Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj uczcił ofiary II wojny światowej (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2021-09-01 21:09:43 (czytane: 2022)

W Biłgoraju odbyły się dziś miejskie uroczystości poświęcone ofiarom II wojny światowej. Okazją była przypadająca dziś 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku, łamiąc obowiązujące traktaty i bez wypowiedzenia wojny Niemcy zaatakowały Polskę. Rozpoczął się najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajDo Biłgoraja wojna dotarł już w pierwszych tygodniach września 1939 roku, miasto było dwukrotnie bombardowane i podpalone, a w walkach o Biłgoraj zginęło blisko 80 żołnierzy. Miasto zostało zniszczone w 80%.

82_rocznica_wybuchu_ii_wojny_swiatowej__2_.JPG

O genezie II wojny światowej, walkach o Biłgoraj i niemieckiej okupacji miasta mówił Henryk Skubisz, prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny Ziemi Biłgorajskiej. Posłuchaj:

Wojna obok zniszczenia, mordu i gwałtu które z sobą przyniosła, była także najważniejszym sprawdzianem ludzkich charakterów, postaw, woli walki i niezłomności oraz miłości do Ojczyzny. Zrodziła rzesze polskich bohaterów, herosów honoru, odwagi i męstwa, nieugiętych mimo przewagi wroga, bezgranicznie oddanych sprawie Polski i jej wolności. Taką osobą bez wątpienia był major Henryk Sucharski komendant Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w czasie obrony placówki w kampanii wrześniowej. O jego osobie w homilii mówił ks. Andrzej Michalski:

Na biłgorajskie uroczystości poświęcone pamięci ofiar II wojny światowej złożyła się Msza święta celebrowana w kościele Trójcy Przenajświętszej, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, przemarsz ulicami Biłgoraja, wystąpienie historyczne, złożenie kwiatów pod pomnikiem wdzięczności oraz montaż słowno muzyczny w wykonaniu zespołów „Inspiracje” i „Retrospekcje” oraz seniorów z Klubu „Złoty Wiek”.  Wydarzeniu obok kombatantów, przedstawicieli samorządów, reprezentantki poseł do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek, pocztów sztandarowych uczestniczyli także harcerze.

82_rocznica_wybuchu_ii_wojny_swiatowej__1_.JPG

-II wojna światowa była jednym z najtrudniejszych momentów historii Polski. Wielu młodych ludzi poświeciło życie w obronie naszej Ojczyzny. My dziś w sposób szczególny wspominamy członków Szarych Szeregów". -Wiemy, że na ołtarzu Ojczyzny wielu z nich położyło własne życie. I chcemy patrząc na nich, na ich działania i na polskich żołnierzy walczących podczas II wojny światowej brać z nich przykład i budować na ich postawach swoje postawy życiowe i priorytety. Tak planować swoje działania i tak działać, by hasło "nigdy więcej wojny" się spełniło - mówi harcmistrz Dorota Woźniak, drużynowa 13. Drużyny Starszoharceskiej "Pochodni".

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 131

Tagi: uroczystosci patriotyczne   II wojna światowa   82. rocznica wybuchu ii wojny światowej   biłgoraj

Zobacz także

Wykład profesora Mieczysława Ryby

Dodane: 2021-10-16 18:48 - Komentarze  (1)  czytane (585)

TAGI: uniwersytet powszechny, profesro mieczysław ryba, wykład, tomasz książekKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

ciekawy (2021-09-03 06:59:34)

Czy te ogromne wydatki oraz obecność żołnierzy polskich w Afganistanie, to w ramach obrony naszego kraju, Polski???

(2021-09-02 18:31:14)

Udział polskich żołnierzy w misji afgańskiej kosztował prawie 6,5 mld złotych w ciągu 19 lat wojskowej obecności w tym kraju.

Z danych udostępnionych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wynika, że w latach 2002-2006 wydatki resortu obrony narodowej wyniosły 108 mln zł, zaś w latach 2007-2014 nakłady na funkcjonowanie misji ISAF wyniosły 6 mld zł.

Wydatki na funkcjonowanie PKW od 2015 roku do 30 czerwca 2021 roku to 387
mln zł. Nie jest to kwota ostateczna. Z uwagi na system rozliczeń następna aktualizacja możliwa będzie pod koniec października br. Ciekawe kto pilnowal maku

Bolek (2021-09-02 16:07:19)

Niemożliwe! To pomyłka! Niemcy nas zaatakowały? Przecież to nasz sojusznik z NATO.

(2021-09-02 07:04:52)

Ten fakt to odcięcie się organizatorów od próby lansowania się poszczególnych opcji politycznych w czasie uroczystości poświęconych bohaterom i ofiarom II wojny światowej. A to miało miejsce podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!!! Wiadomo o kogo chodzi nie ma co oszołomów wymieniać.

(2021-09-02 06:59:48)

NAIJSTOTNIESZY FAKT Z UROCZYSTOŚCI ZOATAŁ POMINIĘTY - TO SMUTNE, TO ZNAK NASZYCH CZASÓW. Tak właśnie manipuluje się opinią społeczną.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia