Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bieg Sitarski, czyli dwie trasy i atrakcje dla najmłodszych (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-06-08 19:57:09 (czytane: 2617)

Ze startem i metą nad Zalewem Bojary, odbył się dziś Bieg Sitarski. Na dwie trasy, 5 000 metrów i półmaraton, wyruszyło około 200 biegaczy. Zaś kilkudziesięciu najmłodszych miłośników biegania wystartowało w biegu przedszkolaka i pierwszoklasisty. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, najlepsi puchary i nagrody rzeczowe.Bieg był elementem świętowania tegorocznych Dni Biłgoraja. jego organizatorami byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj, LKS "Znicz" Biłgoraj, Inicjatywa Biłgoraj Biega oraz But Biłgoraj Ultra Trial. Sędzią starterem był Burmistrz Biłgoraja, a nagrody i upominki wręczał m. in. radny rady Powiatu i jeden ze sponsorów wydarzenia Dariusz Wolanin. -Od lat przyświeca nam jedna idea, to upowszechnianie biegania w Biłgoraju jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia, a także popularyzacja Dni Biłgoraj. Wydarzenie dedykowane jest do biegaczy amatorów. Cieszymy się, że impreza cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców naszego regionu, ale wśród miłośników biegów w całej Polsce - zaznacza trener lekkiej atletyki, Mieczysław Jamroz.

bieg_sitarski_2019.JPG

-Wydarzenie to duże przedsięwzięcie, mamy dwie trasy, jedna to bieg na 5 000 metrów, gdzie po drodze jest jeden punkt z zaopatrzeniem w wodę i pomocą oraz półmaraton, na trasie którego usytuowanych jest kilka punktów. Do tego mamy zabezpieczenie medyczne w postacie ratowników oraz pakiety startowe dla uczestników, oczywiście jest woda, zdrowe przekąski energetyczne i owoce. Jest także profesjonalny pomiar czasu. na pewno do takich dystansów, zwłaszcza w taką pogodę jak dziś warto się przygotować. Zapraszamy na OSiR na poniedziałkowe, profesjonalne zajęcia dla biegaczy "Biegam, bo lubię". Są one bezpłatne. ja sama widziałam kilku uczestników, którzy po tych zajęciach przebiegli bez problemów dzisiejsze dystanse - zaznacza dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Eliza Rafał.

Reklama.

Henryk Ostrykiewicz wicemistrz świata weteranów w półmaratonie i brązowy medalista Mistrzostw Świata w Biegach Crossowych Masters zaznacza, że bieganie to pasja, która rozwija człowieka na wielu płaszczyznach. -To przede wszystkim działanie pozytywne dla zdrowia, to szansa na poznanie wielu wspaniałych ludzi, okazja do zwiedzenia wielu miejsc oraz sposób na utrzymanie młodości fizycznej i psychicznej - dodaje. -Kto biega, kto jest aktywny fizycznie, ten nie stoi w kolejce do lekarza czy apteki. Ruch ma pozytywny wpływa na układ krążenia, na serce, dotlenia mózg, pobudza endorfiny - przekonuje biegacz, Hubert Ćwik.

bieg_sitarski_2019__2_.JPG

Dopełnieniem Biegu Sitarskiego był bieg dla najmłodszych, organizatorzy przygotowali także piknik sportowy, był poczęstunek, stoisko Nadleśnictwa Biłgoraj i konkursy z nagrodami.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 48

Tagi: bieg sitarski   biłgoraj   półmaraton   osir biłgoraj

Zobacz także

VII Bieg Sitarski (FOTO)

Dodane: 2020-06-20 17:34 - Komentarze  (0)  czytane (1385)

TAGI: bieg sitarski, biłgoraj biega, osir biłgoraj, zawody biegoweKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.21.204

kmjnhg (2019-06-10 22:54:02)

Czemu na osir nie ma kursów na trenerów , na basenie na ratowników , trzeba tylko jeździć do innych miast.Czy Biłgoraj to takie zadupie w województwie?

Takie tam zasłyszane (2019-06-10 10:55:14)

1. Burmistrz to ORGAN WYkonawczy samorządu przecież. Burmistrz Biłgoraja nie był SPONSOREM tylko FUNDATOREM NAGRÓD. I bardzo dobrze. w innych miejscowościach to wam nie przeszkadza, że nagrody funduje, wręcza i w ogóle lansuje się jakiś wójt czy burmistrz?.
2. A Jamroz to kto dla was jest: rzecznik prasowy, informacja turystyczna? Każdemu ma wyniki przesyłąć? Jest strona biegu: biegsitarski.lbl.pl i tam są wyniki. Hejtować potraficie a wynikó w internecie nie potraficie znaleźć?

(2019-06-09 11:09:00)

dlaczego Jamroz nie opublikował wyników, śpi?

nmbgfd (2019-06-08 20:59:59)

wszystko ok ,ale nie mogę zrozumieć jakim sponsorem był burmistrz ?Wyciągną parę zloty z wypłaty i dał na imprezę czy dal z podatków ludzi ?Wtedy to podatnicy są sponsorami

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Dokumenty dotyczące historii „Szóstki” trafiły do Biblioteki Miejskiej w Biłgoraju

Zbiory regionalne Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, powiększyły się o materiały dotyczące działalności Biłgorajskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. Dary w imieniu założyciela i prezesa Klubu przekazał Andrzej Miazga, dziennikarz sportowy, piszący artykuły o Klubie i relacje z meczów „Szóstki” w latach 2000 - 2013. więcej»

Ogłoszenia