Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj ponad 27 tys. zł, Józefów 15 tys. - pomocy dla powodzian z Wilkowa

Dodał: TF Data: 2010-06-25 15:56:11 (czytane: 3910)

Radni Biłgoraja i Józefowa podjęli uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Wilków. Do akcji włączają się także szkoły i organizacje charytatywne.Już tydzień temu (patrz: Dary z Biłgoraja pojechały do gminy Wilków) Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju wraz z Urzędem Miasta Biłgoraj zorganizował transport darów dla dotkniętej powodzią Gminy Wilków. Ze środków zebranych w UM, jednostkach organizacyjnych oraz w szkołach i przedszkolach zakupiono środki czystości i artykuły chemiczne. Ze środków zebranych przez PCK zakupiono artykuły żywnościowe. Dary zostały dostarczone dzięki pomocy Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Biłgorajskiemu Przedsiębiorstwu Społecznemu.


wilkow_pomoc_bilgoraj.jpg


Na dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni podjęli uchwałę, którą poszkodowanej gminie Wilków udzielili pomocy finansowej na usuwanie skutków powodzi. Chodzi o kwotę 27 285 zł. - Postanowiliśmy przekazać symboliczną złotówkę od każdego mieszkańca Biłgoraja. Za zebrane środki, w uzgodnieniu z Wójtem Gminy, zamierzamy dokonać zakupu mebli od miejscowych producentów – informuje Janusz Rosłan. Jak zapewnia burmistrz są prowadzone z firmą Black Red White rozmowy by zakupić meble po korzystnych cenach. Prawie 10 tys. zł – także z przeznaczeniem na zakup mebli, zgromadził już PCK w Biłgoraju.

wilkow_pomoc_bilgoraj_1.jpg


Jeśli ktoś chciałby indywidualnie wesprzeć ofiary powodzi można tego dokonać wpłacając pieniądze na rachunek:
Zarządu Rejonowego PCK w Biłgoraju: 83 1020 5385 0000 9302 0036 5700 z dopiskiem „darowizna dla powodzian”
lub na specjalnie utworzone konto bankowe Urzędu Miasta Biłgoraj – PKO BP S.A. o/Zamość 65 1020 5356 0000 1702 0132 5638.

wilkow_pomoc_bilgoraj_2.jpg


15 tysięcy złotych na pomoc dla poszkodowanych w powodzi mieszkańców Gminy Wilków przekazali także józefowscy radni. To nie jedyna taka pomoc dla powodzian. W miniony czwartek do Wilkowa wyjechał transport żywności i środków chemicznych, zebranych od mieszkańców gminy. Zastępca burmistrza Ireneusz Wilczyński nie ukrywa, że jest pod dużym wrażeniem hojności darczyńców. Podkreśla, że są wśród nich nawet ci, którzy sami otrzymują pomoc z Banku Żywności, a mimo to dzielą się nią z innymi potrzebującymi.

wilkow_pomoc_bilgoraj_3.jpg


Ponadto na koncie Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń” w Józefowie są pieniądze ze zbiórki, prowadzonej w poszczególnych miejscowościach. Wszystkie środki zostaną wykorzystane na zakup urządzeń do osuszania domów i przekazane powodzianom z Wilkowa.

Zbiórki jeszcze się nie skończyły. Środki czystości, materiały budowlane, artykuły higieniczne i trwała żywność są przyjmowane w siedzibie Stowarzyszenia "Podaj Dłoń”.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: UM Biłgoraj

Zobacz także

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 812 przypadków zakażenia koronawirusem

Dodane: 2020-07-12 20:30 - Komentarze  (3)  czytane (7050)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.97.214

-Ciekawe (2010-06-25 20:04:37)

Jak malutkie te pensje? Ciekawe czy mniejsze niż w innych miejscach pracy w Biłgoraju.

- (2010-06-25 17:52:13)

A ja popieram tylko pomoc gminie Wilków, bo to że meble będą z BRW w niczym nie odczują pracownicy tego zakładu.To nie zwiększy ich bardzo malutkich pensji.

-mac (2010-06-25 16:29:35)

dobry pomysł, upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Pomożemy gminie Wilków i jednocześnie BRW. popieram

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...