Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Ruszyły 33. Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-24 21:14:00 (czytane: 917)

W Biłgorajskim Centrum Kultury rozpoczęły się dziś 33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. W tym roku na Spotkaniach pojawi się gość wyjątkowy z wielu powodów, także z takiego że w Spotkaniach weźmie udział po raz pierwszy - Renata Przemyk, która do Biłgoraja przyjedzie z projektem Przemyk Akustik Kwartet. Dziś tradycyjnie odbył się inauguracyjny.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego występu gości (organiatorów) jak i przyjaciół spotkań. Festiwal to także spotkania z innymi wspaniałymi artystami, których będzie można posłuchać podczas koncertów Inauguracyjnego i Konkursowego. Wśród nich wystąpią m. in. Szymon Brucki, Mariusz Dekiel, Grzegorz Grunwald, Łukasz Jędrys, Jacek Kadis, Katka Kotecka, Mariusz Oziu - Orzechowski, Beata Osytek, Grzegorz Paczkowski, Jarosław Zoń oraz członkowie Teatru Poezji i Piosenki BCK oraz lubiany w Biłgoraju Jarosław Chojnacki.

W tym roku na Spotkaniach pojawi się gość wyjątkowy z wielu powodów, także z takiego że w Spotkaniach weźmie udział po raz pierwszy. Mowa o Renacie Przemyk, która do Biłgoraja przyjedzie z projektem Przemyk Akustik Kwartet. Program ten, to intymny koncert złożony z wyjątkowych piosenek artystki, zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej.  

beata_osytek.JPG
Beata Osytek

Jednak koncert Renaty Przemyk to nie jedyna atrakcja tegorocznych Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, bowiem w sobotę, tuż po koncercie konkursowym, na scenie pojawi się ulubieniec festiwalu, czyli Jarosław Chojnacki. Wydarzenie potrwa do niedzieli włącznie. Zakończy je koncert laureatów w reżyserii Andrzeja Głowackiego.

-Naszym zamiarem było stworzenie przestrzeni do spotkań artystów między sobą i artystów z widownią, wszystko przy akompaniamencie doskonałej muzyki i tekstów, które inspirują, zmuszają do refleksji, pokazują subiektywną wizję świata, pozwalają artystom wyrazić samego siebie. I chyba nam się udało, bo od 32 lat przyjeżdżają do nas nowi artyści ale mamy także grono przyjaciół. To wszystko stanowi o wyjątkowości naszego wydarzenia, któe docenia publiczność - przyznaje kierownik artystyczny BCK, Maryla Olejko. Jak dodaje, w Biłgoraju, na SPotkaniach zaczynał Jarek Wasik, Sambor Dudziński, Basia Stępniak-Wilk, Szymon Wydra. -Można powiedzieć, że takich, którzy zaczynali w Biłgoraju i później poszli dalej w tym kierunku, było wielu - przekonuje.

Jutro koncert konkursowy i występ Jarosława Chojnackiego. Początek o godzinie 20:00. Koncert finałowy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 20

Tagi: biłgorajskie spotkania z poezją śpiewaną i piosenk   bck biłgoraj   jarosław chojnacki   kultura biłgoraj

Zobacz także

100 lat Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio (FOTO)

Dodane: 2021-10-17 23:23 - Komentarze  (0)  czytane (133)

TAGI: 100-lecie, jubileusz, biłgorajska orkiestra dęta im. czesława nizio, kultura biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Hah (2021-09-25 09:32:36)

I tak gwiazda wieczoru zostanie Janusz Rosłan 🤣🤦

(2021-09-25 06:24:15)

Ciekawe czy Chojnacki ma nowy repertuar.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Konkursy

Polecamy

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia