Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Biblioteka do modernizacji

Dodał: red Data: 2014-02-17 09:04:26 (czytane: 2280)

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, która ma siedzibę w miejscowej synagodze, zostanie zmodernizowana. Po zakończeniu inwestycji placówka będzie spełniać najwyższe standardy i będzie mogła wprowadzić nowe formy działalności, jeszcze lepiej dostosowane do oczekiwań odbiorców.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolmiejska_biblioteka_w_jozefowie.jpg-Nasza biblioteka już teraz stoi na bardzo wysokim poziomie, ale jej wygląd trzeba poprawić, by stała się prawdziwą wizytówką miasta - mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura. Pieniądze na ten cel będą pochodzić ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu gminy. Środki samorządowe będą przeznaczone na tę część synagogi, która nie jest związana z działalnością biblioteki. Za środki ministerialne, które w ramach programu "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek", placówka otrzymała z Instytutu Książki, zostanie wykonany remont i zakupione wyposażenie.

Według dyrektor MBP w Józefowie Elżbiety Jamroz to bardzo atrakcyjny program, ponieważ dotacja wynosi aż 75 procent kosztów, ale na poczet pozostałych 25 procent tak zwanego wkładu własnego, można zaliczyć już poniesione wydatki remontowe z ostatnich lat, bez względu na to kiedy prace zostały wykonane. -Do odrestaurowanej synagogi wprowadziliśmy się w 1991 roku i od tej pory nie były generalnego remontu, ale drobne prace były wykonywane. To na przykład przygotowanie łazienek czy wymiana posadzki w niektórych pomieszczeniach - dodaje dyrektor Jamroz.

Szacunkowy koszt planowanych robót i zakupu sprzętu to ponad 900 tys. zł. Za te pieniądze w bibliotece mają być wymienione okna i drzwi, uzupełnione tynki i wykonana nowa elewacja, a także podjazd dla osób niepełnosprawnych. Prace będą też prowadzone wewnątrz książnicy, gdzie ściany zostaną odnowione, a płytki PCV na podłogach zastąpi terakota. Budynek ma być odwodniony i zabezpieczony przed wilgocią. Wszystkie prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.

Reklama.

-Oprócz tego, biblioteka będzie mogła zakupić nowy sprzęt audiowizualny z nagłośnieniem, którego w tej chwili nie ma. -Korzystając z tych urządzeń zamierzamy w przyszłości utworzyć w bibliotece m. in. mini kino - mówi Elżbieta Jamroz.

Po zakończeniu projektu józefowska książnica będzie spełniać warunki umożliwiające uzyskanie elitarnego "Certyfikatu+", którym może się pochwalić w Polsce zaledwie kilka placówek. Umowa o przyznaniu dofinansowania już jest podpisana, a dokumentacja projektowa została przygotowana jeszcze w ubiegłym roku. W lutym ma być ogłoszony przetarg na wykonanie robót, a jego rozstrzygnięcie jest planowane na marzec. Wszystkie prace remontowo - budowlane mają być wykonane w tym roku, natomiast sprzęt ma być zakupiony na początku 2015.

/IAS/

Tagi: biblioteka miejska w józefowie   dawna synagoga   modernizacja budynku biblioteki   gmina józefów

Zobacz także

Ukazał się Zmartwychwstały

Dodane: 2019-04-22 11:53 - Komentarze  (0)  czytane (86)

TAGI:Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.55.186.225

see pron (2018-12-21 00:07:21)

SJAyGd PleasаА аЂа• let mаА аЂа• know аАаб‚Т€Т“f thаАаб‚Т€Т“s ok ?ith аАааБТ“ou.

- (2014-02-18 20:15:24)

-marekk (2014-02-17 13:19:36)

biblioteki sa niepotrzebne

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...