Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Legioniści na Górze Tabor (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-07-16 16:31:05 (czytane: 3580)

Dziś w Biłgoraju zakończyły się trzydniowe rekolekcje dla członków Legionu Maryja. Przyświecało im hasło „wspiąć się na Górę Przemienienia Pańskiego”. Odbyły się one w parafii pw. Św. Jana Pawła II i poprowadził je biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, ks. Stanisław Jamrozek.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Chciałem byśmy spotykając się na tych rekolekcjach z naszym Panem, mogli odpowiedzieć na Jego zaproszenie do zbawienia i wpatrując się w Matkę Najświętszą mogli śladować Jej pokorę, Jej świętość. Byśmy na nowe uświadomili sobie że jesteśmy dziećmi Bożymi i w świecie obrazem Jego miłości i dobra - mówi w rozmowie z bilgoraj.com.pl biskup Jamrozek.

rekolekcje_legion_maryi_1_.JPG

W tegorocznych rekolekcjach, które w Biłgoraju organizowane są już od 25 lat, wzięło kilkaset osób, uczestniczyli w nich legioniści z całej Ziemi Biłgorajskiej. Na rekolekcje złożyły się Msze święte, konferencje i wykłady, adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i praca w grupach oraz modlitwy legionowe i Apel Jasnogórski.

rekolekcje_legion_maryi_bilgoraj.JPG

W rekolekcjach uczestniczyła m. in. prezydent Kurii Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, Krystyna Furmaniak: -Naszym rekolekcjom przyświecało hasło, by wspinać się na Górę Przemienienia, by nas Pan Jezus Przemienił. Właśnie przemienieni modlitwa, pokorą, dobrocią i troską, mamy z tej Góry zejść do tych, którzy są w "dolinach" utrudzenia, zagubienia, sa w nałogach, odeszli od Kościoła. By pokazywać im Boga i do ufnej wiary zachęcać nie tyko słowem ale przede wszystkim własnym przykładem.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: legion maryi   rekolekcje   kościół św. jana pawła ii   biłgoraj

Zobacz także

Oldboje MOSiR Włodawa najlepsi w Biłgoraju

Dodane: 2022-01-18 07:56 - Komentarze  (0)  czytane (784)

TAGI: osir biłgoraj, turniej piłki nożnej, sport biłgoraj, piłka nożna halowaKomentarze (17)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.98.96

tuSSek (2021-07-21 12:43:41)

do 2021-07-18 19.14.43 frustrat

s (2021-07-19 13:40:47)

Czy każda okazja jest dobra dla nienawistników aby zaatakować chrześcijan? W czym przeszkadzają wam te starsze panie, które udzielają się społecznie a dodatkowo modlą się również za was? Czy TW "Adam" jest dla Was wzorem księdza, że go tu cytujecie?

Zamilcz (2021-07-18 19:14:43)

Czeslaw. Jesteś wrzodem na d...e w całym Biłgoraju.

(2021-07-18 17:43:36)

Centralna dla wiary katolickiej jest Msza święta, a jej głównym punktem jest celebracja Eucharystii. Katolicy wierzą, że chleb i wino poprzez słowa konsekracji wypowiedziane przez kapłana są przeistoczone w rzeczywiste ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Kardynał Stefan Wyszyński na temat władzy kapłanów napisał w następujący sposób:

"Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim — nad samym Bogiem! Jesteście przecież „spirituales imperatores" a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, on tego od Was chciał! Będziecie mu rozkazywać gdy na Wasze słowa zstępować będzie na ołtarze — Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy… Kto ku Wam patrzy, widzi w was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem." (Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński, Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2 IX-X 1960, s.165.)

Eucharystia, wedle katolickiego nauczania, nie jest wspominaniem ofiary Chrystusa, lecz jest to samo dzieło odkupienia , przebłagalna ofiara Jezusa:

„Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną ofiarą. Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący – obecnie przez posługę kapłanów – który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny… A skoro w tej Boskiej ofierze, dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób krwawy, ofiara ta jest naprawdę przebłagalna". (KKK 1367, Sobór Trydencki: DS 1743)

Protestanci uważają to podejście za pomniejszanie, degradację ofiary krzyżowej, zwracając uwagę, że Chrystusa została złożona raz na zawsze. Jest w pełni doskonała, wystarczająca do zbawienia. Nic nie można do niej dodać, ani ująć. Nie można jej uobecnić, odprawić, złożyć. Powołują się przy tym na takie wersety Pisma Świętego jak:

„A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Wykonało się! I skłoniwszy głowę oddał ducha”. (Ew. Jana 19:31, Biblia Tysiąclecia)

„Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, (27) takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie”. (List do Hebrajczyków 7:26-27, Biblia Tysiąclecia)

„Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze. Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga”. (List do Hebrajczyków 10:10-12, Biblia Tysiąclecia)

Zarówno katolicy, jak i protestanci wierzą w obecność Pana Jezusa podczas Komunii. Różnica dotyczy sposobu, w jaki jest On obecny. Kościół katolicki wierzy w realną, cielesną (substancjalną) obecność Chrystusa pod postacią chleba (opłatka). Nauka o transsubstancjacji oznacza, że po słowach konsekracji wypowiadanych przez kapłana – Pan Jezus staje się obecny podczas Komunii w sposób realny i substancjalny. Konsekrowana hostia pozostaje ciałem Chrystusa w sposób trwały, a więc również po zakończeniu sakramentu. Hostie po konsekracji są przedmiotem czci i adoracji, używa się ich także przy następnym rozdawaniu Komunii.

Reformowany protestantyzm podkreśla, że Wniebowstąpienie Chrystusa oznacza Jego cielesną nieobecność na ziemi. Jezus zasiadł po prawicy Ojca w niebie. I choć obecność Chrystusa w Eucharystii nie jest obecnością cielesną, to jest to obecność jak najbardziej realna i szczególna. Chrystus podczas Komunii jest obecny dzięki Duchowi Świętemu, którego posłał po swoim cielesnym odejściu. Dzięki mocy Ducha Świętego karmi wierzących Swoim ciałem i krwią poprzez chleb i wino. Jednak to nie one ulegają przemianie, lecz uczestnicy Komunii. Przemiana odbywa nie w elementach Wieczerzy, lecz w przyjmujących chleb i wino z rąk Chrystusa.

Protestanci zatem wierzą, że dzięki działaniu Ducha Świętego zwykłe środki niosą niezwykłe skutki. Dzięki działaniu Ducha grzeszna Maria wydaje na świat bezgrzesznego człowieka; grzeszni, omylni ludzie spisują bezbłędne, święte Słowo Boże; zwykła woda staje się Bożym środkiem włączenia do społeczności Kościoła; zwykły chleb i wino stają się elementami duchowego posilenia i wspólnoty z Bogiem wokół Stołu. Wszystko to czyni Duch Święty.

(2021-07-18 17:40:34)

Protestanci uznają tylko chrzest i eucharystię odrzucając sakrament Komunii Świętej i Bierzmowania. Nurt Kalwinistyczny odrzuca wszystkie sakramenty uznawane przez religię katolicką. W protestantyzmie funkcje kapłanów mogą pełnić również kobiety, co stoi w sprzeczności z doktrynami innych nurtów chrześcijaństwa.

(2021-07-18 17:30:03)

Ks. Boniecki: nie będę walczył o nazwy ulic

Duchowny ocenia, że Jan Paweł II został w naszym kraju "wywindowany na poziom nadludzki". "Kiedy już zaczął być wszechobecnym wcieleniem wiary w Boga, wcieleniem Kościoła, ojczyzny i wszelkiej mądrości, kiedy już został odczłowieczony, stał się zjawą bliższą swoim pokracznym pomnikom niż realnemu sobie. Dla polskiego katolicyzmu stał się oczywistym dowodem wyjątkowości, wielkości i narodowego wybraństwa" – pisze ks. Boniecki. Ale to - jak twierdzi - "nie działa zupełnie na wielu młodych Polaków, którzy przytłoczeni czczym »janiepawleniem« nie wyznają kultu papieża"."Był maską hipokryzji władzy i Kościoła, wzajemnie zblatowanych w przyziemnych interesach" - tłumaczy ks. Boniecki. Na koniec stanowczo oznajmia, że nie podpisze listu w obronie Jana Pawła II. "Nie będę walczył o nazwy ulic, co zaś do pomników, to ich niegdysiejszy wysyp musiał się źle skończyć. Janowi Pawłowi II teraz nie obrona jest potrzebna, ale pełna prawda" - podsumowuje.

(2021-07-18 17:28:30)

Poprzedni 6-letni zakaz wypowiedzi ksiądz Boniecki otrzymał za komentarz na temat krzyża w Sejmie. W programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" powiedział, że na pytanie "czy krzyż powinien wisieć w Sejmie" "obie odpowiedzi są poprawne". Podtrzymał tę opinię również w rozmowie z dziennikarką TVN24.

- Są sprawy, w których trzeba walczyć, krew przelewać, ale są też takie, w których trzeba ustąpić i nie jest to wypieranie się wiary - tłumaczył. - Obwieszenie kraju krzyżami nie powstrzyma laicyzacji - mówił, odpierając zarzuty, że krzyż ma być odpowiedzią na zeświecczenie. - Jeśli obwiesimy cały kraj krzyżami, każda instytucja będzie miała swojego kapelana - to nie będzie oznaczało, że jesteśmy krajem katolickim - dodał.

- Nie ma dla mnie większego znaczenia, co pomyślą ludzie o moim komentarzu o krzyżu. Uprzedzałem mojego przełożonego, że mogą być kłopoty, że będę się starał być ponadpartyjny w tej rozmowie - mówił ksiądz Boniecki.

Silk (2021-07-18 12:34:54)

Brawo Czesław! Wreszcie napisałeś kilka słów prawdy o sobie. Rób tak dalej... :)

Czeslaw (2021-07-17 14:37:48)

Logan POdpisz sie gnido a nie robisz tlum jak by cie wszyscy wspierali. a wiesz ze twoje wpisy maja w czterech literach

Czeslaw, (2021-07-17 13:47:13)

Ponownie przepraszam, jestem cienias, nie umiem pisać i realnie myśleć. Ot tak klepię co mi do łba przyjdzie. No ale co mam sensownego robić ?

(2021-07-17 12:52:55)

Moze ta sierota logan sie podpisze

(2021-07-17 12:34:21)

Ktoś Czesławowi tekst napisał, przecież ta sierota nie umie sklecic zdania i trzy błędy w słowie np. Bąk potrafi zrobić.

Czeslaw (2021-07-17 12:25:53)

Logan swoimi wpisami wyczerpales wszystkie znamiona ciezkiej choroby i powinienes byc natychmiast umieszczony na oddziale zamknietym.

(2021-07-17 12:11:01)

same białogłowy i jeden z czerwonym irokezem

Logan (2021-07-17 11:59:00)

Ręce opadają. Nieuk Czarnek, zwany, chyba przez przypadek ministrem edukacji, sponiewierał księdza Adama Bonieckiego, zarzucając mu, tu cytat, ksiądz Boniecki to nie jest kościół chrześcijański, tylko neoprotestancki. Może ktoś wytłumaczy temu tlumokowi, że kościół neoprotestancki to też jest chrześcijański......

abc (2021-07-17 10:15:27)

Same białogłowy już zostały. I tylko dary najważniejsze.

no ...biłgorajska (2021-07-16 18:41:01)

młodzież weszła do kościoła , na zdjęciach prawie KSM

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...