Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgorajanie wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali miasto

Dodał: red Data: 2020-09-19 20:33:57 (czytane: 1329)

W przygotowania zaangażował się Urząd Miasta, PGK dostarczyło worki oraz odebrało śmieci. Sami mieszkańcy zaś zakasali rękawy i posprzątali miejskie skwery, parki i tereny zielone. To miejsca na co dzień spacerów, biegania czy rowerowych przejażdżek. Nocami miejsca imprez i śmiecenia.Śmiecą najczęściej imprezowicze, którym nie chce przejść się kilkudziesięciu metrów do koszy. Mieszkańcy zebrali kilkaset kilogramów odpadów, w większości to butelki po napojach, w tym napojach wyskokowych, chipsach, daniach na wynos czy opakowania po papierosach. W tym roku wzięliśmy pod lupę miejskie treny zielone. Stąd sprzątanie odbyło się w Osiedlach Sitarska - Kępy, Nadstawna, Różnówka i Bojary oraz Puszcza Solska - podkreśla Piotr Swacha.

sprzatanie_bilgoraja__3_.JPG

Jak zaznacza Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraj, przedsięwzięcie realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata", to działania woluntarystyczne. Chcemy zaangażować mieszkańców we wspólne przedsięwzięcia skierowane na dobro ogółu. I nam się udało, do współdziałania zaprosiliśmy Biłgoraj Eko - Challenge, a na apel odpowiedzieli mieszkańcy pięciu osiedli, jesteśmy z tego bardzo zadowoleni - zaznacza.

sprzatanie_bilgoraja__1_.jpg

W działania włączyły się osoby dorosłe wraz z dziećmi. -Ja jestem tu z synem, to dobra lekcja wychowawcza dla niego, chcę mu pokazać, że warto działać społecznie. Wszystko zależy od nas, czy wyrzucimy papierek na ulicę lub w parku, czy też przejdziemy do śmietnika, czy podniesiemy śmieć z chodnika i go wyrzucimy do kosz, czy będziemy obojętni i będziemy żyć wśród śmieci. My wybieramy czysty Biłgoraj - zaznacza Dorota Bernaś.

sprzatanie_bilgoraja__2_.jpg

Ze sprzątaniem świata, spotkałam się jeszcze wtedy gdy byłam uczennica biłgorajskiej "Czwórki", dziś jestem tutaj by uczestniczyć w akcji ze swoim dzieckiem - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Amelia Szuba-Wenek. -Do sprzątania wybraliśmy Park Nowakowskiego, to największy i park miejski, miejsce historyczne i powinno być naszą wizytówką. Często spaceruję w nim, a także o różnych porach roku robię zdjęcia. Zawsze po weekendzie są tutaj ogonem ilości śmieci, trzeba z tym zaśmiecaniem walczy. To jest jedna z metod - podkreśla.

Reklama.

Zebrane i posortowane śmieci zabrane zostały przez miejskie służby na wysypisko, a w tym roku akcaj przebiegała pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Czytaj także: Biłgoraj. Rozpoczęła się akcja "Sprzątanie świata"

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: sprzątanie świata   biłgoraj eko challenge   sprzątanie biłgoraja   zbieranie śmieci

Zobacz także

Covid w GOPS w Obszy. Jednostka ogranicza bezpośrednią obsługę

Dodane: 2020-10-21 15:41 - Komentarze  (1)  czytane (308)

TAGI: koronawirus, covid-19, gops obsza, gmina obszaKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.85.115

extra (2020-09-24 08:17:42)

super i jest czysto

extra (2020-09-24 08:11:37)

super i jest czysto

moim zdaniem (2020-09-20 20:04:49)

Po co nam Straż Miejska. Widać ich jak oglądają w czwartki stoiska ze starociami a mogliby w tym czasie skontrolować parki czy ilość mieszkańców w danym gospodarstwie. Młodzi rodzice nagminnie zapominają zgłaszać o powiększeniu rodziny. Wystarczy tylko porównać akty urodzeń z deklaracjami złożonymi w UM. Ciągle słyszymy że wpłaty mieszkańców nie pokrywają kosztów utylizacji śmieci.

Beee (2020-09-20 19:54:34)

Niestety po pańskich chamach inni sprzątają. Przykre.

Tak wię że (2020-09-20 11:17:09)

.

M (2020-09-20 09:52:09)

Brawo

(2020-09-20 09:45:18)

Za to że ty brudasie śmiecisz!

Jgg by (2020-09-19 22:55:59)

A za co mają wypłaty w pgk?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koronawirusa na Lubeszczyźnie. Dane na koniec września 2020 roku

Jak wygląda sytuacja związana z epidemia korowanirusa na Lubelszczyźnie, ile osób jest zarażonych, ile ozdrowiało. Publikujemy najnowsze...