Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-10-15 16:00:14 (czytane: 840)

Już po raz kolejny młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyła się w ogólnopolskie obchody XX Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiega pod hasłem "Totus Tuus!". Wolontariusze, 15 października, prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

-Dzieło Nowego Tysiąclecia to inicjatywa bardzo bliska naszym sercom i naszym wartościom z wielu powodów. Oczywiście jest to „żywy pomnik Jana Pawła II” czyli Patrona naszej szkoły, a wiec postaci, która jest dla nas wzorem postępowania, szczególnie kiedy wychowujemy kolejne pokolenia. Chcemy przybliżyć naszym uczniom postać Jana Pawła II i pokazać, że to był papież, który troszczył się o każdego człowieka, niezależnie od pochodzenia, zasobności majątkowej czy wyznania. Staramy się naszym uczniom pokazać, że przez to dajemy też wyraz naszej wiary, naszego chrześcijaństwa i tego, że dając siebie drugiemu człowiekowi pokazujemy im Pana Boga. My jako szkoła cieszymy się, ze już od wielu lat w tym dziele uczestniczymy - zaznaczała Maria Oleszek, wicedyrektor szkoły.

dzielo_nowego_tysiaclecia.JPG

-Pierwszy raz wzięłam udział w takiej zbiórce i muszę przyznać, że jest to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Na pewno pokazałam poprzez to, że chcę zrobić coś dobrego dla innych i pokazać, że nie wstydzę się swojej wiary, a także pomóc tym, którzy chcą się uczyć, ale nie mają na to funduszy. Poza tym, jesteśmy uczniami Katolickiego Liceum, którego patronem jest św. Jan Paweł II, dlatego nie wyobrażam sobie nie wziąć w niej udziału - podkreślała wolontariuszka, Wiktoria Kulasza.

dzielo_nowego_tysiaclecia_1.JPG

Uczniowie posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości. Warto dodać, iż z pomocy fundacji skorzystało już kilka tysięcy młodych ludzi, którzy są często nazywani ‘żywym pomnikiem’ św. Jana Pawła II.

/KLO Biłgoraj/

Zdjęć w galerii: 6

Tagi: dzień papieski   katolik biłgoraj   dzieło nowego tysiąclecia   oświata biłgoraj

Zobacz także

Deficyt kadry w zawodach medycznych!

Dodane: 2020-11-30 11:02 - Komentarze  (1)  czytane (206)

TAGI: medyk biłgoraj, medyczne studium zawodowe w biłgoraju, kadra medyczna, oswiata biłgorajKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.147.211

do poniżej (2020-10-16 15:42:44)

Powinieneś dodać jeszcze, że powinno się ich pozbawiać "narzędzia zbrodni"...

(2020-10-16 10:38:24)

Czas najwyższy, żeby młodzi katolicy oczyścili KK z pedofilii. Czas najwyższy, żeby wszytskich pedofilów, w tym także tych w sutannach zwyczajowo ( jak to bywa w naszym kraju) skoro świt przy kamerach mediów, z ciepłych pieleszy wyprowadzić w kadankach tych krzywdzicieli dzieci. Powinni być skazani na dożywocie, powinni być za kratami do końca ich dni.

ciekawy (2020-10-15 19:41:46)

Kto to są "muzułaie" ???

muzułaie zbierają kasę (2020-10-15 17:52:19)

ciapate przysługują się miastu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia