Strona startowa

BIŁGORAJ: Spektakl w wykonaniu Teatru Śląskiego

Data:26 10 2020
godz. 17:00
Miejsce: Biłgorajskie Centrum Kultury

Ceny biletów: 20 zł/osoba

Cztery osoby. Dwie opowieści o samotności i próba odpowiedzi na pytanie: czym właściwie jest „niepełnosprawność”? Do tego tekst Nagrodzony Pulitzerem. Mowa o spektaklu „Koszt życia” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej i wykonaniu artystów Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego, który będzie można zobaczyć w Biłgorajskim Centrum Kultury
26 października o godzinie 17.00. Bilet 20 zł. UWAGA: tylko dla młodzieży i dorosłych!!! Spektakl odbędzie się w ramach Programu Teatr Polska.

koszt_zycia_speklakl.jpg

Życie Eddiego i Ani od pewnego czasu zmieniło się nie do poznania. Może i wcześniej losy ich małżeństwa nie układały się jak w serialu, ale przynajmniej oboje byli samodzielni. Dziś tylko jedno z nich ma ten przywilej... John to młody i ambitny mężczyzna, który odnosi kolejne sukcesy. W codziennym życiu nie potrafi jednak poradzić sobie z najprostszymi czynnościami. Dlatego w jego mieszkaniu pojawia się Jess, która potrzebuje nieco dorobić...

Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok „Cost of Living” ​to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Jego pierwsze polskie wystawienie przygotowała Małgorzata Bogajewska, która za pomocą swojej adaptacji pyta, co tak naprawdę znaczy „niepełnosprawność”.

Czy jest to tylko kolejna z krzywdzących etykiet? A może każde z nas doświadcza jej na sobie, w innym aspekcie codziennego życia, często nie zdając sobie z tego sprawy? Czy bohaterki i ;bohaterowie tej opowieści mierzą się raczej z czyjąś, czy może jednak ze swoją niepełnosprawnością? „Koszt życia” to niezwykle intymna i poruszająca opowieść o sile, ale i ;bezradności, o miłości, ale i samotności - przede wszystkim jednak o nadziei.

Imprezy

2020-10-19 - 2021-06-21

BIŁGORAJ: Spotkania dla kobiet

2020-10-29

BIŁGORAJ: Akcja poboru krwi

Konkursy