Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Ruszyły 33. Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-24 21:14:00 (czytane: 916)

W Biłgorajskim Centrum Kultury rozpoczęły się dziś 33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. W tym roku na Spotkaniach pojawi się gość wyjątkowy z wielu powodów, także z takiego że w Spotkaniach weźmie udział po raz pierwszy - Renata Przemyk, która do Biłgoraja przyjedzie z projektem Przemyk Akustik Kwartet. Dziś tradycyjnie odbył się inauguracyjny.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego występu gości (organiatorów) jak i przyjaciół spotkań. Festiwal to także spotkania z innymi wspaniałymi artystami, których będzie można posłuchać podczas koncertów Inauguracyjnego i Konkursowego. Wśród nich wystąpią m. in. Szymon Brucki, Mariusz Dekiel, Grzegorz Grunwald, Łukasz Jędrys, Jacek Kadis, Katka Kotecka, Mariusz Oziu - Orzechowski, Beata Osytek, Grzegorz Paczkowski, Jarosław Zoń oraz członkowie Teatru Poezji i Piosenki BCK oraz lubiany w Biłgoraju Jarosław Chojnacki.

W tym roku na Spotkaniach pojawi się gość wyjątkowy z wielu powodów, także z takiego że w Spotkaniach weźmie udział po raz pierwszy. Mowa o Renacie Przemyk, która do Biłgoraja przyjedzie z projektem Przemyk Akustik Kwartet. Program ten, to intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej.  

beata_osytek.JPG
Beata Osytek

Jednak koncert Renaty Przemyk to nie jedyna atrakcja tegorocznych Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, bowiem w sobotę, tuż po koncercie konkursowym, na scenie pojawi się ulubieniec festiwalu, czyli Jarosław Chojnacki. Wydarzenie potrwa do niedzieli włącznie. Zakończy je koncert laureatów w reżyserii Andrzeja Głowackiego.

-Naszym zamiarem było stworzenie przestrzeni do spotkań artystów między sobą i artystów z widownią, wszystko przy akompaniamencie doskonałej muzyki i tekstów, które inspirują, zmuszają do refleksji, pokazują subiektywną wizję świata, pozwalają artystom wyrazić samego siebie. I chyba nam się udało, bo od 32 lat przyjeżdżają do nas nowi artyści ale mamy także grono przyjaciół. To wszystko stanowi o wyjątkowości naszego wydarzenia, któe docenia publiczność - przyznaje kierownik artystyczny BCK, Maryla Olejko. Jak dodaje, w Biłgoraju, na SPotkaniach zaczynał Jarek Wasik, Sambor Dudziński, Basia Stępniak-Wilk, Szymon Wydra. -Można powiedzieć, że takich, którzy zaczynali w Biłgoraju i później poszli dalej w tym kierunku, było wielu - przekonuje.

Jutro koncert konkursowy i występ Jarosława Chojnackiego. Początek o godzinie 20:00. Koncert finałowy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 20

Tagi: biłgorajskie spotkania z poezją śpiewaną i piosenk   bck biłgoraj   jarosław chojnacki   kultura biłgoraj

Zobacz także

100 lat Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio (FOTO)

Dodane: 2021-10-17 23:23 - Komentarze  (0)  czytane (115)

TAGI: 100-lecie, jubileusz, biłgorajska orkiestra dęta im. czesława nizio, kultura biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Hah (2021-09-25 09:32:36)

I tak gwiazda wieczoru zostanie Janusz Rosłan 🤣🤦

(2021-09-25 06:24:15)

Ciekawe czy Chojnacki ma nowy repertuar.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pieniądze na promocję Roztocza. Organizacje mogą dostać do 10 tys. zł (FOTO)

Do 10 tys. zł może jednorazowo otrzymać młoda organizacja pozarządowa na promocję Roztocza, jego kultury i tradycji. Wszystko w ramach...