Strona startowa

Patronat

BIŁGORAJ: Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO

Data:07 07 2019
godz. 16:00
Miejsce: Plac BCK

7 lipca 2019 r. na scenie letniej przy BCK w Biłgoraju odbędzie się Jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO pod patronatem J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Jak na jubileusz przystało organizatorzy przygotowali niespodzianki i ciekawe koncerty. Zapowiada się wyśmienita uczta duchowa, a to za sprawą ciekawych wykonawców.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jerzego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Dr Jana Śrutwy. Chcemy też w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bogu za te wszystkie lata trwania festiwalu w Biłgoraju. O godz. 17.00 na scenie letniej BCK rozpocznie się część koncertowa.

solideo_2019_plakat.jpg

Jako pierwszy wystąpi zespół LA PALLOTINA z Warszawy. La Pallotina, czyli chrześcijański zespół założony przez księdza Andrzeja Daniewicza. Muzycy postawili na rockową nutę. Dlaczego? Ponieważ „rock” po angielsku znaczy „skała” i na Tej skale chcą przekazać słuchaczom ewangeliczne przesłanie połączone z osobistym świadectwem. Słowa: „La” to jeden z dźwięków gamy muzycznej, a „Pallotina” pochodzi od Św. Wincentego Pallottiego. Tak więc La Pallotina jest muzycznym dziełem apostolskim SAC. Zespół nagrał dwie płyty „Pusty Plac” 2008 i „Urodzisz się od nowa” 2010.

Koncert s. Julity Zawadzkiej to bardzo pięknie wykonane głębokich utworów, które poruszają do głębi a kropla drąży skałę.

Bardzo ciekawie zapowiada się koncert zespołu "Muode Koty". Jest to hip-hopowy zespół chrześcijański. Oprócz koncertów prowadzą również rekolekcje i profilaktykę w szkołach. Swoim talentem i pasją dla Boga gromadzą sobie coraz więcej fanów! Mówią o nich, że są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna. Koty, które nie idą za stadem baranów, tylko kroczą pod prąd. Przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Mimo młodego wieku, po wielu przejściach i niebezpiecznych zakrętach takich jak "Sex, drugs Rock’n Roll", głosimy dobrą nowinę wśród młodzieży! Świadomi swojej słabości, oddajemy się w ręce Tego, który może wszystko!

Kolejny koncert, który bardzo ubogaci nasz festiwal to występ zespołu Let Him Run. Jest to – polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums).

Na zakończenie festiwalu będzie koncert uwielbienia prowadzony przez ks. Andrzeja Wąska i zespół Aniołki.
W trakcie festiwalu będzie towarzyszyło nam 100 tancerzy składających się z chętnych wolontariuszy, którzy zatańczą do utworu "Z ciemności do światła" w wykonaniu s. Julity Zawadzkiej. Tancerze w specjalnych jubileuszowych koszulkach będą nam towarzyszyć przez cały festiwal.

Organizatorami festiwalu są: Komitet Organizacyjny SOLI DEO, KSM „Nadzieja” i „Serce”, a współorganizatorami są: Urząd Miasta w Biłgoraju, Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.

To wszystko za 20 lat trwania SOLI DEO w Biłgoraju. Bogu za to niech będą dzięki!!!

Pogram Festiwalu:
7 lipca 2019 r. (niedziela)
godzina 16:00 - Eucharystia w kościele pw. Św. Jerzego - przewodniczy J.E. Ks. Bp dr Jan Śrutwa.

godzina 17:00 - Rozpoczęcie części koncertowej:
Koncert zespołu La Pallotina
Koncert s. Julity Zawadzkiej
Koncert zespołu Muode Koty
Koncert zespołu Let Him Run
Koncert Uwielbienia - ks. Andrzej Wąsek i zespół Aniołki

Miejsce Festiwalu: Plac przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

Wstęp na festiwal jest wolny! Szczegółowy program festiwalu umieszczony jest na plakacie.

Zapraszamy!

Imprezy

2019-06-12 - 2019-09-09

BILGORAJ: Kokurs literacki

2019-06-26

E-akta - skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych

2019-06-26

e-akta - skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych

Patronat piknik_rodzinny_gromada_plakat.jpg
2019-06-30

GROMADA: XII Festyn rodzinny

2019-06-30

CHŁOPKÓW: Turniej miejscowości

2019-06-30

TARNOGRÓD: 76. rocznica wysiedleń

2019-07-05

ROCKOWISKO ZWIERZYNIEC

2019-07-05 - 2019-07-07

BIŁGORAJ: Dni Tarnogrodu 2019

2019-07-07

TARNOGRÓD: Regionalny Konkurs Kulinarny

Patronat
2019-07-07

BIŁGORAJ: Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO

2019-07-07

ALEKSANDRÓW: Konkursu Piosenki Partyzanckiej

Konkursy