Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Rejestracja osób powyżej 80. i 70. roku życia oraz transport na szczepienia

Dodał: red Data: 2021-01-13 14:36:28 (czytane: 1412)

15 stycznia rozpocznie się rejestracja seniorów do zaszczepienia, którzy ukończyli lub ukończą w 2021 roku 80 lat (roczniki do 1941 roku włącznie). Rejestracja potrwa do 21 stycznia br. Natomiast osoby, które ukończyły 70 lat lub w roku 2021 ukończą 70 lat (roczniki od 1942 do 1951), będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol25 stycznia br. rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw Covid-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Urząd Miasta. Transport na szczepienia przeciw COVID-19 dedykowany jest następującym mieszkańcom Biłgoraja:
- posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N - odpowiednio I grupę;
- mającym trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez Urząd Miasta powinny się kontaktować za pomocą specjalnej infolinii, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00, pod nr tel. 84 686 96 92, 84 686 96 29.

Prosimy, aby każdy kto potrzebuje transportu zadzwonił na infolinię najpóźniej dwa dni przed planowanym szczepieniem.

szczepienia_covid_19_bilgoraj.jpg

Od 15 stycznia będzie możliwość rejestracji na bezpłatne szczepienie poprzez:  
- dedykowaną infolinię pod numerem: 989,
- Internetowe Konto Pacjenta,
- lekarza POZ (lekarza rodzinnego).

Lista punktów szczepień w Biłgoraju:
Przychodnia Lekarska "Twój Lekarz" S.C. - Anna Oleszek - Mazurek, Katarzyna Grygiel, Ul. dr. Stanisława Pojaska 3, tel. 84 686 41 33.

Praktyka Lekarska "KONSYLIUM" s. c., ul. Poprzeczna 3A, tel. 514 965 475.

NASZE ZDROWIE PIOTR MOMOT I PARTNER - SPÓŁKA LEKARZY, ul. Kościuszki 138, tel. 84 611 11 11.

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "PRZYCHODNIA ZDROWIA" S. C., ul. Kościuszki 18, tel. 84 686 11 98.

Czytaj także: Jest wstępny wykaz punktów szczepień przeciw Covid-19

/red./

Reklama.

Tagi: szczepienia biłgoraj   covid-19   narodowy program szczepień   pandemia koronawirusa

Komentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.97.64

(2021-01-16 12:43:57)

Tasiemiec wkleja to samo pod wieloma artykułami, Skandal!

(2021-01-16 12:16:34)

Nikt nie powinien być zaskoczony doniesieniami o „śmierci wielu osób” w placówkach opieki długoterminowej dzień lub dwa po zaszczepieniu się Covid-19, ponieważ szczepionki na Covid-19 nie były testowane na „słabych staruszkach”.

– Ponieważ nie badano szczepionek na osobach w tych populacjach, nie wiemy, jak dobrze szczepionka będzie na nich działać. Wiemy, że większość szczepionek nie działa tak dobrze u słabej starszej osoby, jak u kogoś który jest wysportowany i energiczny, nawet jeśli są w tym samym wieku – dla CNN powiedziała Moore przedstawiająca się jako specjalista od szczepień seniorów i wskazała, że musimy być przygotowani na doniesienia o śmierci osób starszych „dzień lub dwa” po podaniu szczepionki. Twierdzi, że to normalne zjawisko, a zgon niekoniecznie należy wiązać ze… szczepionką.

Ciężko dać wiarę takiemu tłumaczeniu, skoro problemem są nagłe, masowe zgony seniorów zaraz po otrzymaniu niedostatecznie przetestowanej szczepionki, za którą odpowiedzialności nie biorą nawet producenci. Wzrost liczby zachorowań u zaszczepionych seniorów zanotowano m.in. w Hiszpanii

(2021-01-15 09:39:25)

Nie można dodzwonić się do Przychodni Zdrowia przy ul. Kościuszki 18, ciągle zajęte.
Prośba do kierownictwa tej Przychodni: adres elektroniczny powinien być udostępniony publicznie, to konieczne.

do: Jan, J67, J68 .... (2021-01-14 18:17:14)

Jaki jestem ,,mądry,, - KOPIUJ - WKLEJ

(2021-01-14 15:17:40)

W czwartek (14.01.2021) pod Wielką Krokwią w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa Góralskiego Veta, czyli podhalańskiej inicjatywy na rzecz otwarcia biznesów zamkniętych bezprawnym rozporządzeniem rządu. Górale potwierdzili, że od 18 stycznia otwierają gastronomię i branżę turystyczną. Zapraszają turystów na Podhale. – Mnóstwo kwater i pensjonatów cały czas działa – podkreślił Sebastian Pitoń.

Członkowie Góralskiego Veta nie wybierają się na protesty do Warszawy. Odcinają się też od pomysłów blokowania skoczni. Nie chodzi im o awantury, ale o to, żeby normalnie żyć i pracować. Zapewniają, że mają pomoc prawną na wypadek, gdyby władza usiłowała przeszkadzać im w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Na konferencji pojawili się przedstawiciele inicjatywy Bałtyckie Veto z Koszalina. – Chcemy doprowadzić do tego, żeby ludzie przestali się bać. Żeby ludzie wiedzieli, że są w prawie, a to, co robi rząd, jest nielegalne. I to jest najważniejsze, żeby ludzie przestali się bać – mówiła Agata Radek z Bałtyckiego Veta. – Jeżeli ktoś będzie miał jakieś kłopoty po otwarciu hotelu i restauracji, może zgłosić się na naszą stronę (stop-lockdown.pl). Tam mamy pakiet dokumentów, mamy prawników, z którymi można się spotkać. Próbujemy zrobić w ten sposób, żeby prawnicy byli nie tylko w Koszalinie, ale też w Szczecinie, Gdańsku, Gdyni. Żeby była grupa prawników, która będzie pomagać na miejscu – wyjaśniła Radek.

(2021-01-14 14:56:12)

Mimo wszystko załóżmy, że Pitoń jest ruskim agentem i prowadzi Polskę na skraj tragedii, bo chce, żeby w Polsce normalnie pracowali i zarabiali ludzie, zresztą zgodnie z niedawnym planem rządu. Kim w takim razie są Morawiecki, Niedzielski i Dworczyk, którzy wprost mówią, że Polska nie może sobie pozwolić na samodzielne podejmowanie decyzji, tylko patrzy na decyzje Niemiec. Tłumaczy się to tym, że Polska nie jest wyspą i „pandemia” przejdzie przez Odrę. W tym miejscu przypomnę, a może uświadomię, że Polska graniczy też z Białorusią, gdzie od początku do końca nie ma żadnych obostrzeń i DDM–ów, podobnie jak w Szwecji, sąsiada Polski przez Bałtyk. Co nam da trzymanie z Niemcami, przy „nieodpowiedzialnej” polityce Białorusi i Szwecji, postawiliśmy gigantyczną przyłbicę wzdłuż granicy i Bałtyku? I na koniec jeszcze jedno pytanie. Jeśli Pitoń postulujący uruchomienie sektorów gospodarki działa na szkodę Polski i zamówienie Rosji, to jakie zamówienie Niemiec realizują: Morawiecki, Niedzielski i Dworczyk, doprowadzając setki polskich firm do bankructwa?

(2021-01-14 14:49:39)

Waldemar ma rację, tzw. wielbiciele psów powinni ponosić konsekwencje . Tymczasem pieski gnoją miasto , tfu!

(2021-01-14 14:46:22)

Wg informacji podanych w telewizji , żeby się zgłosić do szczepienia należy w Internecie klinknąć na stronę : szczepimy się gov pl, następnie wypełnić tam kwestionariusz i wyslać. W kwestionariuszu pewnie trzeba wpisać jaki punkt szczepienia wybieramy, zapewne najczęściej swoją przychodnię, gdzie pracuje nasz lekarz rodzinny.

Oczekujemy na jeszcze bardziej szczegółowe informacje dot. sposobu zgłaszania się i rejestracji. Zgodnie z tym co podano w telewizji od jutra powinny zgłaszać się osoby chętne do szczepienia w wieku 80 lat i więcej, a za tydzień seniorzy w wieku od 70-79 roku włącznie.

(2021-01-14 11:11:00)

W tej chwili obserwujemy akcję sprzeciwu polskich przedsiębiorców, którzy walczą o przetrwanie i byt swoich rodzin. Idąc ulicą, oglądamy zamknięte sklepy. Za każdym z nich stoi rodzina, pozbawiona środków do życia. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, robiąc zakupy w marketach, które jeszcze są otwarte.

To, co uderza internautów, czyli propozycje wykupienia lokalnych zakładów usług czy hoteli, wydawało się teorią spiskową, którą traktowaliśmy z niedowierzaniem – a staje się faktem, którego jesteśmy świadkami. Naturalnie, wiele polskich firm zostało przejętych już wcześniej, ale w tym momencie to jest jawny proceder, który budzi reakcję.

A jaka to reakcja? Solidarna. Podajemy sobie linki do wypowiedzi, które obrazują problem, wymieniamy się materiałami…, a przede wszystkim, okazujemy życzliwość polskim przedsiębiorcom i zainteresowanie ich przedsiębiorczością. Gdy polskie firmy otworzą się, będziemy korzystać z ich usług, żeby je wesprzeć, a tym samym, wesprzeć polskie rodziny, na które pracują.

Oczywiście, jak wszędzie, mogą też pojawić się nadużycia…, ale od tego jest wywiad rodzinny, żeby się zorientować kiedy mamy do czynienia z polską firmą. Kto może, udziela dobrych porad prawnych, aby wszystko było w porządku.

(2021-01-14 11:09:31)

- Drugi rok pandemii COVID-19 może być cięższy niż pierwszy - powiedział szef Programu ds. Zagrożeń Zdrowotnych WHO Mike Ryan. Powołuje się przy tym na dane z dynamiki transmisji wirusa, szczególnie na północnej półkuli i nowych mutacji.

Jeśli ktoś sądził, że restrykcyjne szaleństwo pod pretekstem tzw. pandemii zniknie lada moment, to ma kolejną okazję, by zrozumieć, że tak się nie stanie. WHO zapowiada, że "drugi rok prandemii" może być gorszy od poprzedniego. Oznacza to, że musimy nastawić się na jeszcze większe restrykcje i ograniczenia ze strony rządów.

- Na początku drugiego roku pandemii trzeba powiedzieć, że może on być jeszcze gorszy, biorąc pod uwagę niektóre parametry dynamiki transmisji - powiedział Ryan.

We wczorajszym raporcie epidemiologicznym WHO napisano, że po dwóch tygodniach z mniejszą liczbą przypadków w ostatnim tygodniu odnotowano około pięć milionów nowych zakażeń.

- Po przerwach świątecznych sytuacja w niektórych krajach znacznie się pogorszy, dopiero potem nastąpi poprawa - powiedziała Maria van Kerkhove, kierownik techniczna WHO ds. Covid-19.
do roku 2025 pademia

(2021-01-14 10:58:19)


-Kilkaset osób zaszczepionych w Hiszpanii przeciwko COVID-19 zostało zainfekowanych koronawirusem - wynika z danych agencji Europa Press, powołującej się na statystyki regionalnych służb sanitarnych.

Jak widać, przedstawiana niczym bezosobowy zbawiciel szczepionka na koronawirusa nie chroni przed zakażeniem. Jak podała EP, pojawiły się nowe ogniska zakażeń w ten weekend, głównie w domach spokojnej starości.

Jak podaje agencja, od początku tego roku w ośrodkach dla seniorów na Covid-19 zachorowało ponad 100 osób, które przyjęły szczepionkę Pfizer/BioNTech. Pozytywne wyniki mieli zarówno pracownicy jak i podopieczni.

Waldemar (2021-01-14 09:12:49)

Dzień dobry, zwracam się z serdecznym apelem żeby sprzątać po swoich "uprzywilejowanych pupilach" te wszystkie KUPY zalegające na każdym skrawku zieleni
! ba nawet na kostce brukowej! Śmieci do lasu, wtedy będzie miejsce w pojemnikach na kupy PSÓW! trochę kultury trzeba mieć. Przypominam iż nadmierny hałas w godzinach nocnych może być traktowany jako Łamanie prawa
Podstawa prawna art. 51. § 1mówi:

Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Koncert charytatywny w Majdanie Starym

Konferencja on-line z prezes KRUS dr Aleksandrą Hadzik

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: dane na koniec stycznia 2021 roku

Trwa narodowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa. W życie wprowadzone zostały obostrzenia, ruszył Narodowy Program Szczepień....