Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-06-15 17:40:39 (czytane: 2029)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży przedsiębiorczość i zachęcający do dzielenia się pomysłami na własny biznes - "Biłgoraj Business Class". W szkoleniach, spotkaniach inspiracyjnych i warsztatach oraz spotkaniach z biznesem udział wzięło ponad 700 młodych osób z Ziemi Biłgorajskiej.Realizatorami projektu była Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Miastem Biłgoraj oraz Gminą Biłgoraj, we współpracy European Business Advisory. „Biłgoraj Business Class” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z terenu naszego Powiatu. -Uczestnicy, młode osoby, mają szansę - dzięki temu projektowi - sprawdzić czy biznesowe koncepcje, które sa w ich głowach mają realną szansę na realizację. Mieliśmy okazję przeszkolić na spotkaniach inspiracyjnych 700 osób. Wpłynęło nam ponad 100 pomysłów na biznes, młodzi ludzie cenią sobie praktyczna formę prowadzenia zajęć, opartą na praktyce i doświadczeniu osób prowadzących zajęcia - przyznaje koordynator projektu „Biłgoraj Business Class” Michał Misztal.

bilgoraj_business_class__1_.JPG

Wśród uczestników projektu znalazły się Agnieszka Serek i Eliza Marzec. -Udział w projekcie dodał mi pewności siebie. Osiągnęłyśmy taki stopień, że wiemy co chcemy robić w życiu, że osoby młode mogą zmieniać rzeczywistość. To nie była wiedza książkowa, tylko konkretne przykłady, pomoc, ukierunkowanie, zachęta i rozmowa z ludźmi nieco od nas starszymi, które z powodzeniem prowadzą własne firmy - podkreśla Eliza Marzec.

bilgoraj_business_class__2_.JPG

Podczas gali finałowej, która odbyła się dziś w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju, przed publicznością i komisją oceniającą zaprezentowano siedem projektów. Najciekawszym okazał się w ocenie ekspertów, ten który przedstawiła Emilia Gałka. Na przykładzie mojej rodziny i przyjaciół zdiagnozowałam potrzeby osób pracujących w korporacjach i zaproponowałam projekt pod nazwą "Getaway". -Moim pomysłem na biznes jest danie ludziom możliwości odpoczynku na łonie natury, bez zasięgu sieci telefonii komórkowej, bez kontaktu ze światem. takiej chwili wytchnienia. Byłby to specjalne kabiny mieszkalne, umieszczone w lesie. Minimalizm pozwalający skupić się na przyrodzie Roztocza i samym sobie, zapominając o kłopotach - przyznaje laureatka.

Reklama.

Drugie miejsce zajął Michał Flis, który chce stworzyć aplikację ze szlakami rowerowymi i atrakcjami dla miłośników 'dwóch kółek". Jak podkreśla Artur Habza z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, są plany by projekt realizować w pozostałych powiatach Województwa. A na jesieni ma odbyć się w Lublinie kongres przedsiębiorczości skierowany do osób młodych.

bilgoraj_business_class__3_.JPG

Laureaci pilotażowego programu otrzymali - za I i II miejsce, nagrody finansowe (laureatka dodatkowo zaproszenie do Brukseli sfinansowane przez europosła Krzysztofa Hetmana) - upominki ufundowane przez władze samorządowe powiatu, Gminy i Miasta Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 57

Tagi: biłgoraj business class   bizes dla młodzieży   rozwiązania biznesowe   szkolenia

Zobacz także

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Dodane: 2019-02-18 11:57 - Komentarze  (0)  czytane (1565)

TAGI: pogrzeb, włądysława kulińska, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.175.155

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia