Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bieg Tropem Wilczym (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-08-15 14:38:56 (czytane: 2580)

Około 150 osób, w tym rodziny z dziećmi, wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym. Przełożone z marca, ze względu na pandemię, wydarzenie jest okazją do wyrażenia wdzięczności Żołnierzom Wyklętym, za ich poświęcenie i walką o wolną suwerenną Polskę.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajBieg rozpoczął się i miał swój finisz na placu Młodzieżowego Domu Kultury. Ku pamięci i czci Żołnierzy Niezłomnych na symboliczną trasę 1963 metrów ruszyli mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej w różnym wieku. Start biegu poprzedziło rozdanie pakietów startowych oraz koszulek z podobiznami "Wyklętych" oraz krótki rys historyczny tzw. drugiej konspiracji, który wygłosił Tomasz Brytan, pracownik biłgorajskiego Muzeum.

bieg_tropem_wilczym__1_.JPG

Uczestników powitała poseł Beata Strzałka w Łukasz Pracoń - koordynator biłgorajskiego biegu. -Od sześciu lat organizujemy w Biłgoraju Bieg Tropem Wilczym, włączając się w ten sposób w największy bieg pamięci w Polsce. Chcemy w ten sposób oddać hołd i podziękować tym, którzy stawiali dobro Ojczyzny na pierwszym miejscu i za to byli mordowani, więzieni i katowani - mówi poseł Strzałka.

bieg_tropem_wilczym__2_.JPG

Wśród uczestników biegu i imprez mu towarzyszących obecna była druhna Edyta Szuba, która na trasę biegu ruszyła wraz z druhnami i druhami OSP Dąbrowica. -W ten symboliczny sposób chcemy podziękować Niezłomnym Żołnierzom za ich odwagę i wiarę w wolną Polskę. Oni na szali Ojczyzny postawili. My dziś w ten sposób możemy powiedzieć im dziękujemy i pamiętamy. Dla nas jesteście bohaterami - przyznaje.

bieg_tropem_wilczym__3_.JPG

-Ja osobiście bardzo się cieszę, że na nasze zaproszenie tak licznie odpowiedzieli mieszkańcy. Jesteśmy tu by dać świadectwo prawdzie i pokazać, że mimo zabiegów katów urzędu bezpieczeństwa i komunistycznej prokuratury, pamięć o Niezłomnych jest wciąż żywa i że są oni przykładem patriotyzmu, poświęcenia i odwagi - mówi starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Reklama.

Po zakończeniu biegu, na placu MDK odbył się piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz konkursy historyczne z nagrodami.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 149

Tagi: bieg tropem wilczym   żołnierze niezłomni   żołnierze wyklęci   biłgoraj

Zobacz także

Piłkarski Turniej Wolności zawitał do Biłgoraja

Dodane: 2021-10-07 08:48 - Komentarze  (6)  czytane (1080)

TAGI: piłkarski turniej wolności, nadleśnictwo biłgoraj, osir biłgoraj, zawody sportoweKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

(2021-08-16 11:07:39)

Ty Urodna niedługo tobie skończy się dużą kasa. Wiemy kim jesteś i dopilnujemy byś poczuł się bardzo ale to bardzo sfrustrowany. Już słychać wasze wycie a to znakomicie

(2021-08-16 10:24:37)

I znowu ta zpisu posuła imprezę ta s.. to już nie dlugo się nacieszy tą kasą co dostała za nic tylko za przynależność do pisowców.Oj będziesz zwracała będziesz.

(2021-08-16 09:38:27)

przez "s" jest napisana szczera prawda ! popieram

Urodna (2021-08-16 07:41:02)

S to sfrustrowana baba której skończył się stołek i duża kasa. Młodzi wiedzą co robią.

Uczestnik (2021-08-15 20:37:02)

Jak zwykle krytyka ? Co roku uczestniczę w tym wydarzeniu i jestem pełen podziwu dla organizatorów. Trzeba mieć wartości patriotyczne żeby poświecić swój czas i pieniądze na przygotowanie biegu. Pakiety i medale mają swoją cenę! Ze swojej strony dziękuję inicjatorom tego wydarzenia w naszym mieście.

s (2021-08-15 20:24:14)

Większość społeczeństwa nie przebiegnie nawet kilometra w taki upał więc nie biadol. Weź też pod uwagę, kto uważa się za zapraszającego na imprezę- na pewno nie jest to osoba, która łączy mieszkańców powiatu a wręcz przeciwnie. Taki "świadek prawdy" budzi zażenowanie.

(2021-08-15 16:13:05)

150 osób na 100 tysięcy mieszkańców powiatu. Przykre to.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Rowerem i biegiem. W Biłgoraju trwa Cross Duathlon

Nad Zalewem Bojary w Biłgoraju trwa Biłgorajski Cross Duathlon. Na specjalnie przygotowane trasy biegowe i rowerowe wyruszyło kilkudziesięciu rowerzystów z Polski Wschodniej i Południowo Wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy "Miód Kozacki" oraz OSiR Biłgoraj. więcej»

Ogłoszenia