Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Egzaminy ósmoklasisty nie są zagrożone

Dodał: red Data: 2019-04-12 17:16:54 (czytane: 2933)

Dziś zakończyły się egzaminy gimnazjalne. W Powiecie Biłgorajskim przebiegły one bez zakłóceń, tak jak w całym Województwie Lubelskim. Od poniedziałku rusza kolejny egzaminacyjny maraton. W dniach 15 - 17 kwietnia sprawdzana będzie wiedza uczniów kończących podstawówkę.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJak informuje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl, inspektor do spraw oświaty i wychowania Urzędu Miasta Biłgoraj, Anna Florkiewicz nie ma zagrożenia dla egzaminu ósmoklasisty. -Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami naszych placówek. Sprawdzian wiedzy uczniów kończących szkołę podstawową mimo strajku nauczycieli nie jest zagrożony. Uspokoić pragnę rodziców wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach się odbędą. Placówki są na nie gotowe. Są wyznaczone składy komisji, w tym osoby z zewnątrz spoza szkoły - oczywiście jest to osoba z uprawnieniami - która jest obserwatorem. Wszystko po to, by wszyscy uczniowie mieli jednakowe możliwości i warunki. Wszystko odbędzie się zgodnie z przepisami prawa - podkreśla.

ezaminy_osmoklasisty.JPG

To pierwszy egzamin ósmoklasistów po wprowadzonej przez rząd reformie edukacji, która wygasiła gimnazja i wprowadziła 8-klasowe szkoły podstawowe. Egzamin jest obowiązkowy, to znaczy, że uczeń musi do niego przystąpić aby skończyć szkołę podstawową. Ósmoklasiści w poniedziałek od godziny 9:00 wykazywać się będą wiedzą z języka polskiego, we wtorek z matematyką, a we środę 17 kwietnia, z języka obcego.

Przypomnijmy, od dziś zajęcia dydaktyczne prowadzone są w Szkole Podstawowej Nr 4, to druga obok "Jedynki" podstawówka, która nie strajkuje. -Nauczyciele w zgłosili gotowość powrotu do pracy, zajęcia odbywają się normalnie - informuje dyrektor "Czwórki" Monika Bednarz.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: egazminy ósmoklasisty   biłgoraj   anna florkiewicz   oświata biłgoraj

Zobacz także

Trwa rekrutacja do II tury projektu PCK dla wolontariuszy

Dodane: 2020-05-28 13:15 - Komentarze  (0)  czytane (98)

TAGI: rekrutacja, pck biłgoraj, aktywni na 100 lat, polski czerwony krzyżKomentarze (21)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

do nauczyciel (2019-04-15 07:44:31)

Toby było najpierw oskubali rodziców z kasy na korki a potem wypieli d...na dzieci , ale i tego też bym się spodziewał po tych egoistach

Nauczyciel (2019-04-14 15:30:42)

Biłgorajscy nauczyciele dopuszczą dzieci do wszystkich egzaminów jakie sie mają odbyć!!!

(2019-04-14 10:26:39)

Potrzeba dobra wola do rzeczowych negocjacji z obu stron. Wielkim błędem jest próba dyskredytacji nauczycieli. Większość społeczeństwa uważa, że zasadna jest walka nauczycieli o lepsze płace i reorganizację oświaty. Uczniów na pewno nie warto narażać na dodatkowe stresy przed egzaminami. Obie strony sporu są za to odpowiedzialne.

Grzegorz z Chetyna (2019-04-14 07:32:48)

Wszyscy mają dość tych protestów i po kolei się odwracają od nauczycieli. Oparcia nie mają nawet w Kościele. Jeden z duchownych w Złotoryi podczas mszy nazwał nauczycieli "swołoczą, którą trzeba przepędzić".

Andrzej (2019-04-13 19:19:28)

Czy nauczyciele z biłgorajskich szkół dopuszczą uczniów do matury? Czy można przenieść jeszcze dziecko do katolickiego liceum?

(2019-04-13 18:43:14)

Komentator "myślenie nie boli" ma rację. Oświata wymaga zmian, Lepsze płace i kontrola skuteczności nauczania. Dawniej nie było mody na korepetycje, zdarzały się rzadko. Wtedy obowiązywał zakaz udzielania korepetycji przez danego nauczyciela, jeśli on uczył tego ucznia. Ze względów etycznych swoim uczniom nie wolno było udzielać korepetycji odpłatnych. I słusznie, bo mogłoby być podejrzenie, że nauczyciel celowo stawia zaniżone stopnie, żeby sobie zdobyć chętnych na korki. Biłgorajskie szkoły wyróżniają się w rankingach dobrym poziomem nauczania, o czym świadczą wyniki uczniów olimpiadach , konkursach itd. Tak więc kadra nauczycielka zasługuje na szacunek, a nie agresywne ataki.

(2019-04-13 18:28:45)

Przed II wojną światową, tamta władza bardzo ceniła nauczycieli.

xyz (2019-04-13 16:14:17)

jak nauczyciel ma mieć szacunek kiedy nie ma rozumu. Zobaczcie co robi ta elyta ,jak się sama zeświniła. Masakra, czego oni mogą uczyć dzieci jak ich honor można kupić za pieniądze.

do poniżej (2019-04-13 13:06:18)

Brawo! Nareszcie głos rozsądku!

4236 (2019-04-13 10:18:50)

Ale nauczyciele zarabiają tyle co na zachodzie ,mają masę dodatków, podwójnie mają płacone od rodziców , bo korki są niemal przymusowe .To jest tak rodzic płaci podatek na szkolę i jeszcze pod stołem na korki .Bo za kasę w szkole nauczyciele odwalają program. Gdybym ja w pracy tak pracował to by mnie wywalili i nikt by mi nie dawał urlopu płatnego dla podratowania zdrowia. Kto ma w Polsce taki urlop?Podwyżki niech będą za efekty a nie walenie w ch...a.To strajk polityczny i to wszystko

myślenie nie boli (2019-04-13 09:55:39)

Kilka uwag: 1. przywołując przykład Niemiec dopowiedz że tam nauczyciel zarabia tyle, żeby nie musiał strajkować, ma status wysoki status społeczny, uczniowie i ich rodzice oprócz praw w szkole mają bardzo dużo obowiązków. Np. -u nas uczeń olewa sobie cały semestr a potem nagle chce się poprawiać. W Niemczech tego nie ma- są terminy sprawdzianów, egzaminów itp., na jaka notę uczeń zasłużył to taką otrzymuje na semestr. 2. Uważam że Karta Nauczyciela powinna zostać zmieniona a rozliczenie czasu pracy nauczyciela powinno być klarowne-czyli w szkole każdy nauczyciel powinien mieć miejsce -(biuro? jak w każdej normalnej firmie) - żeby swoje obowiązki zawodowe nie musiał wykonywać w domu- w jakim czasie jest to do zrobienia?-takie zasady sa np. w szkołach w Anglii 3. Narobiło się u nas w Polsce tak wiele wyższych uczelni które rozdają dyplomy, że każdy uważa za swój obowiązek dzielić się swoimi przemyśleniami w internecie. To błąd-nie idźcie tą drogą, dyplom nie odzwierciedla integligencji. Inteligentny człowiek wie , że każda praca wymaga tzw "wagi" to znaczy określenia jakie jest jej znaczenie dla jednostki i dla zbiorowości-ten problem został szeroko opisany w litaraturze fachowej przez naukowców i rozwijany przez wiele lat po przeprowadzeniu dokładnych badań naukowych-warto poczytać , bo nie wszystko sam wiesz. Jaką więc "wagę" ma zawód nauczyciela? czy ma wpływ na poziom inteligencji narodu i kształtowanie tego narodu przyszłości? z jakim innym zawodem jest więc porównywalny?Nie przerzucajmy się więc argumentami o pracy w Biedronce, na walcu, innymi ciężkimi pracami fizycznymi. To że ludzie wykształceni-lub tylko z papierowym dyplomem tam trafiają wynika z tego że tak chcą, często braku na rynku innej pracy dla nich a czasem ze zwykłej niezaradności jednostki. Faktem jest , że do zawodu nauczycielskiego jest tzw selekcja negatywna i często trafiają tam jednostki, które tej pracy nigdy nie powinny wykonywać. Ale to spowodowane jest właśnie niskim statusem zawodu nie tylko ze względu na zarobki ale ze względu na postrzeganie społeczne. Dlatego nie ma tłumu chętnych do tej pracy. I to trzeba zmienić , dlatego taki powinien być cel reform, żeby do zawodu szli ludzie najlepiej przygotowani i mający predyspozycje . Dlatego rolą państwa jest stworzenie takich ram prawnych aby system oświaty zaczął wreszcie funkcjonować należycie , Więc kochani rodacy JAKĄ WAGĘ " ma zawód nauczyciela? najpierw na to pytanie sobie odpowiedzmy a potem dzielmy się swoimi mądrymi wypowiedziami na forum.

Grzegorz z Chetyna (2019-04-13 09:13:17)

do "5plmk (2019-04-13 09:02:48)"
W moim komentarzu nie ma żadnej pomyłki. Odpowiedz, dlaczego jedne grupy zawodowe mogą strajkować, a drugie nie? Gdyby w Polsce pozbawiono nauczycieli prawa do strajku (jak w Niemczech), to dopiero by krzyczano o braku demokracji.

(2019-04-13 09:05:18)

W szkole jak w każdej firmie trafiają się określeni ludzie. Jedni to cyniczni karierowicze, bez większego talentu, za to umiejętnie nadskakujący przełożonym. Są i drapieżnicy, pozbawieni skrupułów i empatii, idący po trupach do celu. Są także kreatywni, twórczy, którzy chcieliby sprawnie realizować swoje koncepcje. Dlatego z trudem znoszą wielogodzinne nasiadówki, które po wielokrotnym „mieleniu ważnych” tematów kończą się niczym. Są też zadaniowcy zarazem perfekcjoniści, którzy usuwają się w „kąt” nie licząc na to, że będą dostrzeżeni i docenieni ze strony Pryncypała. Trafiają się również „niewygodni”, którzy mają odwagę wnosić krytyczne uwagi na forum „Wysokiej Rady Pedagogicznej”. Ci są metodycznie mobbingowani przez wiodącą w szkole „elytę” przy cichym poparciu tzw. „nadzoru pedagogicznego”.

5plmk (2019-04-13 09:02:48)

Nie myl demokracji z demolką państwa to nóż w plecy dla dzieci . Nauczyciele postąpili jak Judasze , ale to dobrze będzie widać kto jaki jest

Grzegorz z Chetyna (2019-04-13 06:57:20)

do "21hjnbwe (2019-04-12 17:54:36)"
Skoro w Niemczech jest tak jak piszesz, to wniosek jest tylko jeden. W Polsce jest większa demokracja niż w Niemczech.

(2019-04-12 19:14:36)

Jak tak dalej będzie, z pracy nauczyciela wiele osób zrezygnuje, inni odejdą na emeryturę. I wcale niełatwo będzie pozyskać do tego zawodu odpowiednie osoby za takie płace. Poza kwalifikacjami ,bardzo ważne są predyspozycje osobowe, nie każdy nadaje się na nauczyciela. Czas najwyższy na poważne negocjacje ( z obu stron).

iolk (2019-04-12 18:41:13)

W czas przerwy świątecznej i tak szkoły nie pracują a maja płacone więc maja płacone za nic

Nurtujace pytanie czy to nie zwykłe wygodnictwo (2019-04-12 18:31:40)

Dlaczego nauczyciele chcą przerwać strajk na przerwę świąteczna a w czasie matur chcą strajkować

Wygląda na to, że nauczycielom nic nie uda się ugrać (2019-04-12 18:22:37)

Przeszły bez większych perturbacji egzaminy gimnazjalne, widać że odbędą się te dla uczniów klas ósmych. A i pewnie matury zostaną przeprowadzone o czym zapewne poinformują media po świętach

(2019-04-12 18:17:20)

Brawa dla Szkoły Podstawowej nr 4. Mądrzy nauczyciele wzięli się do pracy. Czas na piątkę i trójkę!! Oby jak najszybciej tam także odstąpiono od strajku, który nikomu nie służy.....

21hjnbwe (2019-04-12 17:54:36)

Generał który zostawia swoich żołnierzy jest zdrajcą i takich rozstrzeliwano . W Niemczech jest zakaż strajku dla nauczycieli ,żeby nie paraliżować państwa . Widać są siły w Polsce ,żeby ten kraj był slaby

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia