Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bezpieczny weekend na drogach i kampania 'Łapki na kierownicy'

Dodał: red Data: 2017-06-14 22:35:18 (czytane: 2683)

„Łapki na kierownicę” to hasło ogólnopolskiej kampanii, która będzie realizowana w dniach 14 - 25 czerwca br. Dotyczy ona przeciwdziałania zagrożeniom w ruchu drogowym jakie niesie za sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajKorzystanie z telefonów komórkowych podczas kierowania pojazdem to najczęściej wybieranie numerów, rozmowy, pisanie i czytanie SMS-sów, fotografowanie oraz szereg innych czynności odwracających uwagę od sytuacji na drodze. Takie zachowania stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rozmowa przez komórkę nie tylko zaburza uwagę kierowcy, ale również pogarsza jego sprawność psychomotoryczną. W myśl przepisów Prawa o ruchu drogowym kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za naruszenie tego przepisu grozi grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych.

kontrola_policja_bilgoraj.JPG


Mimo obowiązujących przepisów i restrykcji związanych z  brakiem ich przestrzegania widok rozmawiającego przez telefon komórkowy kierowcy jest w Polsce dość powszechny. Na terenie województwa lubelskiego w 2015 roku policjanci ujawnili 4 427 a w 2016 roku 4 049 kierujących pojazdami, którzy popełnili przedmiotowe wykroczenie. W ciągu pięciu miesięcy 2017 roku ujawniono 1 657 przypadków nie stosowania się przez kierujących do omawianego przepisu. O bezpiecznym korzystaniu z zestawów głośnomówiących oraz o innych zasadach zachowania na drodze przypominamy przed czerwcowym weekendem. W tym czasie policjanci będą prowadzili ogólnopolskie działania.

Reklama.

W dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowywanie właściwych odstępów między pojazdami, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, przyczyniające się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę także na wszelkie zachowania związane z brakiem kultury niektórych kierowców - wyprzedzaniem stojących w korkach aut czy zajeżdżaniem innym kierowcom drogi. Będą także sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi przewożeni są w fotelikach. W razie konieczności będą ręcznie kierować ruchem, by rozładowywać zatory. Policjanci będą też korzystać z alkomatów i narkotesterów .

Szczególnie podczas obchodzonych uroczystości Bożego Ciała, policjanci będą zabezpieczać trasy przemarszu procesji, przebiegających na większości drogach. W związku z tym niektóre z ulic będą na kilka godzin wyłączona z ruchu. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników procesji oraz zwrócą szczególną uwagę na kierowców, którzy nie zastosują się do wprowadzonych tymczasowych zmian w ruchu drogowym. Apelujemy zarówno do uczestników uroczystości o zachowanie rozwagi przy poruszaniu się po drogach, jak także kierowców o cierpliwość, wyrozumiałość i szczególną ostrożność.

/R.L.R./

Tagi: kontrole policyjne   bezpieczny długi weekend   akcja łapki na kierownicy   policja biłgoraj

Zobacz także

Udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Dodane: 2019-12-06 14:14 - Komentarze  (1)  czytane (461)

TAGI: pijany kierowca, postawa obywatelska, policja biłgoraj, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.214.184.124

(2017-06-16 15:50:48)

Andrzejku co będzie jak ktoś ciebie nagra hahaha

do poniżej (2017-06-16 07:57:00)

Nie zapomnij również nagrywać debilnych policjantów, którzy łamią prawo. Nagranie takie najlepiej wyślij do programu "Emil - pogromca mandatów". Będzie z czego się pośmiać... :)

Andrzej (2017-06-15 22:44:40)

A ja jestem za tym żeby Policja karała bandytów drogowych i debili.
Akcje edukacyjne można sobie wsadzić gdzieś. Polak jak nie dostanie mandatu to nie nic do niego nie dotrze. Dzisiaj kupiłem kamerkę samochodową i będę takich debili zgłaszał Policji
Jestem z siebie dumny!!

(2017-06-15 13:28:27)

W przyszłym roku policjanci będą bardziej niż dotąd łupić finansowo kierowców. Nałożą tysiące mandatów za łamanie przepisów drogowych. Funkcjonariusze będą zmotywowani do masowego karania, bo od każdego mandatu policja będzie otrzymywać prowizję. W ten sposób uzyskanych 20 procent wpływów trafi do budżetu komend policji.
Obecnie, zgodnie z ustawą o drogach publicznych, do Krajowego Funduszu Drogowego trafia 100 procent pieniędzy z mandatów.
- Projekt jest na etapie konsultacji wenątrzresortowych. Ostateczny kształt projektu będzie znany po zakończeniu prac legislacyjnych – informuje Wydział Prasowy MSWiA.
Pieniądze od kierowców najpierw trafiłyby na konto urzędu skarbowego, a on dzieliłby je pomiędzy Krajowy Fundusz Drogowy (80 proc.) i Fundusz Wsparcia Policji (20 proc.) – informuje Wydział Prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kierowca (2017-06-15 13:21:37)

Jakby nie było mandaty zasilają budżet. Na pewno będą coraz wyższe.

do: (2017-06-15 07:42:06) (2017-06-15 12:46:25)

Hehe, dokładnie, przez 4 lata przy korycie nawet nie dorobił się na tyle, aby zestaw głośnomówiący kupić; )

Jan (2017-06-15 12:23:22)

W innych krajach policja więcej robi akcji prewencyjnych i to jest skuteczniejsze a nie tylko karanie. Lepiej uczyć dzieci, młodzież i dorosłych. U nas punkty i mandaty. Często stoją na dole i jedziesz z górki i dziwne że masz 63 zamiast 50. Prewencja i szkolenie jest skuteczniejsze.

(2017-06-15 07:42:06)

Po Biłgoraju jeździ Mercedesem Citan taki jeden nawiedzony co mu telefon komórkowy do łba przyrósł !
Namierzyć i przykładnie ukarać !

endriu (2017-06-15 00:13:38)

sonsiada jak ponioslo w pole przy 130 tu ino krzyczal.....Ałdi londuj telemarkiem to wiency punktuf dostaniemy:)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

150-lecie powiatów (AUDIO)

Z wystąpieniem okolicznościowym z okazji 150-lecia powstania powiatów wystąpił dr Adam Balicki. Skąd wzięły się powiaty, jaka była...