Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Bezpieczne i czyste szlaki rowerowe (FOTO)

Dodał: red Data: 2016-08-28 10:04:26 (czytane: 2684)

W niedzielę 28 sierpnia br. ruszył z Biłgoraja, pierwszy z serii trzech rajdów rowerowych pn. "Bezpieczne i czyste szlaki rowerowe". Jego celem jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności pod kątem prozdrowotnym i proekologicznym. Rajdy odbędą się przy wsparciu Programu "Działaj Lokalnie".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym oraz dać dobry przykład. Ścieżki rowerowe i rowerowe szlaki to nasze wspólne dobro o którego czystość musimy dbać. Z jednej strony chcemy posprzątać część szlaków w Gminie Biłgoraj, z drugiej dać przykład społeczności lokalne i zaapelować o nieśmiecenie w lasach - wyjaśnia Daniel Bajan ze Stowarzyszenia Rowerowe Roztocze.

rajd_rowerowy_bilgoraj__1_.JPG


28 sierpnia br. z Parku Solidarności grupa ponad 20 rowerzystów ruszyła na szlak. Przed wyjazdem - po powitaniu, zapisach i wręczeniu firmowych koszulek, odbył się instruktaż, jak przygotować się do wyprawy rowerowej oraz omówienie bezpieczeństwa na drodze i zmian w przepisach prawo o ruchu drogowym, jakie weszły w życie w ostatnim czasie, a które dotyczą rowerzystów. Odbyła się także prezentacja rowerowego wózka dziecięcego, który pozwala na rowerowe wyprawy te bliższe i te dalsze zabrać nawet małe dzieci.

rajd_rowerowy_bilgoraj__2_.JPG


Po zakończonych prezentacjach zaplanowano wspólny przejazd rowerowy, biłgorajskimi szlakami rowerowymi. W trakcie rajdu uczestnicy w wyznaczonym wcześniej miejscu wspólnie sprzątali zaśmiecony odcinek szlaku. Po wysprzątaniu spakowane śmieci poczekają na transport PGK, który je zabierze. Dla uczestników przewidziano także loterię z nagrodami.

Kolejne rajdy odbędą się w dwie ostatnie niedziele września.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 15

Tagi: rajd rowerowy   rowerowe roztocze   sprzątanie szlaków rowerowych   biłgoraj

Zobacz także

Seniorze weź plecak i zwiedzaj kraj - obywatelsko i ekologicznie

Dodane: 2019-10-09 11:24 - Komentarze  (1)  czytane (695)

TAGI: fundacja bliżej pasji, wiek nie odbiera odpowiedzialności, seniorzy turystyka, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.228.109

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” (FOTO)

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Potrącenie rowerzystki w Bukowinie

Policjanci biłgorajskiej Komendy ustalają i wyjaśniają wszystkie...

Nieoficjalnie Beata Strzałka posłem Ziemi Biłgorajskiej

Osiem mandatów dla Prawa i Sprawiedliwościowy, dwa dla Koalicji...

Rekord frekwencji pobity. Będzie weekend powyborczy dla mieszkańców Biłgoraja

O ponad 1/5 więcej mieszkańców Biłgoraja poszło do urn wyborczych...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Ogłoszenia