Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Biblioteczny groch z kapustą'

Dodał: red Data: 2018-07-27 10:40:20 (czytane: 1008)

„Biblioteczny groch z kapustą” - to hasło oferty wakacyjnej jaką przygotowała dla najmłodszych Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 13 lat i przedszkolaki z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGłośne czytanie dzieciom ma wiele nieocenionych zalet. To również może być bardzo fajny sposób na rozwijanie wśród maluchów wiedzy o historii Polski. Klubowiczki z DKK „Okładka” prowadziły dla przedszkolaków głośne czytanie „Czytanki o Polsce” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.  Maluchy poznawały poprze słuchanie opowiadań czy wierszyków i udział w zabawach polskie święta oraz symbole narodowe. Przedszkolaki chociażby wykonały wspólnie w grupach  prace plastyczne- słoneczka, które kojarzyły im się z Polską naszym domem, szukały kolorów flagi Polski, brały udział w wyścigu orłów i wykonywały taniec igły z nitką do wiersza Jana Brzechwy.

Kolejne zajęcia dla przedszkolaków pn. „Letnia łąka- zobaczyć świat pod  nogami” zaprzyjaźniły je z bogatym światem owadów. Dzieci słuchały opowiadań z książki „Na łące” Jacka Daniluka. Potem wykonywały różne zadania plastyczne i ruchowe. Tworzyły np.: portrety owadów i piękne kwiaty, brały udział w wyścigu ważek czy konkursie na najgłośniejszego komara, szukały kropek biedronki i plamek motyla,  budowały pajęczynę, rozpoznawały ilustracje  z owadami.  Był owadzi czerwony dywan i wiele innych zadań. Wszystkie te zabawy miały na celu pokazanie dzieciom, że wiele owadów jest bardzo pożytecznych i warto obserwować ten tajemniczy świat.

aleksandrow_biblioteka.jpg

W środy dla dzieci odbywały się zajęcia pn. „Odkrywamy dawne zabawy ludowe i podwórkowe”. Podczas bibliotecznych spotkań odżyły zabawy,  pradziadków i dziadków współczesnych maluchów. Dzieci świetnie się bawiły poznając lub przypominając sobie takie zabawy jak: Zgaduj zgadula, Kotek i myszka, Różyczka, Gra w zielone, Mało nas, mało nas do pieczenia chleba, Siała baba mak, Zabawa w chowanego, Ciuciubabka, Chusteczka haftowana, Chodzi lisek koło drogi, Baba Jaga patrzy, Kolory, Podchody, Ole Olejanka, Głuchy telefon, Gra w klasy, Berek , Gra w zbijanego, Jazda na koniu, Stary niedźwiedź mocno śpi, Powódź czy Masło – trzasło. Dzieci również w grupach wykonały strachy na wróble, stare warownie. Uczestnicy świetnie  radzili sobie z dawnymi grami i zabawami. Okazało się, że nadal sprawiają one wiele frajdy maluchom i są fajnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Ich zaletą jest także to, że nie wymagają one nakładów finansowych czy skomplikowanych pomocy, wystarczy trochę miejsca, czasem kreda, piłka czy kapsle i już można się wyśmienicie bawić.

Reklama.

Prace plastyczno - przestrzenne jakie wykonały dzieci w grupach podczas wszystkich zajęć stworzyły wakacyjną galerię. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych spotkań otrzymali również malowanki  i nagrody. 

W sierpniu na wszystkich chętnych czekają letni kiermasz „Książka za książkę lub uśmiech”, wystawa „Znalezione w starej walizce”, wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci „Aleksandrów- mój dom” oraz wystawa fotografii „Ludowe inspiracje i książki o Roztoczu”.  Na najmłodszych oczekują także książki zabawki, gry planszowe i malowanki  w Kąciku Malucha.

Wakacje to chwile relaksu i odpoczynku. Biblioteka zaprosiła dzieci do aktywnego spędzania tego czasu zachęcając je do poznawania poprzez zabawę dawnych gier podwórkowych, dziejów Polski i świata owadów. W przygotowaniu tej oferty pomogli bibliotece partnerzy. Zabawy prowadziło Koło Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”, nagrody przekazał Urząd Gminy Aleksandrów, a salę gimnastyczną udostępniło Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie.

/Justyna Bździuch/

Tagi: biblioteczny groch z kapustą   wakacyjne zajęcia w bibliotece   biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

Areszt dla 42-latka z Gminy Potok Górny za atak na policjantów (AUDIO)

Przesłuchanie, przedstawienie zarzutów i tymczasowy areszt. Dziś...

Budżet obywatelski. Wpłynęło 12 wniosków na ponad 1,9 mln zł

Zakończył się właśnie nabór wniosków do przyszłorocznego budżetu...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia