiem. Przykład celebry idzie z góry. Sasin w asyście kamer załatwia w Państwowych Zakładach Zbożowych w Zamosciu, mąkę dla żołnierzy, czyli coś czym zajmuje się w pięć minut niski szczeblem urzędnik zwany intendentem. Ale tak jest w normalnych krajach. Tutaj wicepremier, nie zdaje sobie sprawy jaki jest żałosny i śmieszny zarazem. Dodać do tego karykaturę, zwana tomaszowskim łukiem triumfalnym i zostaje tylko narodowy program zaopatrzenia toalet w papier toaletowy..........

(2021-11-14 19:20:10)

Wszyscy emigranci z granicy białoruskiej - i tak by trafili do Niemiec!
To Niemcy miałyby problem z nowymi przybyszami!
Przypomnijcie sobie przemarsz imigrantów przechodzących przez Węgry. Ilu zostało w tym Kraju?

Tak więc problem z imigrantami na granicy białoruskiej - jest problemem niemieckim!
Biorąc pod uwagę wieloletnie szykany Berlina wobec Polski - za pośrednictwem Unii Europejskiej - działania PiS nacechowane są paranoiczną ZDRADĄ polskiego interesu narodowego!
Powinno się ułatwić przejazd imigrantów przez Polskę, by rykoszetem - choć trochę osłabić ataki niemieckie na Polskę.

Ale jest coś jeszcze gorszego.

PiS wpycha Łukaszenkę w objęcia Putina!
Skończy się to zapewne tym, że rosyjskie rakiety staną 200 kilometrów od Warszawy, a więc 30 sekund lotu do zniszczenia celu!
A jak raz Rosjanie staną na granicy Polski - to już tam pozostaną.


Jest jeszcze aspekt humanitarny, o którym kiedyś pisałem.
Na granicy zmarło z wycieńczenia kilka osób.
To obciąża nie tylko Łukaszenkę, ale również sumienie Polaków.
To ostatni moment - by wycofać się z tej awantury.
W przeciwnym razie talmudyści osiągną kolejny sukces swojej polityki.
Bo to oni są największymi beneficjentami kryzysu na granicy z Białorusią.

Czyżby ludzie uważający siebie za patriotów - tego nie widzieli?
14 listopad 2021
Artur Łoboda

(2021-11-14 17:13:19)

Niech Krzysztof pomodli się o miłość do bliźniego, zamiast kpić w . Oni m.in. w ten sposób wyrażają patriotyzm .

Krzysztof (2021-11-14 15:52:08)

Super hobby, to prawie jak Halloween, im większa dynia tym jaśniej świeci. Wiem, dorośli ludzie też mają prawo uczestniczyć w jasełkach. Jak mówiły nasze babcie, "kużden ma prawo robić co chce - fakt.".Panowie piłsudczycy,a może by tak chwilę refleksji nad sobą poświęcić w wieczornym pacierzu?Honory historii należne przodkom już zostały rozdane!

Ormo (2021-11-14 14:59:10)

,,Diabeł przebrał się w ornat i na mszę dzwoni,,

(2021-11-14 12:00:36)

Jako Król Rzeczypospolitej Władysław Jagiełło, niniejszym pospolstwu oświadczam, iż mianować będę gminnego księcia litewskiego, powiatowych marszałków a i hetmana mam na oku.Niech gminna gawiedz przybywa i podziwia ich zasługi........

(2021-11-14 10:52:17)

W polityce międzynarodowej nic nie dzieje się przypadkowo. Trwające od wielu lat ataki brukselskich urzędników i niemieckich polityków na polski rząd oraz niedawna seria ataków na Kościół katolicki pokazują, jak bardzo niewygodny dla unijnych strategów pod niemiecka batutą jest rząd PiS, a szerzej ujmując władza stawiająca na interesy narodu Polskiego ponad interesami Niemiec. Coraz mocniej przypomina się o chrześcijańskich wartościach i przywiązaniu do 1000-letniej tradycji i kultury polskiego narodu.

Otóż nie tak miało być. Po początkowej dekadzie miodowej w Unii, Polska miała stać się częścią regionalnego niemieckiego projektu inżynierii społecznej, przeprowadzanego w czterech etapach. Po pierwsze deindustrializacja, czyli likwidacja miejscowego przemysłu. Po drugie laicyzacja, po trzecie emigracja młodych i czwarty punkt to islamizacja. Sekwencja etapów jest przerażająco logiczna. Najpierw wyjaławia się tkankę ekonomiczną i chrześcijańskie tradycje.

Potem wypycha się młodych za granicę w poszukiwaniu chleba, a na koniec na powstające w ten sposób opustoszałe i wyjałowione z perspektyw obszary ściąga się muzułmańskich migrantów, którzy obejmują przestrzeń przez zasiedzenie, często żyjąc nie z pracy, tylko z socjalu. Wjazd 2 milionów nielegalnych muzułmańskich migrantów do Niemiec w ostatnich latach nie był przypadkowy. Wyborcza wygrana PiS w październiku 2015 roku pokrzyżowała te plany wobec Polski, które były już zaawansowane.

Pamiętamy przecież, że po triumfalnym okresie likwidacji przemysłu w latach 90 i de facto zamordowaniu polskiej gospodarki rozpoczęto etap laicyzacji, czyli zwalczania wszystkimi możliwymi środkami TV Trwam i Radio Maryja. Dalej rząd Tuska wypchnął miliony młodych Polaków za granicę. Wszystko w imię maksymy Bronisława Komorowskiego: zmień pracę, weź kredyt, a rząd Ewy Kopacz już miał przyjmować pierwszą transzę muzułmańskich migrantów od Niemiec.

Nie tego spodziewaliśmy się dołączając do Unii w 2004 roku, chociaż fakt, że wprowadzali nas tam akurat komuniści Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller mógł już wtedy zapalić pewne czerwone światła. Spragnieni lepszego życia dołączaliśmy do wspólnoty dobrobytu zapominając, że dwa najbogatsze państwa Europy: Szwajcaria i Norwegia nigdy się do tej wspólnoty dobrobytu nie pchały. Pierwsza dekada Polski w Unii była bardzo długim miesiącem miodowym.

Unia dawała pieniądze na ulepszenie polskiej infrastruktury, a układ z Schengen pozwalał na podróże bez kontroli granicznej. Unia dawała pieniądze nie dlatego, że nas kochała, tylko dlatego, że zachodnie firmy potrzebowały lepszej infrastruktury, by móc operować na nowym polskim rynku, a duże infrastrukturalne projekty tranzytowe na terenie Polski przybliżały Niemcy i Rosję. Drugie czerwone światło powinno było się zapalić w 2007 roku, kiedy w unijnym traktacie lizbońskim pominięto odniesienie się do chrześcijańskich korzeni Europy.

Omamieni miliardami, które Unia dawała, nie zastanawialiśmy się za bardzo nad tym, że Unia, do której weszliśmy, ma już mało wspólnego z projektem ojców Europy z powojennych lat 50 zeszłego wieku. Projekt kooperacji ekonomicznej w imię pokoju, zarysowany przez chrześcijańskich mężów stanu, został przejęty w latach 70 przez międzynarodówkę socjalistyczną, a na ojca chrzestnego Unii mianowano pośmiertnie włoskiego komunistę Altiero Spinelliego.

Nasza częściowo odzyskana wolność w 1989 roku zaczęła być stopniowo ograniczana przeróżnymi ukazami i dyrektywami, a po ukończeniu przebudowywania i modernizacji sieci drogowej Unia wzięła się za przebudowywanie i modernizację polskiego społeczeństwa po przez nieustające pouczanie o bliżej niezdefiniowanych europejskich wartościach, regularne groźby sankcji finansowych w razie nieposłuszeństwa oraz ofensywę ideologii LGBT i gender.

Reasumując należy wyraźnie stwierdzić, że nadal istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo, że skończymy podobnie jak mieszkańcy niemieckich miast, jako apatyczne mięso wyborcze w nowym wspaniałym świecie, w którym nie będzie już dla nas przyszłości. Widmo likwidacji Polski będzie wisiało nad nami tak długo, jak nie znajdziemy odpowiednich kontr na lewackie ideologie propagowane przez nienawidzących Europy szaleńców w Berlinie i Brukseli.

ludzie (2021-11-13 21:02:28)

to teraz ich w podlaskie do dzialania,tujak to gdzie ,no i jeden marynarz błotny sie zawieruszył , czyżby pomylił salę obrad ?

ciekawy (2021-11-13 18:48:37)

Odebrali awanse? A komu...?

Pierwsze skojarzenie, piosenka Andrzeja Rosiewicza "Chłopcy radarowcy" (2021-11-13 15:37:24)


Tam na polu stoi krowa, cierpi, bo już pełna mleka
Biegnie do niej Maciejowa, drogą jedzie dyskoteka
Jadą, jadą chłopcy, chłopcy radarowcy
Niebieska czapeczka, przy boku pałeczka...

... A gdy już się zmierzchać miało, to się wtedy okazało
Że to nie są policjanci, że to byli przebierańcy!
Czas by już na finał, puenta się zaczyna
Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał

(2021-11-13 15:28:48)

pewnie nieobecny nasz dzielny pułkownik tu jak bo został wezwany przez prezydenta do obrony granic przed najeźdźcą i emigrantami

(2021-11-13 14:37:57)

Kto to był gen. Rozwadowski gdzie zginał

(2021-11-13 14:37:28)

Kto to był gen. Rozwadowski gdzie zginał

(2021-11-13 14:36:11)

Bereza Kartuska Brzesc co w tych miastach było zniewolenie mordowanie Polakow

(2021-11-13 14:33:49)

Czy zamach majowy był potrzebny

(2021-11-13 14:20:44)

Zdrowe chłopy, walczyli z Piłsudskim i jak się trzymają. Po 120 lat pewnie mają jeśli brali udział w Bitwie Warszawskiej, za którą otrzymali medale

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Ogłoszenia