Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajscy leśnicy świętowali (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-09-22 15:58:43 (czytane: 1630)

Z zaproszonymi gości i instytucjami, z którymi Nadleśnictwo Biłgoraj współpracuje, 22 września br. świętowali biłgorajscy leśnicy. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą sprawowaną w kościele Wniebowzięcia NPM w Biłgoraju, część dalsza uroczystości i wspólny obiad odbyły się na terenie jednego z ośrodków należących do Nadleśnictwa.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD
www.czimad.pl,bilety autokarowe, bilety lotnicze, bilety online, wycieczki, zwrot podatku za pracę za granicą, ubezpieczenia, tłumaczenia

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTradycyjnie już leśnicy swe świętowanie, które od jakiegoś czasu na Ziemi Biłgorajskiej odbywa się na przełomie września i października rozpoczęli od Mszy świętej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Jerzy Kołtun, a wspólną modlitwę swą obecnością ubogacił zespół sygnalistów myśliwskich z ZSL w Biłgoraju. -Gromadzimy się na Mszy świętej by modlić się za leśników, by prosić o wszelkie Boże błogosławieństwa, by ich praca była owocna pod względem materialnym i duchowym. Serdecznie witam wszystkich zgromadzonych na tej naszej uroczystości w kościele,począwszy od posła Piotra Olszówki, poprzez brać leśną i gości, którzy chcą wspólnie się modlić i dziękować za otrzymane od Boga dobro na drodze tej posługi naszej Ojczyźnie - podkreślał we wstępie do modlitwy ks. Kołtun.

ksiadz_jerzy_koltun.JPG

-W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Dnia Lasu, święta, które jest doskonałą okazją do złożenia współpracownikom  - załodze Nadleśnictwa Biłgoraj - podziękowania za pełną zaangażowania i poświęcenia pracę, za fachowość, za wytwarzanie klimatu wzajemnej życzliwości i zrozumienia. Praca leśnika wymaga każdego dnia zaangażowania i systematyczności. To na nas leśnikach spoczywa odpowiedzialność za stan polskich lasów, a społeczeństwo powierzając nam lasy, obdarzyło nas ogromnym zaufaniem, którego nie wolno nam zawieść - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Nadleśniczy Piotr Mróz.

nadlesniczy_piotr_mroz.JPG

W chwili obecnej, pracownicy Nadleśnictwa oraz lasów państwowych oprócz zadań statutowych, wykonują zadania dodatkowe, w postaci sporządzania planów zalesień w ramach PROW czy realizują wspólnie z samorządami inwestycje drogowe.

piotr_olszowka_posel.JPG

-Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na wspólne świętowanie, jest mi niezwykle miło, że leśnicy pamiętają o mojej osobie. Cieszę się, że ta uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, podczas której wspominano tych, którzy spośród leśników odeszli już do Pana. Dziękuję leśnikom za ich przywiązanie do tradycji, za pełną poświęcenia pracę i za to wszystko co robią dla dobra Polskich Lasów. Chcę ich zapewnić, że mimo trwającej w ostatnim czasie medialnej nagonki na nich, ich działania i profesjonalizm doceniane są przez społeczeństwo - mówił poseł Piotr Olszówka.

Reklama.

Życzenia biłgorajskim leśnikom złożyła także asystent poseł Agaty Borowiec, przedstawiciele władz samorządowych, służ mundurowym. List do leśników wystosował także poseł Sławomir Zawiślak. Podczas uroczystości - w Pawilonie Promocji Gospodarki Leśnej - wręczono także wyróżnienia leśnikom.

swieto_lasu_bilgoraj.JPG

W imieniu dyrektora RDLP w Lublinie głos zabrał dyrektor naczelnik Gospodarowania Ekosystemami Janusz Schab. -Wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Biłgoraj - na ręce pana Nadleśniczego - składam słowa uznania. Dziękuję za sumienną pracę i gratuluję dotychczasowych osiągnięć. Pragnę przekazać życzenia wszelkiej pomyślności, licznych sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby. Jestem przekonany, że kolejne lata działalności Nadleśnictwa Biłgoraj będą pomyślne i przyczynią się do pomyślnego funkcjonowania całych Lasów Państwowych - mówił naczelnik Schab.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 30

Tagi: nadleśnictwo biłgoraj   nadleśniczy piotr mróz   święto lasów   lasy państowe biłgoraj

Zobacz także

XIV Biłgorajski Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Dodane: 2017-10-20 16:36 - Komentarze  (0)  czytane (162)

TAGI:Komentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.137.168

rapa (2017-09-25 00:59:08)

oj wódy się polało ,jak oni kupują przecież kwitów legalnie nie wolno wprowadzać do ksiegowości,tu pytanie jak to robią ,za czyje piją,imprezują?

ciekawy (2017-09-23 08:49:54)

Czy świętowali również wycinkę w Puszczy Białowieskiej???

Adam (2017-09-22 16:51:32)

Leśniczy Mróz dobrze że trzyma z posłem Olszówką.

(2017-09-22 16:10:04)

Olszówka oddaj prawo jazdy. Gdzie Agata Borowiec co dzieki niej Leśnicy trwają

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

'Wieczór Uwielbienia' w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

15 czerwca br., w Uroczystość Bożego Ciała, w Biłgoraju odbył się "Wieczór Uwielbienia", który był zakończeniem oddawania w tym dniu czci Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa. Modlitewne spotkanie prowadził ks. Andrzej Wąsek, a muzyczną posługę pełniły schole biłgorajskich parafii. więcej»

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

Polecamy

Program bezpłatnych szczepień ma ruszyć w Biłgoraju

Od stycznia 2018 roku rozpocznie się realizacja „Programu...

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego otrzyma 9 mln zł na wsparcie rozwoju sektora MŚP

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach...

Nuncjusz apostolski, przedstawiciele Sejmu i Senatu na spotkaniu z niepełnosprawnymi w Biszczy (FOTO)

W Biszczy już po raz XI odbył się przegląd poezji recytowanej...

Wesprzyj rehabilitację Jagody

Terapia prowadzona w Warszawie przynosi rezultaty i Jagoda Stasiewicz...

25-lecie Legionu Maryi w Józefowie (FOTO)

"Hej w górę serca, niech brzmi pieśń, A ty ją wietrze w niebo...

I Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

Impreza odbyła się 1 października 2017 roku na terenie Ośrodka...

Ogłoszenia