Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj: Uroczyste poświęcenie i otwarcie katolickiego przedszkola

Dodał: red Data: 2012-10-22 13:09:43 (czytane: 6877)

Placówka, która nosi imię błogosławionego Jana Pawła II, została uroczyście otwiera i poświęcona 22 października br. przez biskupa Mariana Rojka - ordynariusza Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele rodziców, przedszkolaki oraz reprezentanci parlamentu, władzy kościelnej i samorządowej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, BiłgorajW 2010 roku przystąpiono od budowy budynku przy ul. Poniatowskiego, w którym mieści się obecnie Katolickie Przedszkole im. błogosławionego Jana Pawła II. Już w 2011 roku - dzięki ofiarności wiernych Kościoła Katolickiego i miejscowych parafian - budynek został oszklony i przykryty. Na przełomie 2011 i 2012 roku ruszyły prace wykończeniowe wewnątrz budynku, tak by z dniem 1 września br. przedszkole mogło zacząć funkcjonować. W tej chwili w placówce przebywają dwie grupy przedszkolaków, a opiekują się nimi siostry ze Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi (Honoratki - siostry bezhabitowe).

poswiecenie_katolickiego_przedszkola.JPG


-Te wszystkie dzieła, które wyrosły wokół kościoła pomnika bł. Jana Pawła II, są wyrazem wdzięczności, mieszkańców Biłgoraja Bogu za życie i posługę Wielkiego Papieża Polaka - mówił ks. prałat Józef Flis. Poświęcenia obiektów przedszkolnych i celebrze Mszy św. przewodniczył bp. Marian Rojek. Ordynariusz naszej Diecezji zaznaczył, że Kościół zawsze stara się zaradzać potrzebom wiernym także w formie pomocy w kształceniu i wychowaniu dzieci. Rodzicom życzył by ich dzieci wychowane w duchu katolickiej nauki zdrowo rosły i rozwijały się ku pełni chrześcijańskiego życia.

Reklama.

Na uroczystości poświęcenie przedszkola przybyli przedstawiciele władz, w osobach m. in. posła Piotra Szeligi, członków Zarządu Powiatu: Mariana Tokarskiego i Stanisława Schodzińskiego, burmistrza Janusza Rusłana oraz przedstawiciele Lubelskiego Kuratorium oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Biłgoraja. Obecni byli także rodzice i przedszkolaki.


Zwieńczeniem uroczystości był wykład Media w rodzinie w świetle nauczania Jana Pawła II, który zaprezentowała Małgorzata Więczkowska - dyrektor Katolickiego Przedszkola.


/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

Niechlubny rekordzista

Dodane: 2021-01-16 10:28 - Komentarze  (6)  czytane (438)

TAGI: przeładowany samochód, dopuszczalny tonaż, inspekacja transportu drogowego, kontroleKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

-Chapo (2013-04-21 11:06:46)

gdyby nie kartki i blogi, ktf3re owdzediam, to nie wiedziałabym, że zbliżają się święta :(jakoś mi tak klimatu brak, chociaż biało za oknem...ale poodliczampozdrawiam

(2012-10-25 02:34:02)

Czym innym jest aborcja, a czym innym in vitro ( które daje życie). Przeciwnicy in vitro popełniają grzech krytykując narodziny dzieci.

(2012-10-24 22:11:29)

W ostatnich dniach głośno jest w polskiej polityce o aborcji. Ale to nie tylko nasza specjalność. W USA od wczoraj jest głośno o kandydacie na senatora, który powiedział, że "nie powinno się dokonywać aborcji ciąży w wyniku gwałtu, bo Bóg chciał, żeby tak się stało" - czytamy na stronie Huffington Post.

(2012-10-24 17:27:34)

Każdy prawodawca, który głosował za legalizacją aborcji, podlega automatycznie ekskomunice – taką opinię wyrazili urugwajscy biskupi.

- Automatyczna ekskomunika obejmuje tych, którzy jakkolwiek współpracują w umożliwianiu aborcji – wyjaśnił ks. bp Heriberto Bodeant, sekretarz urugwajskiej konferencji biskupów.

Jednocześnie zauważył, iż osoba uważająca się za katolika i popierająca projekt ustawy pozwalający na zabijanie poczętych dzieci tym samym twierdzi, że Kościół się myli,

(2012-10-24 17:21:29)

Trzeba być bez sumienia, żeby być przeciw narodzinom dzieci, ciężkim grzechem jest krytykowanie narodzin dzieci dzięki in vitro, każdy rozumny człowiek z tego skmorzysta.

(2012-10-24 17:06:46)


- Nie jest wielką sprawą in vitro i to ze względów medycznych i etycznych. Nie jest za wszelką cenę dobrą rzeczą, etyczną rzeczą chęć posiadania dzieci, tym bardziej, że jest inna metoda, choćby naprotechnologia, która jest akceptowana przez wiele kręgów - powiedział.

- Episkopat już szereg razy swoje stanowisko bardzo jasno określał, że są alternatywne metody - choćby naprotechnologia - i idźmy w kierunku leczenia, a nie obejścia problemu, bo in vitro jest obejściem - podkreślił ks.Kloch.

(2012-10-24 11:42:28)

Powrót Rosji do chrześcijaństwa dokonał się – czy tego chcemy, czy nie – za Putina. Być może z tego powodu stał się on wrogiem numer jeden wszystkich ideologów nowego porządku światowego, unicestwiającego państwa narodowe, odbierającego zniewalanym społeczeństwom ich tożsamość, wykluczającego obecność chrześcijaństwa jako religii przeciwnej wszelkim totalitarnym ideologiom i zniewoleniom.

ccc (2012-10-23 20:19:27)

pranie mozgu od młodego ... ciekawe , ciekawe

(2012-10-23 18:28:43)


MOŻNA ZWIĘKSZAĆ PODATKI - i mówić w tv, że to dla naszego dobra !!!

Można zabierać nam coraz więcej – i mówić w tv, że dzięki temu będzie nam coraz lepiej – a my w to uwierzymy!

Tak działa ta najdoskonalsza broń na świecie - czyli media – dzięki nim można bez jednego wystrzału zrobić z nami wszystko. Można dowolnie sterować całym społeczeństwem i dowolnie je oszukiwać i okradać.


(2012-10-23 18:27:37)

Otóż NIE! To NIE MUSI być prawda tylko dlatego, że czterech debili powiedziało to w dwóch stacjach tv – a potem przez tydzień powtarzano te brednie w głównych wydaniach wiadomości!

To tylko oznacza, że ktoś, jakaś grupa interesów, CHCE żebyśmy tak myśleli – i właśnie korzysta z NAJPOTĘŻNIEJSZEJ współczesnej BRONI masowego oddziaływania jaką są mass-media: telewizja, prasa, radio i główne portale internetowe

(2012-10-23 18:26:43)

Już przekroczyliśmy granicę absurdu – i nawet jakby w telewizji powiedzieli, że kąpiel szkodzi zdrowiu – to podejrzewam, że z 30% ludności weźmie to na poważnie i przestanie się myć!

Wystarczy, że powiedzą to na wszystkich stacjach, co potwierdzą jacyś zaproszeni goście w garniturach.

Przecież „w tv tak mówili – a więc to musi być prawda”, nie?

(2012-10-23 18:25:38)


Od dziś jestem pewien, że można z nami – Polakami - zrobić WSZYSTKO.
Wystarczy to „odpowiednio” skomentować w tv – i łykniemy nawet 50% podatek VAT i zakaz głaskania własnych dzieci jako coś „normalnego” albo „koniecznego”.


Poziom bezczelności, kłamstw, obłudy i najzwyklejszych bzdur płynących z telewizora jest tak ogromny – że nie może już się zwiększyć.

(2012-10-23 18:24:29)Każde zdanie, które dziś usłyszałem z telewizora było albo kłamstwem albo niewyobrażalną głupotą, albo bezmyślnie powtarzanym zabobonem.
Jeżeli miliony moich rodaków codziennie chłoną taki przekaz – i traktują go poważnie (!!!) - zamiast wyrzucić telewizor i pozwać stacje telewizyjne za tak bezczelną próbę robienia z ludzi kretynów – to znaczy, że zanikły w nas już wszelkie instynkty samozachowawcze.

(2012-10-23 18:23:17)


Nie mam już żadnych złudzeń ani nadziei na lepsze czasy. Lepsze czasy już były. To co dziś usłyszałem w tzw. kanałach informacyjnych – odnośnie expose Donalda T. i sytuacji Polski - to jeden, wielki, hipnotyzujący i obezwładniający potok (potop!) kłamstw, bzdur, zaklęć, zabobonów, głupot i ABSURDALNYCH niedorzeczności – serwowanych w opakowaniu niby-profesjonalizmu, niby-rzetelności, pseudo-fachowości, łże-ekspertów i kompletnie bezmyślnych profesorów.


I nie mówię tutaj o tym

(2012-10-23 18:20:08)

Sprawą kluczową było wykreowanie rzeczywistego pluralizmu telewizyjnego (co skutecznie zrobił Victor Orban). Ten ogromny grzech zaniedbania uczynił nasze społeczeństwo ślepym. Nie ma znaczenia, jaka jest prawda, tylko kto się o niej dowie i w jakiej "oprawie". Banda Trzymająca Władzę nie przejmuje się zbytnio tym, że skromny procent Polaków pozna prawdę i wyciągnie z niej właściwe wnioski. Oni kontrolują przygniatającą większość tutejszych umysłów, a istnienie niszowego przekazu opozycyjnego tyl

(2012-10-23 18:18:53)


Totalitaryzm nie panuje dziś dzięki policji czy wojsku, ale właśnie dzięki władzy nad telewizją. Swoje dawne znaczenie straciła ambona, gazeta papierowa, czy radio, a Internet jeszcze nie osiągnął pełni swej mocy (już ruscy szachiści i nie tylko pracują, jak go skutecznie przechwycić). Nie dziwi w tym kontekście ostra walka o eliminację lub neutralizację TV TRWAM. W nowym etapie budowy społeczeństwa PO-obywatelskiego nie ma miejsca na żadne niespodzianki w postaci wyborów 2005 roku.

SLEPE SPOLECZENSTWO (2012-10-23 18:18:16)


Dziś okiem narodu są media, a precyzyjniej ujmując, telewizja. Żyjemy tym, co pokazała tv. To prosta obserwacja od której nie ma w naszym świecie ucieczki. Nie ma znaczenia, co się w Polsce czy świecie dzieje, ważne co "pokazali". Tylko to ma siłę kierowania naszej uwagi. Nie mamy innych kanałów komunikacji wzajemnej. Oczywiście są gazety opozycyjne, jest Internet, ale liczy się jak na razie tylko telewizja.

(2012-10-23 18:12:39)"Amerykańska firma Monsanto swoimi roślinami modyfikowanymi genetycznie spowodowała wiele chorób

ludzi, którzy zmarli. Kto chce ten się dowie więcej z internetu.

Ostatnio naukowcy francuscy przedstawili wyniki badań nie 3-miesięcznych a 3- letnich, prowadzonych na biednych szczurach. Zwyrodnienia są ogromne.

Ale o tym większość zaznajomionych z tematem wie i jest przeciwna GMO.

Ale jest jeszcze jedna kwestia - ogromnie ważna.

(2012-10-23 18:11:35)Czy mamy do czynienia z głupkami czy sprzedawczykami?

Poświęcenia zdrowia i życia narodu dla kasy - to hańba niewyobrażalna.

I za tym głosuje PSL? Czy ziemi Ci w Polsce niedostatek by żywność nasza rodzima żywiła Polaków i inne narody?

Kim wy k jesteście? Idiotami, nieświadomymi, będącymi w odlocie - czy też zwykłymi zdrajcami ojczyzny?

Czy poświęcacie trochę czasu na poznawanie rzeczywistości wokół Polski?

GMO (2012-10-23 18:10:08)

Zbiory roślin modyfikowanych genetycznie nie mogą być użyte do zasiewu w roku następnym - co w przypadku naturalnych roślin jest stosowane od tysięcy lat.

TRZEBA NASIONA KUPIĆ NA NOWO - a to pozwala takim firmom jak Monsanto - rządzić światem.

Jak ludze z PO i PSL mogą przygotowywać rolniczej Polsce, zdobywającej rynki spożywcze Europy - bo to niby zdrowa i natutalna żywność - taki scenariusz?

Evka (2012-10-23 18:04:12)

to tego, który pisał do miske
jesteś miłym/ą/
jesteś sympatycznym/ą/
jesteś kulturalnym/ą/
katolikiem/czką

(2012-10-23 17:47:09)


Jak informuje RMF, także zdaniem Jana Obrębskiego z Politechniki Warszawskiej, który badał duży fragment oderwanego poszycia tupolewa, nie mogło być ono zgniecione, jak stałoby się przy upadku samolotu nawet z niewielkiej wysokości, ale rozerwane od wewnątrz. Według niego zniszczenia pochodzą z eksplozji. - Im dłużej to oglądam, jestem bardziej pewny - przekonywał Obrębski.

(2012-10-23 17:46:26)


Tezę o tym, że tupolew uległ zniszczeniu w wyniku rozbicia się o ziemię zakwestionował z kolei prof. Akademii Górniczo Hutniczej Piotr Witakowski. Postawił on taką diagnozę na podstawie przestudiowania innych wypadków powietrznych i zniszczeń jakie spowodowały.

- Każdy, kto choć trochę zna się na mechanice, wie że ten samolot nie uderzył w ziemię, a został zniszczony przez siły działające wewnątrz kadłuba

(2012-10-23 17:44:53)

Jak informuje RMF FM, według uczestników konferencji badania mechaniki zniszczeń i ostatniej fazy lotu tupolewa dowodzą, że rosnąca w pobliżu miejsca katastrofy brzoza, o którą zahaczył samolot nie mogła spowodować odłamania się części jego skrzydła.

- To absolutnie niemożliwe, by osłabiona sękami i przerostami brzoza była w stanie doprowadzić do obłamania tak istotnej części skrzydła maszyny skonstruowanej tak jak Tu-154 - mówił prof. Chris Ciszewski z Uniwersytetu w Georgii.

(2012-10-23 17:43:55)

Prawdopodobnie to wybuch był bezpośrednią przyczyną katastrofy smoleńskiej - ustalili uczestnicy trwających od rana w Warszawie obrad Konferencji Smoleńskiej.

Naukowcy z uczelni technicznych z całego świata dyskutują nad możliwymi sposobami zniszczenia prezydenckiego samolotu w kwietniu 2010 roku.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziewczęta i chłopcy wstępujcie do Strzelca

Ruszają zapisy do Jednostki Strzeleckiej Strzelec, która działa na terenie naszego Powiatu. Jest to organizacja społeczno - wychowawcza...