Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biłgoraj. Akcja informacyjna programu Rodzina 500+ w rozszerzonej formule

Dodał: red Data: 2019-06-27 14:05:24 (czytane: 2281)

W Biłgoraju, ale także w Obszy i Turobinie z mieszkańcami spotkali się pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. Rozmawiano i informowano o rozszerzonym programie „Rodzina 500+” w województwie lubelskim. Dzięki zaproponowanym zmianom świadczenia wychowawcze przysługiwać będą wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSpecjalnie oznakowany samochód dotarł do Powiatu Biłgorajskiego aby informować o nowych rozwiązaniach jakie rząd przygotował dla polskich rodzin. O zmianach w programie „Rodzina 500+” rozmawiali z mieszkańcami Biłgoraja, Obszy i Turobina pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. -To akcja informacyjna dotycząca nowych założeń związanych ze wsparciem. Od 1 lipca świadczenie 500 zł dostępne będzie dla każdego dziecka. Od 1 lipca składać można wnioski drogą internetową/elektryczną, natomiast od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane w wersji papierowej. Wypłata wniosków dla tych, którzy złożą wnioski na początku lipca otrzyma te pieniądze niezwłocznie, możliwe że jeszcze w tym samym miesiącu. Ci którzy złożą je później ale w terminie do końca września, otrzymają pieniądze z wyrównaniem od lipca - mówi Konrad Sawicki, doradca Wojewody Lubelskiego.

Reklama.

Pewnym udogodnieniem jest także to, że wnioski złożone w lipcu, sierpniu czy też wrześniu tego roku będą obowiązujące do połowy 2021 roku. Złożony więc w najbliższym czasie wniosek obowiązywała będzie przez dwa lata. To daje pewien komfort rodzicom. -Cieszę się, że na drodze akcji informacyjnej o rozszerzonym działaniu programu 500+ znalazł się Powiat Biłgorajski, w tym Miasto Biłgoraj. Jest duże zainteresowanie tym programem, jest okazja na rzetelne i pewne informacje. Mieszkańcy mogą zapytać, rozwiać swe wątpliwości, upewnić się w swych założeniach i wiedzy którą posiadają. To bardzo istotne, bo program dedykowany jest każdemu dziecku i każdej rodzinie - zaznacza Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip.

500_plus.JPG

-Te zmiany są bardzo istotne i są widoczne w portfelach rodzin, które wcześniej borykały się z problemami finansowymi. Już sam program 500+ pozwolił na podniesienie stopy życia. Ja jako ojciec trójki dzieci, otrzymuje obecnie świadczenia na dwoje, ponieważ przekraczam próg dochodowy. Od 1 lipca w związku ze zmianami moja rodzina będzie otrzymywała świadczenie na wszystkie dzieci, będzie to 1 500 zł miesięcznie. Pozwoli to na wakacyjne wyjazdy, zajęcia dodatkowe czy zakup sprzętu komputerowego. W moim przypadku za chwilę trzeba będzie rozglądać się za nianią, bo córka kończy rok i żona będzie musiała wrócić do pracy. Będzie wiec to wsparcie do sfinansowania opieki - zaznacza Tomasz Rogala.

500_plus_1.jpg

-Dzięki programowi 500+ urodziło się 95 tys. dzieci więcej. 95 tys. to jest jedno bardzo duże miasto. O to nam wszystkim chodzi, by zatrzymać ten dramatyczny spadek urodzeń. Chcemy, żeby dzieci rodziło się więcej, bo niż demograficzny to jest największy problem społeczny, a w efekcie będzie to największy problem gospodarczy naszego kraju - wyjaśniał podczas briefingu inaugurującego akcję informacyjną, Wojewoda Lubelski, Przemysław Czarnek.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: 500 plus   biłgoraj   rządowy program 500 plus   powiat biłgorajski

Zobacz także

Bonów turystycznych nie wolno sprzedawać!

Dodane: 2020-08-04 12:00 - Komentarze  (3)  czytane (524)

TAGI: polski bon turystyczny, zus biłgoraj, polska organizacja turystyczna, bon turystyczny nie na sprzedażKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

w (2019-06-29 18:28:26)

Panie starosto pora brać się do roboty i skorzystać z 500+.Dobry przykład trzeba ludziom dac.

y władzy nie powinna (2019-06-28 15:21:38)

500 plus na dzieci, popieram, to pozytywna strona PiS. Bardzo dobrze, że biorą się za bogatych cwaniaczków, którzy kombinowali z podatkiem tak ,aby go nie płacić. Należałoby jeszcze wziąć się za rozliczenie bezsensownej prywatyzacji także dobrze prosperujących zakładów, tylko po to, żeby niektórzy po układach mogli sobie zagarnąć majątek narodowy. Natomiast mam uwagi w kwestiach zmian w kadrach, tylko po to, żeby wsadzić na posadkę swojaka politycznego, bez względu na kompetencje. Żadna partia przy władzy nie powinna pozbywać się kompetentnego dych ludzi. Nie rozumiem dlaczego dr Dorotę Skakuj ma zastąpić ktoś inny ( wloką się za nim kontrowersyjne opinie ). Na jakiej podstawie zlekceważono wiedzę i doświadczenie dr Skakuj? To wielki błąd.

Aa (2019-06-27 20:06:20)

1500 zł ZUS od nowego roku, przedsiębiorcy i jednoosobowe działalności gospodarcze serdecznie nie dziękują

Jan (2019-06-27 15:17:51)

Dlaczego wyłączono komentarze pod artykułem o zmianie dyrektora muzeum?

hahaha (2019-06-27 14:12:51)

nie akcja informacyjna tylko kampania wyborcza i kupowanie głosów na jesień

Zenon (2019-06-27 14:06:57)

A od przyszłego roku podwyżka ZUS !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

BTR chce by dawną siedzibę Gestapo, budynek PCK i pawilony przed Urzędem Miasta objąć ochrona konserwatorską

Zarząd Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego zwrócił się do Burmistrza...

Biłgorajanie ruszyli na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Matki (FOTO, AUDIO)

Dziś na pielgrzymi szlak XXXVIII Pieszej Pielgrzymka Zamojsko...

Biłgorajski Cross Duathlon 2020 (FOTO, WYNIKI)

64 zawodników z Polski wystartowało dziś w Biłgorajskim Cross...

Promowali abstynencję i zdrowy styl życia piknikiem rodzinnym (FOTO)

Nad zalewem Bojary, Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości "Iskra"...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia