Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj pamięta o ofiarach zbrodni katyńskiej i ofiarach katastrofy Smoleńskiej (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-04-09 11:06:14 (czytane: 2682)

Z inicjatywy posła na Sejm RP Piotra Olszówki, odbyły się w Biłgoraju uroczystości związane z 78. rocznica zbrodni katyńskiej i 8. rocznicą tragedii smoleńskiej. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej w kościele św. Jerzego w Biłgoraju. Następnie odbył się apel poległych i złożono kwiaty.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUroczystej Eucharystii - sprawowanej w intencji Ojczyzny oraz ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej - przewodniczył proboszcz parafii Św. Jerzego w Biłgoraju, ks. Stanisław Budzyński. We wstępie do Mszy świętej mówił: -Chcemy w Bożym Miłosierdziu zanurzyć to wszystko, co jest dla nas trudne, bolesne. Wybaczyć krzywdy, odpowiedzieć na nienawiść i zło dobrem i miłością. Bożemu Miłosierdziu polecamy także naszą Ojczyznę, jej bolesna i chwalebną przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość.

katastrofa_smolenska_bilgoraj_rocznica.JPG

Okolicznościową homilię wygłosił proboszcz parafii w Starym Bidaczowie, ks. Rudolf Karaś. Mówił o pamięci, podkreślał: -Aby poznać współczesność trzeba spojrzeć w przeszłość. Przeszłość, to przede wszystkim ludzie, radosne i smutne wydarzenia, piękne i bolesne chwile. Każda rocznica to wspomnienie ludzi, którzy są dla nas przykładem wiary, umiłowania Ojczyzny i poświęcenia. To dla nas współczesnych najlepsza lekcja historii i wychowania.

Reklama.

Po Mszy świętej, uczestnicy uroczystości udali się pod Krzyż Katyński, znajdujący się na części wojskowej cmentarz przy ul. Lubelskiej. Tutaj odbył się apel poległych, złożono kwiaty i zapalono znicze - jako wyraz pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Zbrodnia katyńska to określenie wymordowania blisko 22 tys. obywateli Polski, wiosną 1940 roku decyzja władz ZSRR przez polityczną policję sowiecka NKWD. Przez ponad 50 lat prawda prawda o ludobójstwie Polaków, dokonanego z rozkazu Józefa Stalina była ukrywana przed opinią publiczną. Polacy jednak nigdy nie zapomnieli o swych przodkach, którym za wierność Polsce, umiłowaniu jej wolności i przywiązania do polskiej tradycji i kultury, przyszło m. in. w Katyniu, Smoleńsku, czy Charkowie zapłacić najwyższą cenę. Uznani za "wrogów władzy sowieckiej” zostali zamordowani strzałami w tył głowy.

katastrofa_smolenska_bilgoraj_rocznica__2_.JPG

-Samo powiedzenie pamiętam nie wystarczy, stąd nasza dziś tu obecność, modlitwa to realizacja pamięci i oddanie szacunku i czci ofiarom stalinowskich zbrodni, którym synonimem stał się "Katyń" oraz przywołanie tych, którzy przed 8 laty - wierni obowiązkowi - zginęli w katastrofie smoleńskiej - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl poseł Piotr Olszówka.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 78

Tagi: katastrofa smoleńska   zbrodnia katyńska   katyń   biłgoraj

Zobacz także

Brat naszego Boga. Spektakl na podstawie sztuki Karola Wojtyły wystawiono w Łukowej (FOTO)

Dodane: 2019-03-18 17:02 - Komentarze  (0)  czytane (106)

TAGI: brat naszego boga, spektakl, łukowa, gok łukowaKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.207.146.166

CzAd (2018-04-10 12:49:44)

Brawo cenzor!

CzAd (2018-04-10 01:39:36)

Olszowka - dziecko koniunktury

Nie wybierać (2018-04-09 22:58:43)

Radna Strzałka może powie ile opuściła sesji w powiecie jak była w USA. Tacy radni pod pomniki?

panie redaktorze weź się ogarnij (2018-04-09 18:22:55)

nie BIŁGORAJ QRNA NIE BIŁGORAJ !!!! . To ugrupowanie ludzi którzy nie potrafią uszanować flagi narodowej i podlegających postępowaniu prokuratorskiemu , te napisy na fladze biało-czerwonej nożna porównać do spalenia polskiej flagi przez ukraińców.dobrze że są zdjęcia ci ludzie muszą za to ponieść odpowiedzialność.

Ryjek (2018-04-09 17:14:36)

W Biłgoraju są 3 odłamy PiS-u 1-Borowców 2-Olszówki i Zawiślaka. a Trzeci to tych którzy się wahają gdzie stanąć, żeby być i nikogo nie urażić.

(2018-04-09 15:47:17)

gdzie jest Borowiec PiS - Borowce

tatar (2018-04-09 15:46:38)

szacunek panowie PiS szczególnie byli: ORMO, ZOMO i SB

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci... 76. rocznica pacyfikacji Różańca (FOTO)

18 marca 1943 roku Niemcy z pomocą ukraińskiej policji przeprowadzili...

UWAGA! Zamknięcie odcinków drogi krajowej

15 marca br. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu...

Kongres Mediacji

W Biłgoraju trwa Kongres Mediacji Szkolnych, organizowany pod patronatem...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Bal sportowca (FOTO, VIDEO)

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu, podczas której nagrodzono sportowców...

"Wyklęci" przywracani ludzkiej pamięci (FOTO, AUDIO)

Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona. I będą tak przez...

Ogłoszenia