Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Spotkanie z kandydatami Konfederacji do Parlamentu Europejskiego

Dodał: red Data: 2019-05-10 08:29:38 (czytane: 1297)

Kandydaci Witold Tumanowicz, Bartłomiej Pejo i Magdalena Chojnacka, startujący z list Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy i Narodowcy do Parlamentu Europejskiego, spotkali się z mieszkańcami Biłgoraja. Rozmawiano o programie wyborczym i przyszłości Polski w strukturach Unii Europejskiej.-Jesteśmy dziś na spotkaniu politycznym, w trakcie kampanii wyborczej i chcielibyśmy przedstawić nasze pomysły na Polskę i co chcemy osiągnąć startując do parlamentu Europejskiego - mówił Witold Tumanowicz, członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego i wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, startujący z 1 miejsca w Okręgu Lubelskim. Jak podkreślał jako Konfederacja są za suwerenną, niepodległą Polską. -Jest alternatywa dla Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, które są u władz y przez ostatnie lata. Tą alternatywą jest Konfederacja, skupiająca ludzi ideowych, chcących zmienić Polskę - dodał.

konfederacja__1_.JPG

Kandydaci podkreślali, że są siłą, która na serio traktuje niepodległe Państwo Polskie. Podkreślali, że czas powiedzieć dość unijnej biurokracji, dość narzucania unijnego prawa. -Bardzo duża część kompetencji polskich władz jest w rękach urzędów unijnych. To prawo unijne jest implementowano w polskim Sejmie i większość prawa stanowione w parlamencie to wytyczne unijne. Nie jesteśmy także suwerenni w kwestii polityki zagranicznej. Jest także problem nierównomiernego traktowania nas jako Polaków jako Polski przez urzędników Unii Europejskiej. Nie ma żadnej unijnej solidarności, co pokazała choćby sprawa koncernu Gazprom, który został uniewinniony od zarzutów monopolistycznych. A przypomnę, że koncern ten różnicował ceny gazu dla poszczególnych państw Unii Europejskiej. jesteśmy pod tym katem bezbronni, a więc nasza suwerenność jest mocno nadszarpnięta - przekonywał Tumanowicz.

konfederacja__2_.JPG

Sprawy samorządowe w Parlamencie Europejskim chce reprezentować Bartłomiej Pejo, prezes Regionu Lubelskiego Partii KORWiN (Wolność) wicestarosta powiatu świdnickiego, startujący z 2. miejsca w Okręgu Lubelskim. Jak podkreśla chce walczyć o wolność obywateli i wolność Państwa. -Sprzeciwiamy się narzucaniu nam ideologi LGBT, zakusom ustawy 447 i ograniczaniu prawnym suwerenności Polski. Z takimi partnerami jak Ruch Narodowy, jak środowiska posła Liroya czy Kai Godek jesteśmy w stanie zrealizować - zapewniał. W odniesieniu do przeciwstawienia się ideologii LGBT przekonywał, że ideologia ta jest dużym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży i niedopuszczalne jest promowanie jej w szkołach. -Wszelkie kwestie seksualne powinniśmy zamykać we własnym domu, we własnej sypialni. Mamy prawo decydować jak wychowywane będą nasze dzieci. To nasz program - dodał.

Reklama.

Podczas spotkania mówiono także o zagrożeniach jakie dla Państwa Polskiego ma przyjęta przez Kongres USA ustawa określana jako "ustawa 447" , związana z żydowskimi roszczeniami wobec tzw. mienia bezspadkowego. Podczas dyskusji podkreślano także obecna sytuację Polski w strukturach UE, kwestie wolności słowa, równości prawa, szacunku dla życia i wartości chrześcijańskich.

konfederacja__3_.JPG

Spotkanie odbyło się 9 maja br., w sali konferencyjnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

/bilgorajc.om.pl/

Tagi: konfederacja   wybory do parlamentu europejskiego   władysław tumanowicz   bartłomiej pejo

Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.84

(2019-05-12 10:07:08)

strachy na Lachy hehe, towarzystwo bez szans

Ale tłumy hahhahaha (2019-05-11 19:25:37)

S (2019-05-10 19:29:40)

PIS- o trolle w natarciu. Konfederacja osiąga 6% i

strach obleciał kaczorowych. Ja tylko przypomnę, że taką samą metodę stosowało PO wobec PIS kilka lat wstecz, tj. również nazywali przeciwników ruskimi agentami. Teraz sa wolne media w internecie i takie bajeczki mosadowe o ruskich agentach kupują tylko nieinternetowi.

Prosty (2019-05-10 17:51:49)

Lepszym miejscem na spotkanie byłaby piaskownica przy przedszkolu.

Walu (2019-05-10 17:11:33)

Trzeba bylo zrobić w sitarskiej. Byloby wievej ludzi. Nie poddawać sie pogonić zarazę za Ural.

(2019-05-10 10:16:42)

I to by było na tyle.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Święto Policji (FOTO)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło...

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej...

Rowerowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę (FOTO)

Zakończyła się VIII Biłgorajska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną...

Wicepremier Jacek Sasin gościł dziś w Biłgoraju. Były rozmowy o szpitalu i drogach (FOTO)

Ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem i etatowym członkiem...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia