Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Dodał: red Data: 2020-05-27 16:59:26 (czytane: 4794)

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają się w maju. W związku z epidemią koronawirusa, biskup Mariusz Rojek, przeniósł je na jesień. Miały odbyć się w październiku. 20 maja, ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej wydał nowy komunikat. Parafie zmieniają terminy. Uroczystości już w czerwcu.-W odpowiedzi na decyzje biskupa Mariana Rojka, dopuszczającej organizacje komunii świętych w innym terminie niż pierwotnie planowanym jesienny, wspólnie z rodzicami dzieci klas trzecich podjęta została decyzja o organizacji w naszej parafii, I Komunii świętej w czerwcu br. Za tą decyzją stoi chęć umożliwienia dzieciom jak najszybszego pełnego uczestnictwa we Mszy świętej oraz możliwość roztropnego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania - podkreśla ks. Krzysztof Jankowski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Soli k/Biłgoraja.

Czytaj także: Komunikaty Biskupa odnośnie I Komunii świętej i Bożego Ciała

Jak podkreśla ks. proboszcz, decyzja co do organizacji I Komunii świętej w czerwcu pozwoli jeszcze w tym roku szkolnym z lekkim tylko przesunięciem, świętować to ważne wydarzenie rodzinom i całej wspólnocie parafialnej. -Ten miesiąc, który nam został chcemy intensywnie wykorzystać na przygotowanie dzieci do sakramentów, przypomnienia i utrwalenia prawd wiary oraz godnego duchowego przygotowania. Stąd też zachęcamy do domowej katechezy, zaangażowania w lekcje religii online, uczestnictwa we Mszy świętej całymi rodzinami oraz nabożeństwach majowych i czerwcowych - dodaje kapłan.

pierwsza_komunia_swieta.JPG

Podobne decyzje podjęli także proboszczowie innych biłgorajskich parafii. -Po konsultacjach i ustaleniach z rodzicami dzieci klas trzecich informujemy o nowych terminach Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. I termin to niedziela, 21 czerwiec br. o godzinie 14:00 (dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju), II termin to uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła czyli 29 czerwiec br. o godzinie 10:30 (dzieci z pozostałych szkół z terenu parafii) oraz III termin – niedziela, 18 października br. o godz. 10:30  (dla dzieci, które nie przystąpiły w terminie czerwcowym) - poinformował ks. Witold Batycki, dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe i kustosz Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Czytaj także: Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Czerwcowy termin I Komunii świętej wprowadza także parafia Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju i biłgorajska parafia św. Jana Pawła II. -Pamiętajmy, iż I Komunia święta to przede wszystkim wydarzenie natury religijnej, dotyka sfery duchowej i moralnej. To bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla parafii, ale również dla całej rodziny, w której dziecko wzrasta i żyje. Stąd najważniejsze jest to, by przygotować dzieci jak najlepiej duchowo. Przygotowanie dotyczy zarówno sakramentu pokuty i pojednania, jak i przyjecie Komunii świętej. To wydarzenie musi więc mieć charakter religijny i duchowy, to ma być święto rodziny tej rozumianej jako rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, osób najbliższe ale także jako rodziny parafialnej - podkreśla ks. Krystian Bordzań, katecheta przygotowujący dzieci do I Komunii świętej. Jak zaznacza ks. Bordzań. Pierwszy termin to 11 czerwca, czyli Uroczystość Bożego Ciała, drugi termin to 6 września.

Reklama.

W pierwszą niedzielę września, zaplanowana jest także I Komunia święta w parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju. NA 13 i 20 czerwca br. planowane są I Komunie święte w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: i komunia święta   koronawirus   biłgoraj   kościół katolicki

Zobacz także

Spotkanie popielgrzymkowe pątników (FOTO)

Dodane: 2020-09-23 20:56 - Komentarze  (0)  czytane (550)

TAGI: spotkanie popielgrzymkowe, pielgrzymka zamojsko - lubaczowska na jasną górę, ks. marek mazurek, biłgoraj pielgrzymkaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.71.23

pqkouxgujo (2020-07-28 18:03:17)

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...