Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Protest pracowników pionu urzędowego (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-12-12 13:59:49 (czytane: 2358)

Na 15 minut przestali wykonywać swe czynności. W ten sposób pracownicy pionu urzędowego, tzw. urzędnicy sądowi włączyli się w ogólnopolski protest, który od początku tygodnia trwa w polskich sądach. Pracownicy Sądu Rejonowego w Biłgoraju nie chcą paraliżować jego pracy, dlatego na 15 minutowy protest wykorzystali przysługującą im przerwę.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJednak jak podkreślają rozważane jest zaostrzenie formy protestu. -Nasze problemy jakoś nie były do tej pory dostrzegane, czy dyskutowane. Ta akcja do której my się uciekamy to jest ostateczność. Tak jak wszystkich pracowników polskich sądów dotyka nas kwestia niskich wynagrodzeń. Pracownicy z 20, 25, czy nawet ponad 30-letnim stażem pracy na rękę" zarabiają od 2 500 do 2 800 zł. Ten stan nie zmienia się od lat - przyznaje kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Biłgoraju Iwona Chmiel - Bednarz. Posłuchaj:

Pracownicy na 15 minut wstali od biurek i wyszli na schody biłgorajskiego Sądu by zamanifestować włączenie się do protestu i jego poparcie. Ich działanie poparło przynajmniej kilku biłgorajskich adwokatów, którzy w tym czasie zmierzali na rozprawy oraz mieszkańcy Biłgoraja przechodzący ulicą Kościuszki. -Każdy winien godnie zarabiać za dobrze i rzetelnie wypełnianą prace. Przecież ci ludzie mają rodziny, dzieci różne sytuacje, nie może być tak że kolejne grupy zawodowe ważne z punktu widzenia funkcjonowania społeczeństwa zmuszane są protestować. O ile nie popierałem protestu sędziów i tych, którzy  ze świeczkami ich popierali, o tyle ten protest rozumiem i popieram - usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców Miasta.

protest_sad_bilgoraj.JPG

O to czy działanie protestowe pracowników ma wpływ na prace Sądu Rejonowego w Biłgoraju zapytaliśmy jego władze. -Sąd pracuje normalnie, działanie pracowników dotyczyło kilkunastu minut nieobecności przy biurku. Nie odwołujemy spraw z wokand, co najwyżej niektóre z nich mogą mieć kilkanaście minut opóźnienia. Działania protestujących pracowników ograniczyły się do zamanifestowania ogólnopolskiego protestu - zapewnia wiceprezes biłgorajskiego Sądu Henryk Kiesz. Jak dodaje wszystkie czynności służbowe wykonywane są terminowo i prawidłowo.

protes_sad_rejonowy_bilgoraj.JPG

Przypomnijmy protest w całej Polsce trwa od poniedziałku i jest wyrazem niezadowolenia pracowników wymiaru sprawiedliwości. Coraz więcej z nich jest na zwolnieniach lekarskich (L4). Ma on potrwać do 21 grudnia.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 19

Tagi: protest   sąd rejonowy w biłgoraju   urzędnicy sądowi   sąd biłgoraj

Zobacz także

Zastępcza kara pozbawienia wolności orzeczona w zamian kary ograniczenia wolności

Dodane: 2019-06-19 13:43 - Komentarze  (0)  czytane (346)

TAGI: kara pozbawienia wolności, biłgoraj, adwokat, orzeczenie karyKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

anonim (2018-12-16 23:58:03)

Prosze państwa nikt pracowników biedronki nie obraża, żle zostało to odebrane.Jeśli poczuliście sie obrażeni to sorry .Praca pracowników sadowych jest cieżka i odpowiedzialna. Protokółują całymi dniami na rozprawach , nawet czasami bez przerwy, a gdzie czas na wykończenie protokołu, jak codziennie trzeba iść na rozprawe gdzie trzeba wszystko zapisać logicznie , powtarzam jeszcze raz logicznie.A pracownicy biedronki tez cieżko pracuja i dzwigaja produkty , szacun dla nich.

zyczliwy (2018-12-14 08:28:27)

Proszę państwa nikt pracowników Biedronki nie obraża , żle zostało to odebrane.Jeśli poczuliście się obrażeni to proszę przyjąć przeprosimy.
Pracownicy sądowi ciężko i odpowiedzialnie pracują,całymi dniami na rozprawie nawet czasami bez przerwy , gdzie trzeba wszystko logicznie zapisać ,powtarzam logicznie.Pracownicy Biedronki też ciężko pracują ,wyrazy wspolczucia.

(2018-12-13 16:43:55)

W brw mozecie robic

@niezależny@ (2018-12-13 13:03:35)

Nie wiem jak Wy ale mnie tych ludzi po prostu szkoda. Obecnie pracują za 1/4-1/5 tego co sędziowie. Jak ktoś z Was był kiedykolwiek na sali sądowej to wie jak wygląda przesłuchanie ile się Pani Basia, Marysia czy Krysia musi namachać i nie ma że oczy bolą tylko jadą aż klawiatura podskakuje. Dla mnie to połączenie pracy fizycznej z intelektualną bo pewnie też (Ci co byli w Sądzie i widzieli) jak widzieliście zaraz trzeba było jakąś dokumentację przygotować dla Was, Policji, Prokuraturze, czy dla Sędziego. No ale wszystko jest spoko dobrobyt w Polsce rośnie a Ci co płacą podatki i domagają się godziwego życia - DOOOOOOOOOO ROBOOOTYYYYY !!! I zapewniam Was z nich zawsze podatki zedrą a czy w resorcie Wszyscy płacą podatki ?????? To pytanie i odpowiedź pozostawiam dla Was.

Pozdrawiam i życzę powodzenia Pracownikom Sądów, i innym żebyście nie musieli się zastanawiać co rzucić do garnka i co postawić na Świąteczny stół.

Wesołych Świąt :)

anonim (2018-12-13 12:48:10)

Proszę państwa - nikt pracowników Biedronki nie obraża, żle zostało to odebrane, jeśli poczuliście się obrażeni to proszę przyjąć przeprosimy.Nasza praca jest ciężka i odpowiedzialna a od 10 lat nie mieliśmy powdyżek , a przecież ceny ciągle idą w górę.

(2018-12-12 20:26:05)

To postrajkowali.

Pracownik (2018-12-12 17:21:58)

Pracownicy Biedronki nie muszą być ciągle obrażani przez byle pierdzistolka.

(2018-12-12 16:08:46)

MOZNA DO BIEDRONKI POJSC DO PRACY

(2018-12-12 16:06:50)

A PO CO PROTESTOWAC MOZNA DO BIEDRONKI POJSC DO PRACY

Protestujac nie obrażaj innych (2018-12-12 16:04:24)

Skoro zazdroszczą tak pracy w Biedronce chce ich poinformować ze właśnie rozpoczęły się przyjęcia do pracy w Biedronce.
Większość z pracowników Biedronki ma takie samo wykształcenie jak protestujący

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

III sesja VIII Kadencji Rady Miasta Biłgoraj: Emisja NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl

Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki...